lobodlak odpad!

De Sade byl v Bastile, když tohleto psal a očividně mu tam v té době už dokonale hráblo. Co ale vedlo někoho k tomu, aby natočil takovouhle nechutnost nechápu. Tohle jsem zabalil hodně rychle a bylo by ztrátou času čekat až do konce na další nával zvráceností. ()

Romanka89

Tak k fůře "odpadů" přidám *****. Silně rozporuplný a kontroverzní film. Sadeho mám ráda, 120 dnů jsem četla a z filmu jsem byla podobně nadšená.Nechutné mi to nepřijde, je třeba trochu nadhledu, film prostě předvádí mnoho různých sexuálních úchylek, bez obalu, natvrdo. Nic pro slabé žaludky. Nevím, asi jsem úchyl, ale prostě ten film zbožňuju :D ()

MaxForValue

Spolu s Ilsa-trilógiou asi najbrutálnejší film všetkých čias, ktorý (je mi dodnes trochu záhadou) muzikou podfarbil sám Ennio Morricone. Vidieť v Pasoliniho filme niečo iné než len zvrátenú a miestami nechutnú brutalitu nie je nič jednoduché, ale pokiaľ ste v tomto filme našli niečo viac, rozhodne to nie je film hodný hodnotenia "odpad". ()

soviczka odpad!

Přemýšlela jsem, co mě kdysi dávno přinutilo k dokoukání něčeho tak odporného až do konce. Asi jen fakt, že ta zvrácenost byla na seznamu povinně shlédnutých filmů každého gymnazisty. Jenže ono to není ani umělecké, ani intelektuální, dokonce ani šokující... Je to pouze a jenom nechutné a nechutně nudné. ()

Havala odpad!

Jakkoliv se film může tvářit alternativně nebo artově, ve skutečnosti se jedná o dost amatérsky natočený brak o zvrácenostech skupinky pošuků. Kdyby se tam přidalo alespoň více sexuálního obsahu, mohlo by se jednat o porno a pak by bylo vše jinak. Takto je to zplácanina konvenčního filmu který chce ukázat co nejvíc a šokovat, to se ale u mě moc nepodařilo. ()

rob_troy odpad!

Markýz de Sade byl naprosto zvrácený hovado, který si libovalo v sexuálních úchylkách, nejlíp znásilňování, a pojídání lidských fekálií. Kniha ani film není nic geniální, je to jako festival na téma odpornosti a zvrácenosti a sám Pasolliniho měli za režírování toho hnusu narvat pod gilotinu. ()

FandaHoffman

Za to, co režisér natočil si zasloužil zemřít! Žraní hoven to zabilo :) A že já se kolikrát i vyžívám v nechutnostech :) 4/10 ()

WolfIssen odpad!

Dlouho jsem o tomto filmu slýchával, ale nikdy se nepodíval, až do včerejška. Až do včerejška jsem si myslel, že nic zvrácenějšího než Martyrs asi neuvidím. Knihu od Sadeho jsem nečetl, nemám s čím porovnat. Mé hodnocení vypovídá o tom, že souhlasím s ostatními, kteří učinili stejně. Považuju za zbytečnost cokoli jiného dodávat nebo se donekonečna utápět v popisu tohoto nepochopeného počinu. Na druhou stranu mohu s jistotou říct, že na tomto světě se nacházejí jedinci, kteří by si s hlavními protagonisty mohli podat ruku. ()

mosem odpad!

Přemýšlel jsem, jestli k tomuto filmu napsat vůbec nějaký komentář. I když drastické filmy, horory a jiná psycha zpravidla nesleduji, o tomhle filmu toho bylo napsáno tolik, že jsem si chtěl udělat vlastní názor. Nejsem puritán ani citlivka, ale tohle přesahovalo i to horší, co jsem očekával. Samotnou myšlenku natočit film o zvrhlosti bych dokázal akceptovat, ale tady násilí, brutalita, sadismus není prostředkem, ale cílem. Na řadě scén jsem děj přeskočil, protože to už bylo skutečně příliš. Myslím, že Pasolini tady přesáhl své hranice a já přemýšlím proč - jestli tady uvolnnil svoje ego, jako varování před tím co dokáže člověk který ztratí jakýkoliv pocit omezení, nebo zde převážil jeho pocit, že jemu je dovoleno všechno. Jeho filmy jsou kontroverzní, jako byl kontroverzní i on sám. A takovým zůstane i tento film, u kterého já určitě nebudu mít potřebu důvod natočení tohoto hnusu dešifrovat. ()

Olafson

Opět jeden film, jehož pověst je trochu horší, než film samotný opravdu je. Já jsem se na něj osobně díval jen proto, že jsem byl zvědavý, jak lze zfilmovat nezfilmovatelnou knihu markýze De Sade, kterou jsem kdysi četl. Nejdříve číst knihu a potom vidět film je téměř vždy špatné, protože představy z knihy bývají úplně jiné. Nutno říci, že kniha je mnohem a mnohem zvrácenější než veskrze krotké dílo P.P.Pasoliniho, které obsahuje v podstatě pouze extrémně nechutnou část circolo di merda. Vizuálně až téměř k pozvracení nechutný je především herec U. P. Quintavalle, který je buď úchylný nebo až oscarově talentovaný. Z hlediska "vyššího principu" je film nejvíce o tom, že v určité historické epoše - středověk (u knižní předlohy), doba nástupu fašismu v Itálii (údobí zachycené ve filmu), ale možná také v dnešní době, lze v případě dostatku finančních prostředků resp. dostatku společenského vlivu naložit s jiným člověkem dle svého zvráceného uvážení. Film i kniha sází na kontrast krásy a čistoty mladých vězňů (logicky to však nemohly být děti jako je to prezentováno v knize De Sada, tak daleko Pasolini jít už opravdu nemohl) a jejich úchylných věznitelů, kteří byli ale herecky ztvárněni mimořádně sugestivně. ()

Bendiys

To, ze je to nechutne bych dlouze neresil, inu vedel jsem do cehu jdu. Ale ze je to cele vlastne o nicem (zpusob jakym je tema zpracovano) a navic nuda, to uz se odpustit neda... ()

Pitryx

Stádo prasat si hraje na filosofy. Nudný film s pár nahatejma lidma, nedostatkem děje a vůbec něčeho, co dělá film alespoň jak takž koukatelným. 2012101210132/10148 ()

RigorMortis odpad!

Keď som videl Saló prvýkrát, prišlo mi zle. Nechápal som, ako mohol niekto niečo takéto natočiť a to som prežil aj Jodorowskeho Svätú horu. Dlho som potom tento film považoval za jednu z najväčších zvrhlostí v dejinách kinematografie. No keď sa na to pozriem po čase, je to len lacná úchylná sračka s otvorenou propagáciou homosexuality. ()

Guran odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu jsem litoval všechny snímky, kterým jsem dal hodnocení 1/10, protože tato ubohost je nejhorší film všech dob se vším všudy. Zároveň je toto jediný film na světě, kde nejsou potřeba herecké výkony, protože děsný scénář s nechutnými a debilními scénami tomu nedává prostor. Celý film je vlastně porno, vidíte zde nahaté chlapi a ženy a zároveň je vidíte trpět a to ne jenom po fyzické stránce. Jsou tu scény s výkaly k jídlu, nebo scéna, kde žena bude přinucena sníst trus. Prostě hnus! Režiséra bych postavil před zeď a popravil ho. Ostatní členy štábu a samotné herce bych strčil do basy, protože by mě opravdu zajímalo, kolik peněz jim za to Pasolini naservíroval. Jednoznačně nejhorší film všech dob, který by si nezasloužil ani tu jednu hvězdičku, prostě odpad! ()

Jehan odpad!

Zběsilou literární předlohu převedl patologický úchyl do podoby natolik zrůdné, že film zvládne bez potíží až do konce jen mimořádně odolný jedinec. Většinou jde koneckonců o trapnou nudu - a zbytek je čirý hnus. Velmi lituji, že jsem z úcty k předchozím počinům režiséra toto vůbec zařadil do programu. ()

adamix

Neviem, kto bol väčší psychopat, či Sade, ktorý knihu napísal, či Pasolini, ktorý film vytvoril. Vymyslieť a vôbec ešte zaznamenať niečo takéto do filmovej podoby chce ten najvyšší stupeň psychickej zvrátenosti. Film je z väčšej stránky skôr sadistický, ako erotický, a preto budú možno diváci prahnúci po erotike sklamaní. Na druhej strane vás privedie k zamysleniu sa nad tým, či existujú, alebo vôbec existovali takýto ľudia, ktorí páchajú, alebo páchali zverstvá tohto typu. Prednesy starých dám o ich búrlivom sexuálno - "sadomasochistickom" živote sú zväčša vyrozprávané s takým umeleckým nádychom, ale je pravda, že ich je až moc, a že sú (z môjho pohľadu) až moc nadnesené. Dosť sa mi páčilo, ako dokázal Sade vyjadriť pojem "zlo" v človeku. Myslím, že každý, kto tento film videl, videl aj to zlo (konieckoncov väčšina postáv je zlých). Zlo je tu brané z tej abnormálno - nehumánnej stránky v podobe ľudí skrývajúcich vo svojich dušiach démonov túžiacich po vlastnom uspokojení a nešťastí druhých. Trošku som bol sklamaný zo záveru, čakal som že sa niečo stane, že niekto príde zachrániť tých nešťastných ľudí. Bohužiaľ sa tak nestalo. Z tej umeleckej stránky je to nevídané dielo, avšak z tej humánnej ide o špinavosť najväčšieho kalibru. To jediné, čo si z tohto filmu zoberiem, je veta - ,, Nič nie je tak nákazlivé, ako zlo. " Každopádne ide o nevídané dielo, ktorý by mohol mať viacej súrodencov, preto dávam 5*. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri