Bumerang odpad!

Pasolini byl normální prase! Lidé, kteří si hrají na duchaplné intelektuály v téhle sračce možná vidí umění. Já v Saló nevidím nic jiného než naprosto zvrácený pokus o něco takového. Pokus, ze kterého se chce člověku zvracet! ()

ChandlerBing

Zvrhlost a brutalita je jediné co tento film nabízí. Tato odvaha (která zřejmě jen tak nemá obdoby) zaslouží 5 hvězd. Avšak nějaké přínosné sdělení filmu či poutavý děj, který zde absolutně chybí zaslouží označit za odpad! 2 hodiny znechucování, které začne prostě časem nudit. Nic víc v tom nevidim. ()

Roucky

Obvykle nehodnotím filmy, které jsem ani nedokoukala. Že byl markýz de Sade blázen a sadista je asi jasný, ale co tím chtěl říct autor... Nechutnost nad nechutnosti. Chci říct, jasně, protifašistický podtext tam jistě je, ale po filmové stránce tam není nic. Dokonce i herci byli na odstřel. Snažím se najít jedinou věc, kterou bych filmu mohla přičíst k dobru a přicházím jen na jednu - film ukazuje jak moc může bý lidská duše zvrácená a zkažená. A za to asi ta jedna hvězda. P.S. Neměl by se na databázi hodnotit film jakožto jeho kvalita vizuální, odkazová, umělecká? Špatné porno s oplzlýma dědkama dokáže natočit i amatér... ()

mgerlich

Jednoznačně nezapomenutelný zážitek jež mi ukázal kinematografický směr kterým se často vydávám... Zneklidňující záležitost. ()

Perchta6

Tento film, na který mě upozornil kamarád, jsem viděla natřikrát - poprvé jsem to nezvládla celé a podruhé jsem se ujišťovala v tom, že nejsem takový úchyl, abych to dokoukala do konce - ale nakonec jsem to viděla celé! Jsem tolerantní: nic lidského mi není cizí! (to už řekl někdo přede mnou), takže věřím, že to tak bylo a že tak někdo žije... ()

xpaja

Nejúchylnější a nejnechutnější film co jsem viděl a už nikdy neuvidím. I když chápu, že poselství tohoto filmu je v odsouzení násilí, sadismu, požitkářství, obžalobě fašismu atp. A jak to lépe to dát najevo, než extrémní formou toho všeho. --- == 50 %== --- . PS: Nic netucha viděl jsem i divadelní zpracování a to také nikdy více. ()

Gtados

Musím říct, že někteří uživatelé trošku přehánějí... Určitě to není největší hnus ze všech filmových hnusů... Jsou daleko větší hnusy a úchylárny než je tento film (aspoň pro mne)... Ale film jako takový mi prostě nic nedal, nevyvolával ve mne nějaké hlubší pocity, prostě nic... Děj žádný, herecké výkony žádné... Dávám 1* za dvě šokující scény (hostina s výkaly a závěrečných 5 minut). Nepovažuji to, že jsem dokoukal tento snímek až dokonce, za ztrátu času, jen vím, že už mě asi nenapadne si ho znovu pustit, ovšem ne kvůli brutalitě, nahotě, sexu a zvrácenostem ale kvůli tomu, že film prostě nudí a vlastně skoro ničím nepřekvapí až na vyjímky. Nemá hlubší pointu a divák se podle mého názoru tak nějak do filmu a jeho postav nevžije... Chtělo to šokovat, já si u toho ale otevřel (čokoládovou) zmrzku :D a koukal na to s velice zklamaným výrazem... Čekal jsem víc už jen kvůli toho, jak zde na tento film lidé reagují. HAF!!! ()

Lollirot

Saló... hezky bez příkras črtá obrysy člověka v celé jeho obludně zvrácené kráse a nebojí se v přitlačit na tužku. Oh, chápu, vzpouzíte se a prcháte, když vám někdo nastaví zrcadlo, není-liž pravda? Je snazší předstírat, že žijem ve světě Forresta Gumpa. Inu, pro chorého každý chorý. Djokerovu údivu rozumím a doporučuji nejprve vymazat historii ve svém prohlížeči a pak teprv křivit ústa. Mě to zaujalo, neb si myslím tohle: stinná zákoutí lidské mysli ovládané přízemními pudy a zvrhlé sadistické choutky jsou charakteristikou člověku vlastní a provází lidské pokolení od jeho zrodu. Zasazení do konkrétní etapy je druhořadé, spíš symbolické a nehraje významnou úlohu. Člověk proto páchá zlo, že má příležitost. Krajních zvěrstvech se mohou dopouštět nejprůměrnější lidé, není to vždy výsada perverzních a od ostatních odlišných jedinců, na něž si můžete ukázat prstem... (viz kupříkladu všechny ty studie zabývající se hierarchií koncentračních táborů - jak to celé mohlo fungovat? Velice snadno.). Oslava moci, její zneužívání a nenasytná chlípnost jsou v lidech hluboce zakořeněny, stačí se rozhlédnout a máte plné hrsti (zbytečných) důkazů. Konfrontovat tomuto určení vyžaduje odvahu (možná). Neochota mu čelit nás ovšem neočišťuje. To podotýkám nejsou intelektuální žvásty, nýbrž fakt (☺). Na můj politováníhodný vkus klidně mohli přitvrdit, vždyť polovina fantazií je pouze odvyprávěná a dle zdejších emotivních líčení by jeden čekal sado-maso v podání Chucka Norrise. Ten film je navíc opředem jakýmsi artovým závojem a surrealistické cítění z něj vyzařuje spíš než explicitní realita. Hlavně proto si mě získal; jakmile vaše smysly přivyknou zobrazené nahotě a těm ošklivým věcem, před kterými nás maminka varovala, můžete začít rozjímat. Nepotřebuji ale svou fascinaci schovávat za hledání nějakých vyšších poselství, i kdyby tam žádné (jiné než to, o němž píšu výše) nebylo, film je to vypucovaný a umělecky hodnotný. (Umění? Definuj. Úhel pohledu, úhel poslechu, úhel vnímání. Je ho v tom možná víc než v tazích celé Mony Lisy). Odpudivý námět se u mě automatického zatracení nedočká. Nemusíte být koprofil, aby se vám to líbilo (Tady jsou rovněž exkrementy a zvratky k tomu, ale z kontejneru hnilobného odpadu to nevytáhne vůbec nic) Nejzajímavější komentář: gjjm (přestože tomu dal *). Nejvíc stejnak vítězí reakce typu: Pasolini je perverzní hovado, rozčtvrtit, vykuchat, vykastrovat (a natočit o tom film, ať z toho taky něco máme)! ()

rysafi

přečtěte si předlohu - markýz de sád : 120 dní sodomy. ano, budete se muset prohrabat 95% díla (porno, násilí, drogy) abyste pochopili těch zbylých 5% - moudrost blázna. mám dojem, že drtivá většina umění (nejen literatury a filmu) je na tom podobně : větší část zaujímají sex-drogy-rockandroll a malý zbyteček (pokud je vůbec přítomen) autoři věnují tomu, co je k vytvoření díla vedlo. výjimky (které potvrzují pravidlo) např. : Laďa Klíma (ten je částečně podobný s de-sádem, protože si uvědomuje nízkost díla a dává to výrazně najevo), Ilja Erenburg, Tarkovskij,... ke stodvaceti dnům sodomy se také vyjadřil například švankmajer ve filmu Šílení. Jde spíš o zábavu a ne o pasoliniho mixér mozku. nakonec: nevím, jestli je to tady někde uvedené... prý byl pasolini po uvedení premiéry zavražděn přítelem jednoho z herců...srazil jej autem. dobrá reklama, ne? no..uvědomuji si tu kravinu - že je umění o drogách sexu a rokenrolu. spíš je v něm znát snaha zpracovat jakoukoli krásu...občas se podaří i krásu vytvořit. ()

Kennedy_R

Typická italská úchylnost. V horrorech by to bylo místy ještě snesitelné, ale zde nevím ani jakou známkou hodnotit a ani si nejsem jistý, zda se mi to trochu líbilo nebo vůbec ne. Oproti dřívějšku jsem to teď ani nedokoukal. Snesu úplně každý film, když se rozhodnu jej vidět, ale opravdu nechápu, jak tomuto může někdo dávat pět hvězd. V ničem to za pět hvězd nestojí, ani po umělecké stránce, ani po žádné jiné, oproti jiným skutečně přelomovým dílům. Pouze po stránce úchylnosti to je za pět hvězd. Ale jestli někdo miluje žraní hoven a rád to vidí i na filmovém plátnu, tak budiž. Proti gustu žádný dišputát. ()

jungewolf

Nejodpornější horror , jaký jsem kdy viděl !!! P. Pasolini , jinak též fanatický stalinista , v něm dal najevo všechny svoje hnusácké úchylky ( ostatně takových jako on bylo víc, nevylučuje se to - komunistický fanatismus a sexuální úchylky, včetně těch nejodpornějších .... ) . ()

Docentus

Strašně těžko se to hodnotí. Když dozní hysterie okolo tohoto filmu a zbude snímek samotný, tak toho moc není. Nelze popřít řadu šokujících scén, z nichž jsou některé i smysluplné, většina však samoúčelná. Tedy většina filmu je dost nechutná a asi nejen já měl problém to dodívat, protože postupem času se to koncentruje do extrémní podoby. ()

Skeevee

Nebyla jsem schopna film videt cely, a tak jsem si pustila jenom utrzky, stacilo mi to. Uprimne obdivuju vsechny, kteri to byli schopni dokoukat =) ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri