poster

Divoká banda

 • USA

  The Wild Bunch

 • Československo

  Divoká banda

Western / Akční

USA, 1969, 134 min (Director's cut: 145 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  NFR 1999, Oscar 2 nominace: Hudba, Scénář(1.4.2004)

 • flanker.27
  *

  Bezúčelné násilí, nelogicky se chovající postavy (viz Renton). Jak by točil Tarantino v 60. letech. Tím bych to shrnul.(3.3.2006)

 • Mariin
  **

  Po morální stránce zcela úpadkový film, sice dosti akční, stále se něco děje. ..ale...Hlavní postavy jsou nepřehledné, nevýrazné osobnosti. Ve filmu není vymezeno dobro a zlo a je tu přemíra násilí a nemravností. Pro mládež naprosto nevhodné.(26.6.2007)

 • kinej
  *****

  Divoká banda působí i dnes v rámci westernu jako zjevení. Netušíc o jaký film se jedná jsem byl hned v úvodu šokován (příjemně) hodně kvalitně a hlavně nekompromisně drsně pojatou přestřelkou. A příjemné překvapění nepolevilo ani v průběhu filmu. Sam Peckinpah vyobrazuje divoký západ snad ještě drsněji než Sergio Leone. Ten měl ve svých filmech alespoň nějaké kladné hrdiny. V Divoké bandě je každá postava zavrženíhodný šmejd. Díky svižnému střihu a netradičním švenkům film dodnes působí dynamicky a skoro moderně. K dobému lze počítat i jednoduchý příběh a syrovost. Rozhodně jeden z nejlepších westernů.(2.5.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Filmový transport do doby, kde vlak projížděl nedotčenou krajinou divokého západu, kde vířící prach od kopyt koní byl mnohdy jedinou známkou života v nekonečných pláních, do doby, ve které si ženy nedovolily ani snít o rovnoprávnosti a muž bez bouchačky, byli většinou mrtvej muž, se až na občasné zdlouhavé pasáže příjmně vydařil. Mé celkové hodnocení této brutalitky na westernovo výrazně ovlivnil konec filmu, protože postavit se mnohonásobné a lépe vyzbrojené přesile, tomu já říkám frajerství největší. Na svou dobu luxusní akční scény, které padly do drsného prostředí ostrých hochů divokého západu s takovou samožřejmostí, že mě přešla chuť někdy v takové době žít.....tedy pokud bych neměl svou divokou bandu.(4.11.2007)

 • - Během produkce bylo pravděpodobně použito více slepých nábojů (90 tisíc) než bylo ostrých vystřeleno během Mexické revoluce na počátku 20. století (kolem této revoluce se "točí" děj filmu). (džanik)

 • - John Wayne jednou poznamenal, že tento film rozbořil mýtus o Starém Západě. (džanik)

 • - Snímek měl být alegorií na násilné zprávy z Vietnamu, vysílaných po večerech v televizi. Měl konstrastovat s vymydlenými nekrvavými televizními westerny a diváky mělo násilý převážně šokovat. (Zdroj: Cinema) (Mirokukii)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace