Solidní jízda, jejíž morálními hodnotami a sílou přátelství se nechali z části inspirovat i někteří tvůrci současného filmového průmyslu (Woo, Mann). Peckinpahovo zalíbení v krvi/násilí je velmi patrné především v akčních scénách. Ty jsou samy o sobě výtečně natočené, nebývale přehledné a realistické. Občas vadí možná příliš hektický střih, ale jinak víceméně spokojenost. Herci předvádějí přesně to, co je zde potřeba. Drsné tváře, tvrdá gesta a rozhodné jednání. Ústřední dvojice tvoří přímo ukázkové nepřátele. Těžko rozlišitelné dobro a zlo pak hraje jen ku prospěchu věci.(21.10.2006)

Krásně brutalní a mortální......až na barvu krve dávám za výbornou..(17.7.2007)

Vynikající western, v němž jsou všichni svině, což mi ztěžovalo identifikovat se s nějakou postavou. Což je jediná drobná kaňka, ale je to chytré a strhující.(6.7.2005)

Tento western je klasikou a nedá sa ohodnotiť zle. Je tu však jedno veľké ALE. Filmu (aj napriek veľkej úvodnej prestrelke) dosť dlho trvá, kým sa jednotlivé postavy vyprofilujú (veď v podstate ide hned o dve bandy, ktoré po sebe idú, plus mexickí vojaci). Takmer do polovice som sa vlastne nudil. Potom však nasluduje skvelá scéna s prepadnutím vlaku a (anti)hrdinov je postupne menej a chlapské vzťahy sú stále zaujímavejšie. A samozrejme je tu grandiózne finále, ktoré necháva zabudnúť na rozpačitý začiatok. Moderní ÚNOSCI sú čiastočnou poctou Peckinpahovi a bavili ma viac... Ako film o dvoch kamošoch, ktorí si idú po krku, je lepší PAT GARRETT A BILLY KID...(7.1.2013)

Přestože nemám tohoto šovinistického režiséra-alkoholika zrovna v lásce, tímto westernem mě dostal. Film o přátelství až za hrob napříč všem puškám světa, je opravdu brilantním kouskem, který zaslouží mé velké uznání.(4.3.2007)

• - Pro každého z hlavních herců bylo připraveno sedm identických kostýmů. Během natáčení byly všechny zničeny. (džanik)

• - Po zkušební projekci byl Sam Peckinpah vystaven tvrdé kritice ze strany studia, že ve filmu je až moc brutálního násilí. Režisér se ale nenechal zatlačit do kouta a obrnil se se slovy, že teď aspoň lidé vidí, co se pod vágním pojmem "násilí" skutečně skrývá. (Rainwalker)

• - Název "Divoká banda" pochází od pojmenování gangu známého psance Butche Cassidyho. (džanik)