Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cejny

Neuvěřitelný, báječný, famózní no prostě nekonečný příběh, který si v dětství snad musel oblíbit úplně každý. Stejně tak i já a proto této legendární fantasy pohádce dávám plný počet 100 %. ()

mikulíšek

"Zhmotnění" nejkýčovitějšího fantasy obrázku výpravou lepší televizní pohádky. Jediné kvality, které si film dokázal udržet jsou otázkou subjektivního sentimentu. Skoro bych i řekl, že po více jak čtvrtsotoletí nedokáže zaujmout ani děti, pro které je určen, natožpak diváka staršího (přitom mnoho filmů si nadčasovost drží). Upřímně jsem se nudil, několikrát jsem při sledování usnul, a když náhodou vydržel vzůhru, tak jsem měl podobný zážitek jako při sledování trochu hloupější televizní pohádky kterou nezachraňují ani některé lehce cool postavy. Ani "stáří" však není dostatečnou "výmluvou", tenhle film je prostě blbost, která okouzlila určitou "generaci" dětí, jež si s odstupem času tvrdošijně stojí za tím, že tento film je super. ()

Trolejbus

Film, ze kterého fantazie doslova chrlí. Jako malej kluk jsem na tom byl v kině a do dneška si pamatuju, jak jsem z toho byl hotovej. ()

Sdoom

Za to, že je to jeden z nejoblíbenějších filmů mého mládí, který mě do něj aspoň na chvíli vrátil, je to na 5 hvězdiček, ale objektivně? To je tak na 3, spíš slabší. Na rok 1984 působí některé triky až neuvěřitelně směšně a celé to drama s Bastienem mi spíš lezlo na nervy. No ale když to zprůměruju, nezbývá, než dát 4 hvězdičky s tím, že je to film opravdu pro děti. ()

gutshoter

Jako malý jsem tuto pohádku viděl nesčetněkrát, takže jsem se k ní po letech rád vrátil. Kdo by neznal malého Bastiena a létajícího psa Falka, který je prostě báječný. Příjemná pohádka o fantazii, která je především v dětství nekonečná a kouzelná. ()

herr_carter

Tak mě napadá, že bych se měl po sto letech k tomuto filmu zase vrátit, ten lítající obrovský pes byl pro mě jedním z nejdůležitějších symbolů v dětství, působil na mě neuvěřitelným klidem, chtěl jsem si ho vždycky pohladit:-)..............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

PALINO

Jeden z filmov môjho detstva nestratil ani po rokoch nič zo svojej pôsobivosti a stále dokáže vtiahnuť diváka do svojho magického sveta plného fantázie. Wolfgang Petersen natočil film, ktorý možno zvýrazniť červenou v jeho filmografií a spoločne s jeho spolutvorcami (krásna výprava, dobrá hudba, kvalitné efekty...) vytvoril podmanivé dobrodružstvo, ktorého jadro tvoria neobyčajný príbeh a postavy. A sú to práve oni, ktorí robia NEKONEČNÝ PRÍBEH klasikou v tom najklasickejšom zmysle slova, veď kto by sa nechcel pohltiť ríšou Fantázie a kto by nemal rád sympatického rýchlodraka Falca, statočného Atreya, obrovského Kameňožrúta, či kto by sa nepousmial na Morlorovi alebo profesorovi Englebuchovi s jeho bábou. NEKONEČNÝ PRÍBEH má skrátka množstvo kultových okamihov, ktoré mu zaručujú filmovú nesmrtelnosť. ()

klúčik

Tento film v dobe vzniku moc zaujal. Dnes sa takýchto filmov točí dosť, ale tento bol jeden z prvých. Výborný príbeh , ale ďalej už nemôžem , lebo ma zachvátila " nicota" 85%. ()

Roby

S tímhle báječným filmem mě pojí spousta skvělých vzpomínek a i dnes se na tento ůžasný výpravný film, rád podívám. Pro mnoho lidí to je nesmrtelná klasika a pro mě nezapomenutelná vzpomínka na dětsví. ()

velkyvezir

Nejkrásnější zahraniční pohádka, kterou jsem coby dítě byl schopen shlédnout opakovaně a nutno přiznat, že nejinak je tomu i dnes. Úplně jsem žasnul, když jsem zjistil, že v Blesku bude DVD příloha s tímto filmem za babku, v originále, titulkama a nezapomenutelným českým dabingem s nezapomenutelným Cupákem coby Falco. Po puštění jsem zjistil, že české titulky jsou tátlné odfláklé, ale díkybohu za ten původní dabing. Kdo dal filmu méně než 5, podporuje Nicotu. ()

bari68

Nádherný film.Pri spustení príbehu sa mi v hlave vybavili spomienky na detstvo a s ňou spojená nostalgia.Film aj po 24 rokoch od svojho vzniku nestráca dobrodružstvo ,napätie a dojatie.Film pre malých, ktorí objavia nezapomenuteľné dobrodružstvo a pre veľkých , ktorý sa vrátia znovu do detstva a s horlivosťou budú prežívať príbehy Bastiana a Atreia. :D ()

jondoe

Tento film ma nechytil ani ked som bol este decko a teraz ma tiez nedokaze zaujat. Asi zijem v realnom svete a ni v risi fantazie:-))) Tie dve hviezdicky su za Falca. Ten bol cool. ()

see_sawandrew

Můžu stokrát vzpomínat, jak jsem plakal pro Artaxe, jak jsem s Atreiem truchlil uprostřed bažiny, bez naděje a chuti pokračovat v životě, nebo jak jsem trnul strachem pod sfingami... a celé to mohu uzavřít nostalgickou vzpomínkou na roztomilé triky, ale to bych jen kroužil kolem. Síla filmu totiž nekončí u divákova přechodu do dospělosti - právě tady začíná, protože teprve s odstupem času divák může porozumět tomu, co vlastně jako malý dobrodruh vnitřně pochopil, ale co ještě nedokázal plně vstřebat, protože létal v oblacích na Falcovi. Nekonečný příběh je dokonalá ukázka, jak šeredně Platón ve svém mimetickém přístupu šlápl vedle. Lidé mají od pradávna potřebu snít, protože právě díky snění se mohou vyrovnat s realitou kolem sebe (jako Bastien se smrtí matky). Nekonečný příběh se ve výsledku dá pojmout dvěma způsoby: buď jako oddechovou pohádku, kde divák (ne)vědomě naplňuje pointu filmu, anebo jako promyšlené a komplexní metadílo, v němž je shrnuta zásadní funkce umění, respektive fikce. Až ve druhém případě vypluje na povrch to intimní a naléhavé oslovení nejen dětí, ale všech... a prosba, aby jedinec přijal a sám tvořil fantazii, protože je stejně důležitá jako voda a vzduch. Film se pak už stane pouze prázdným plátnem, čekajícím, až ho divák zaplní. Technické nedostatky naprosto ztrácejí relevanci, protože v tak čisté moudrosti žádný nedostatek není. 100% ()

casioa....

Krásny (vizuálne aj vnútorne) nekončený príbeh :) Bastian a Falco - koľko rodičov (a iste nie len od našich Rómskych spoluobčanov) takto pomenovalo niektoré zo svojich detí :)) isteže-isteže, viem že ich nie je toľko ako Rosalínd a Juanov Antóniov či Sandokanov, ale aj tak ;-) Na melódiu a slová Limahl-ovej ústrednej pesničky si spomenie snáď každá/ý, tak nechám tie slová prehovoriť (a ako inak aj zvyšok soundtracku stojí za to)/////////////////////////////////////////////////" Turn around Look at what you see.... In her face The mirror of your dreams.... Make believe I'm everywhere Given in the light Written on the pages Is the answer to a never ending story... Ah.... Reach the stars Fly a fantasy.... Dream a dream And what you see will be.... Rhymes that keep their secrets Will unfold behind the clouds And there upon a rainbow Is the answer to a never ending story... Ah.... Story... Ah.... Show no fear For she may fade away... In your hand The birth of a new day... Rhymes that keep their secrets Will unfold behind the clouds And there upon a rainbow Is the answer to a never ending story Ah.... Never ending story... Ah.... Never ending story... Ah.... Never ending story... Ah...." ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh