Nekonečný příběh

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min

rozpočet : ? tržby americke : $20,158,808(19.12.2006)

Možná nejkrásnější dětské fantasy, které kdy bylo natočeno. Stará dobrá triková práce dává z dnešního pohledu filmu/pohádce/oslavě imaginace tu správnou patinu. A navíc Bastien. Artax. Auryn. Kamenožrout. Závodní šnek. Létající pes Falco. Sandonorico atd. A k tomu ta nádherná filmová hudba...(6.7.2012)

V době mého mladí tento film snad milovalo každé dítě, stejně tak jako "JÁ". Dnes bych řekl, že tomu je tak i nadále.(26.11.2007)

Film mého dětství. První film, který jsem měl na videu, a viděl jsem ho tolikrát, že ho znám nazpaměť. Dodnes s nostalgií vzpomínám na nádherný dojemný příběh a uchvacující výpravu, které dokázaly, že jsem nemohl odtrhnout zrak od obrazovky. Nesmím zapomenout na chytrý příběh, který je vlastně důmyslnou alegorií na přílišnou racionalizaci moderního života, ztrátu dětských snů a pout s dětstvím. Petersen už nikdy ani zdaleka nic tak krásného nenatočil. A abych rozsoudil zde probíhající hádky - JE to lepší než LOTR!:-)(21.5.2002)

Nezapomenutelný svět fantazie je určitě jedním z vrcholů "fantasy" filmů a podle mého přinejmenším srovnatelný s LOTR. Ale to tady asi nejsem sám :-)(3.3.2003)

• - Ústredná melódia z filmu nemá začiatok ani koniec. Má to vyzerať, akoby prišla z diaľky, z krajiny, kde kraľuje fantázia. (Raccoon.city)

• - Film byl natáčen částečně v Německu během léta 1983. Bylo to nejteplejší léto za posledních 25 let. (don corleone)

• - Jméno, které Bastian téměř nerozluštitelně křičí do noci je "Moonchild". (Kulmon)