Nekonečný příběh

Die Unendliche Geschichte

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min (Alternativní: 102 min)

Fenomenálně natočená fantasy pecka s dějem tak nadupaným, až se tají dech. Od chvíle, kdy se neposlušný student pustí do čtení magické knihy, začíná spalující dobrodružství, kde se střídá jedna úchvatná lokace za druhou, o silná a trefná slova není nouze a vše krásně podbarvuje skvostná hudba. Jestli Petersen do něčeho dal srdce, byl to právě Nekonečný příběh. Závěr je naprosto geniální, a při scéně, kdy Atrej prochází první branou není možné nemít tep na hranici infarktu.(17.9.2007)

Klasika nejen pro děti, ale pro celou rodinu. Pro někoho možná kýč, ale pro většinu spíše velmi příjemná podívaná. Stačí sednout a nechat se vtáhnout do Říše fantazie...(23.8.2012)

Možná nejkrásnější dětské fantasy, které kdy bylo natočeno. Stará dobrá triková práce dává z dnešního pohledu filmu/pohádce/oslavě imaginace tu správnou patinu. A navíc Bastien. Artax. Auryn. Kamenožrout. Závodní šnek. Létající pes Falco. Sandonorico atd. A k tomu ta nádherná filmová hudba...(6.7.2012)

Neuvěřitelně krásný film. Žádný jiný pro mě nemá takovou kouzelnou pohádkovost.(12.3.2011)

Tak na tomhle fantasy sem vyrůstal, spolu s nějakejma těma hororama a akčňákama.Sice se musim teď přiznat, že mě to zas tak neoslnilo, jako mě to oslňovalo v dětství, ale stejně sem se na to zase rád podíval. Tenhle film má prostě svoje kouzlo(12.8.2007)

• - V čase 0:46:50, kdy Atrej (Noah Hathaway) dostane svůj lék, lze zpozorovat měnící se množství páry nad šálkem s lékem. (Rattus Rattus)

• - Film končí zhruba v polovině děje knihy. (don corleone)

• - V knižní předloze vypadá auryn jako dva hadi kousající se do ocasů, čímž připomínají čístlici 0.  (fiLLthe3DD)