Nekonečný příběh

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min

Film, ktorý pre mňa navždy ostane ako dvere do krajiny fantázie také aké predtým nikdy ešte nik neotvoril. Umocnené samozrejme mojím vtedajším vekom ale predsa ... vynárajú sa len tie pekné spomienky.(26.3.2009)

Pocas Vianocnych sviatkov v roku 1988 som si vsimol v tv programe Nekonecny pribeh. Pomyslel som si, ze to bude asi nejaka nemecka somarina:-) Mal som 10 rokov a netusil som, ked ma volali pozerat televizor, co ten film so mnou urobi. V kazdom pripade to bol prelomovy film zo sveta fantazie, ktory nemal obdobie ani v Ceskoslovenskej televizii, pretoze vdaka tomuto filmu som zacal zboznovat fantasticke filmy a velmi dlho som po tom krajsiu rozpravku, ako tuto nevidel. Nekonecny pribeh mi splnil presne to, po com som ako decko tuzil, nadherny pribeh, nadpozemsky krasnu hudbu a este väcsiu radost som mal po filme, ked som zistil, ze film na druhy den v televizii opakuju. Nedopustim ani na kvalitny cesky dabing. ________ Barret Oliver - (Bastian Bux) +++ Noah Hathaway - (Atrej) +++ Thomas Hill - (Knihovník pan Koreander) +++ Tami Stronach - (Detská Cisárovna) +++ Gerald McRaney - (Bastianov otec) +++ Hudba: Klaus Doldinger, Giorgio Moroder +++(24.9.2006)

Určitě nejlěpší díl této pohádkové série, která nebyla jen pro děti. Velmi zajímavý fantastický svět s mnoha zvláštními postavami, královnou a třeba i létajicím psem. Film upozornující na nutnost lidí vážit a milovat svou fantazii, protože ta nám dokáže dát svět kam se kdykoliv můžeme schovat. Naše fantazie je jedna z mála věcí, kterou si můžeme vzít jen mi sami. Nezapomenutelná melodie, která se všem divákům vryla hluboko do hlavy. Příjemna pohádka...(16.3.2005)

Toto je nejkrásnější fantasy pohádka, jakou jsem kdy viděl. A kamenožrout je můj idol. Mít takový zuby jako on, nemusel bych věčně běhat k zubařce.(4.7.2002)

Tak na tomhle fantasy sem vyrůstal, spolu s nějakejma těma hororama a akčňákama.Sice se musim teď přiznat, že mě to zas tak neoslnilo, jako mě to oslňovalo v dětství, ale stejně sem se na to zase rád podíval. Tenhle film má prostě svoje kouzlo(12.8.2007)