Nekonečný příběh

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min

Jako dítě jsem byl u vytržení ze všech Kamenožroutů, Nočních hejkalů a závodních slimejšů. Jenže ta doba je pryč a po letech mi zůstala jen dobře odvedená fantasy hříčka, která ztrácí na scénáři. Ten má velice silnou a šokující pointu, ale děsně rozsekaný příběh, na jehož úroveň padají poslední potterovky.(3.7.2007)

Fenomenálně natočená fantasy pecka s dějem tak nadupaným, až se tají dech. Od chvíle, kdy se neposlušný student pustí do čtení magické knihy, začíná spalující dobrodružství, kde se střídá jedna úchvatná lokace za druhou, o silná a trefná slova není nouze a vše krásně podbarvuje skvostná hudba. Jestli Petersen do něčeho dal srdce, byl to právě Nekonečný příběh. Závěr je naprosto geniální, a při scéně, kdy Atrej prochází první branou není možné nemít tep na hranici infarktu.(17.9.2007)

Svět fantazie, krásná pohádka z dětství. Nezapomenutelný zážitek - už navždy!(18.9.2011)

10 / 10 Úchvatný príbeh o sile fantázie a kníh, film, ktorý som ako malé dieťa miloval a desil sa ho zároveň. Odvtedy som ho mal možnosť vidieť veľakrát, ale odolal som - dožičím si ho ako narodeninový darček na svoju tridsiatku a s kľudným svedomím si pri ňom vyplačem dušu.(19.11.2005)

Opravdu je tento film lepší než LOTR ! Lotr je nezáživná pitchovinka bez hlavy a paty !(24.4.2008)