Nekonečný příběh

• slovenský

Nekonečný príbeh

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Drama

Západní Německo / USA, 1984, 94 min

Film, ktorý pre mňa navždy ostane ako dvere do krajiny fantázie také aké predtým nikdy ešte nik neotvoril. Umocnené samozrejme mojím vtedajším vekom ale predsa ... vynárajú sa len tie pekné spomienky.(26.3.2009)

Jedna z nejlepších fantasy dvacátého století? No jak by řekla na mládež alergická želví důchodkyně Morla: „Ne, že by na tom záleželo, ale ano..“ Nejvyšší hodnocení však nemůžu dát, i kdyby mi mozek zatemnila Nicota nostalgie. Těm dosud nedotčeným filmem Petersena doporučuji nejdříve sáhnout po Endeho knižní předloze - teprve tak doopravdy poznáte, že fantazie nemá hranic..(5.2.2009)

Svět fantazie, krásná pohádka z dětství. Nezapomenutelný zážitek - už navždy!(18.9.2011)

Opravdu je tento film lepší než LOTR ! Lotr je nezáživná pitchovinka bez hlavy a paty !(24.4.2008)

Nekonečný příběh jsem viděl jen jednou, asi tak v sedmi letech, od té doby už nikdy. Přesto mi z něj hodně zůstalo v paměti. Po těch letech jsem se k němu rozhodl vrátit a.... nebyl jsem vyloženě zklamán, ale také to tak úplně neodpovídalo nadšené vzpomínce z dětství:)(8.9.2010)

• - Po celou dobu rozhovoru Bastiana (Barret Oliver) s otcem (Gerald McRaney) v čase 0:02:42 lze pozorovat odraz členů štábu ve dvířkách mikrovlnky. (Rattus Rattus)

• - Barret Oliver, ktorý stvárnil hlavného hrdinu Bastiana, bol vyradený z prvého kástingu, lebo bol príliš mladý a nezrelý na takúto úlohu. Uspel až na druhý pokus. (Raccoon.city)

• - Amulet Auryn je defatko zdvojený. Uroboros je starodávný symbol, který zobrazuje hada nebo draka požírajícího svůj vlastní ocas, představující cyklickou podstatu věcí - nekonečný návrat od konce k začátku, sebezničení a sebeobnovu. Na některých zobrazeních je Uroboros z poloviny bílý (světlý) a z poloviny černý (tmavý), což naznačuje symboliku jin-jang, znázorňující dualitu věcí a vzájemně se doplňujících opačných principů. Také bývá stočený do tvaru ležící osmičky, symbolu nekonečna. (sator)