Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sidzej

Jedna z najkrajších rozprávok prichádza s fantastickým príbehom, nadpozemsky prekrásnou hudbou, rozsiahlou výpravou, na tú dobu fantastickými efektmi a maskami. Záver je tak preplnený emóciami a napätím, že ponúka ozbrojujúcejší efekt, než záver E.T. Mimozemšťana. Nádherné, bezchybné s fantastickou pointou stvorené pre nás, aby sme pochopili, aké dôležité je mať fantáziu a sny, návod, ako zostať navždy mladý. P.S.: slovenský dabing podľa mňa dopadol lepšie než český ()

F.man

Z výletu do Fantazie, který jsem si snad po deseti letech konečně zopakoval mám ve svém věku už trochu rozporuplný pocit. To se ale dalo čekat, přeci-jen mi už není nějaký ten pátek (bohužel) dvanáct. I nyní ale oceňuji představivost, propracovaný svět a originalitu scénáře a přestože nikdy nehodnotím sentimentem, při Nekonečném přiběhu rád udělám vyjímku (a to i přes ty šílené zadní projekce, LSD stylizaci a docela katastrofálního Bastiena alias hnidopišské dospělácké problémy). Takže - Ne že by na tom nějak záleželo, ale čtyři čisté hvězdy. Having a luck dragon with you is the only way to go on a quest. ()

ConanVJ

Skvělé fantasy, které neztrácí nic ze svého kouzla ani po tolika letech. Blue-ray je pěkně vyčištěný a zachoval i kvalitní dabing na který jsem zvyklí již od mala. 100% :) ()

Marsik

ČT2 HD - Skvělá nostalgie, film jsem neviděl snad 20 let. Mile mě udivilo, jak dokáže i v roce 2017 oslovit malé i velké diváky. Fakt jedna z nejpovedenějších fantasy ever. 80% // (28.12.2019) DVD - Vyhrabal jsem staré dvd a celá rodina jsme zasedli. Moc hezké ztvárnění dětské fantazie. Pridávám. 84% (with J+A) ()

seeker23

Spolu se Soubojem titánů film mého dětství. Myslím, že první opravdu silné emoce, které ve mě film dokázal vzbudit, jsou spojeny právě s těmito dvěma díly. ()

kleopetra

Líbilo se mi to. Před dávnými a dávnými časy. Také tento film podporuje četbu knih. Za to mu patří jedna celá hvězda. ()

hous.enka

Můj úplně první film ve skutečnym kině. Bylo mi asi osm a ohromně jsem to prožívala. Podle mě je to jedno z nejlepších fantasy, byť pohledem současného diváka jsou některé triky a loutky spíš úsměvné, ale hudba (TA HUDBA!!) a celý ten neverending story je prostě klasika. Nejlepší byl létající pes Falk a kamenožrout, pokud si to dobře pamatuju :) Edit. 30.3.2016 Začátek je perfektní a líbily se mi scény s Bastienem. Jenže pak přišla záchranná mise Adriena a to bylo slabší. Závěrečný dialog s královnou celý film ale spolehlivě zachránil,takže i po těch dvaadvaceti letech jsem spokojená. ()

Kryton

Pohádka mého dětství! Ač se to tu pořád opakuje, tak to nejde jinak napsat. Dnes je to snadné. Pro dnešní generaci jsou hrdinové z Pottera, Pána Prstenů či Stmívání. Tohle však ovlivnilo generace dětí na celém světě. Wolfgang Petersen vytvořil kultovní fantasy, které okouzlí sympatickými postavami. Každé dítě i dospěli si zamiluje Kamenožrouta, Falkora, Atreje či jezdeckého šneka. K tomu si vemte, že samotná myšlenka filmu i knihy je daleko složitější. Navrch dostanete nádherný soundtrack od mistra Klause Dolgingera, který např. dělal hudbu k předchozímu filmu Petersona Das Boot. Jako velkou zajímavost a osud poznamenám, že film vznikl v roce mého narození. Jsem tedy opravdu spojen s Fantazíí. Poslední dodatek > český dabing je naprosto kouzelný. Lepší než originál. Holt v té době se dabing dělal s láskou. Stejně jako filmy. Chci se proletět na Falkorovi! ()

FFilipCZ

Když se řekne Nekonečný příběh, hned se mi vybaví dětství a nostalgie. Budu se na tento snímek muset brzy opět podívat, zajímalo by mne, jaký z něj po těch 15letech, co jsem ho nejspíše viděl poprvé, budu mít pocit. ()

schizmo

Jeden z nejzásadnějších filmů nejen mého děctví a tedy po právu velmi kultovní záležitost. Nečekal jsem, jaké kouzlo to bude i po tolika letech... ()

Adasin

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí. Ano, vizuálně je hezký, ale ne že bych z něj byla tak odvázaná a za ta léta v mých očích vizuál zestárl. Nejvíc Falco, který se mi popravdě nikdy úplně nelíbil. Už jako malé mi Nekonečný příběh přišel takový divný a ten titulní song se mi časem zvládl skoro až zprotivit (až na povedené parodie). Tohle je zkrátka jeden z těch filmů, jejichž kouzlo možná nikdy nedocením. 6/10 ()

zdepapepa

Mno, zas tak super to podle mě nebylo, jedině, když vedle mě seděl kamarád a komentovali jsme dění na scéně, to bylo přímo k popukání ()

fannah

Krásná pohádka tehdy velmi výborného začátečníka Wolfganga Petersena, kterého originální nápady, krásná vizuální stránka a bezvadný scénář dostaly přímo do Hollywoodu. ()

Zayl

Jeden z nejhezčích světů. I teď s nostalgií vzpomínám na nádherný příběh, jenž se nakonec stal mou srdeční záležitostí. ()

Fabrinka

Koľko ľudí na svete dnes naozaj sníva? Pri tejto fantasy rozprávke som sa smiala,plakala, a milovala ju. Dnes už ako dospelá svoj postoj vôbec nemením.Naopak, vážim si tento príbeh oveľa viac.Nezabudnuteľné. ()

Krt.Ek

S křížkem po funuse. NeverEnding Story jsem žel zmeškal, opozdil jsem se, nechal jsem si ho utéct. Výsledek? Nechtě jsem se proti němu imunizoval, jeho zář po všech těch zmeškaných rande již neoslepuje. Nemůžu v této souvislosti nevzpomenout Marii Rottrovou: Měli jsme se potkat dřív, zdá se mi, mohli jsme se vznášet výš nad zemí - ten text je o nás, drahý Falco! Mohli jsme se vznášet výš nad zemí, mohli mohli, leč nevznášíme... Škoda, věčná škoda! 75% ()

Adman

Opravdu nádhera, nejvíce se mi líbí jak je to postavené na "fantazii" jednoho dítěte. Bastien je dítě, které je klíčovou postavou celého filmu. Dále také rozhodně zmíní vynikající hudbu "the never ending storry". Doporučuji vidět. ()

Tayen

Nádherný film, který ve mě nechal hlubokou rýhu už v dětství. Je to jeden z prvních filmů, který na mě zapusobil svou vizualizací a hudbou a Falco je pohádková bytost, na kterou se nezapomíná. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh