Lesní jahody

• slovenský

Lesné jahody

Wild Strawberries

Švédsko, 1957, 91 min

Švédská road movie řízlá Vozkou smrti. Podobnost hlavních hrdinů čistě náhodná. Neuvěřitelně působivé drama.(10.5.2010)

Překrásný film, v němž černá a bíla nejsou jen dvě barvy a v němž se mísí německý expresionismus s italským neorealismem říznutým Kafkou a Davidem Lynchem (dobře, tady to asi trošku hapruje O:-). Skvostné herecké výkony a překrásná atmosféra, zajímavě vyprofilované postavy a plynulý proces prozření o skutečné podstatě povahy Isaka Bjroga. Škoda jen, že podobně jako u Sedmé pečeti, i zde mám silný problém s naladěním se na vnitřní logiku filmu, kterou čas od času prostě nejsem schopen prokouknout, pochopit, akceptovat... V tomto směru asi navždy zůstanu Bergmanovsky nekompatibilní...(15.1.2010)

60%(11.1.2010)

Pre mňa zatiaľ najlepší Bergman. Zrozumiteľnejší ako Siedma pečať a lyrickejší ako Prameň panny. A tento krát pre zmenu o živote. Ešte stále vstrebávajúca sa dokonalosť.(17.11.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář. . . . Zlatý Medvěd(14.4.2004)