Černá ovce

Čierna ovca

Saved!

Komedie / Drama

USA, 2004, 92 min

Černá ovce je snímek, který se v podstatě svým zpracováním ve většině neliší od desítek podobných amerických filmů ze škatulky typu "O mladých pro mladé." Zaujal mě však hereckým obsazením, které svými postavami vytvořilo dokonale sympatickou a příjemnou partu. Roztomilá a opět jako nevinná holčička působící Jena Malone (jak to dělá, že pořád vypadá jako děvčátko ze škol(k)y?:), Patrick Fugit, který má přirozený talent pro role outsiderů či introvertních typů, Macaulay Culkin v nezvyklé roli, Mandy Moore zase v roli podobné té, která jí skvěle seděla již v Deníku princezny, či mnohým neznámá Eva Amurri coby drsňačka s dobrým srdcem. Právě to všechno, co z této skupinky dospívajících vyzařovalo, si získalo mé velké sympatie a ode mě si zase získalo čtvrtou hvězdičku navíc.(30.5.2012)

Jena Malone - (Mary) +++ Mandy Moore - (Hilary Faye) +++ Macaulay Culkin - (Roland) +++ Patrick Fugit - (Patrick) +++ Heather Matarazzo - (Tia) +++ Mary-Louise Parker - (Lillian) +++ Martin Donovan - (Pastor Skip) +++ Hudba: Christophe Beck +++(31.7.2008)

Scénář: Brian Dannelly, Michael Urban .. Když máte chuť na Jenu Melone. 70%.(20.3.2011)

• KrestanFilms

Co dodat? Snad jen tolik, že důvody mého hodnocení přesně vystihl uživatel dobytek - cituji jeho slova: "A o to víc jsem byl překvapenej, že se film hned od začátku do těch náboženskejch fanatiků pěkně strefuje a nebere si žádný servítky." On byl "překvapenej" mile, já naopak nemile...(23.7.2012)

Čo scéna, to hláška. Akú najlepšiu vybrať pri filme o kresťanoch? Rozhodujem sa medzi "Jesus rulez" a "Mám tak mokrou píču." :D(30.8.2015)