Oddaná evangelická křesťanka Mary Cummings nastupuje do posledního ročníku na střední škole poblíž Baltimoru. Ona a její kamarádky, Hilary Faye a Veronica, založily dívčí skupinu nazvanou Křesťanské klenoty. Jednoho odpoledne při koupání v bazénu se Maryin přítel Dean Withers dívce přizná, že má podezření, že je gay. V šoku se Mary udeří do hlavy a má vidění, ve kterém jí Ježíš říká, aby Deanovi pomohla, že jí potřebuje. Věříc, že jí to Ježíš odpustí, Marie ztratí své panenství v posteli s Deanem v naději, že probudí jeho heterosexualitu. Když Deanovi rodiče najdou v jeho ložnici časopis s gay pornografií, pošlou ho do křesťanského léčebného centra Mercy House. Tato zpráva šokuje nejen Mary, ale i její přátele, kromě Hilariina paraplegického bratra Rolanda. Ten tvrdí, že je to již dlouho jasné. Mary brzy zjistí, že je těhotná. Vzhledem k tomu, že má termín porodu po maturitě, rozhodne se utajit těhotenství před svými spolužáky, stejně tak jako před svou matkou Lillian, která tajně chodí s rozvedeným ředitelem školy Pastorem Skipem. Má pocit, že Ježíš ji opustil. Je zarmoucená reakcí svých vrstevníků na Deanovu sexualitu a začíná pochybovat o své víře. Rozzuřená Hilary vyloučí Marii z Křesťanských klenotů a nahradí ji neoblíbenou spolužačkou Tiou. Hilary, Veronika a Tia Mary obtěžují na ulici a pokoušejí se z ní vyhnat ďábla. Mary se brání a Hilary ji praští Biblí. Tím jejich kamarádství definitivně končí. O Vánocích židovská spolužačka Cassandra, školní rebelka, odhalí její těhotenství. Mary se spřátelí s ní i s Rolandem, který s Cassandrou chodí. Mezitím se Skipův syn Patrick pokouší získat Mary, a to k velké nelibosti Hilary, která si na něj myslí... (TV Nova)

Aluska88

Černá ovce je snímek, který se v podstatě svým zpracováním ve většině neliší od desítek podobných amerických filmů ze škatulky typu "O mladých pro mladé." Zaujal mě však hereckým obsazením, které svými postavami vytvořilo dokonale sympatickou a příjemnou partu. Roztomilá a opět jako nevinná holčička působící Jena Malone (jak to dělá, že pořád vypadá jako děvčátko ze škol(k)y?:), Patrick Fugit, který má přirozený talent pro role outsiderů či introvertních typů, Macaulay Culkin v nezvyklé roli, Mandy Moore zase v roli podobné té, která jí skvěle seděla již v Deníku princezny, či mnohým neznámá Eva Amurri coby drsňačka s dobrým srdcem. Právě to všechno, co z této skupinky dospívajících vyzařovalo, si získalo mé velké sympatie a ode mě si zase získalo čtvrtou hvězdičku navíc. ()

Le_Chuck

Mean Girls feat. Jesus Camp. Sympatická teenage fraška podľa ohranej platne, ktorá ale prepiera fanatizmus (že ide v tomto pripade skrz krasťanstvo je naozaj druhoradé) cielene, priamo a bez zbytočných servítok pred papuľou. Slušných 70% za to ako sa s kontroverznou témou film popasoval. Ad. Macaulay Culkin - ja som teda žiadne zmŕtvýchvstane neregistroval, skôr také posmrtné škubnutie. ()

dobytek

Teda přistupoval jsem k tomu dost s nedůvěrou. Myslel jsem si, že to bude spíš nějaká moralitka. Navíc režisér před timhle filmem v podstatě nic nenatočil. A o to víc jsem byl překvapenej, že se film hned od začátku do těch náboženskejch fanatiků pěkně strefuje a nebere si žádný servítky. Přirovnal bych to možná k některejm epizodám Městečka South Park. Ale zábava vydrží zhruba tak hodinu. Závěrečná třetina mě spíš otrávila, protože je plná moralizování a poučování. Scéna na školnim plesu je pak jedno velký klišé. Mimochodem dost mě překvapil Kulkin, kterýho jsem znal pouze jako uječenýho zmrda ze Sám doma. Tady sice seděl celej film na kryplkáře, ale pobavil mě asi nejvíc ze všech. 70% ()

cab

Krestanske rodinky chodi do krestanskych skol a otehotneni slusne a obetave sluzce boha Mary (Jena Malone) s klukem, ktery je asi gay da pribehu korunu a roztoci cely film na vysoce vtipne obratky, kterym se musi normalni clovek a jeste k tomu ateista pri jejcih absurdite smat. Přetvářka a falešnost jejich přátel ji otevre oci a k jejimu prekvapeni nachazi pomoc u neprilis oblibenych jedincu na skole. 80% ()

AnyLae

Moji jednu hvězdičku si vysloužilo obsazení filmu, obsah sám... kterak jedna holčička měla boží zjejení, aby "vyléčila" svého homosexuálního přítele...a následně nesla následky... mi nestojí ani za komentář. Opravdu, NEDOPORUČUJI, protože se nemohu zbavit pocitu, že tohle někdo myslel vážně a to je něco, co přežvýkat nedokážu. ()

• Hebrejský nápis na Kassandřině náhrdelníku (viditelný během scény na vánočním nádvoří) znamená: „Cassandra.“ (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2004 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Na obálce pornočasopisu, který Dean (Chad Faust) schovává pod matrací, je hvězda filmů pro dospělé Chris Steele. Jedná se o skutečný časopis Honcho. (BMW12)