Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

slunicko2

Příběh bez hlavy a paty. 1) 66letý scénárista a režisér Roman Polanski se rozpomněl na svá klukovská léta a rozhodl se, že si s divákem bude hrát - tentokrát na tajemno. Dan Brown svůj Da Vinci Code ještě nenapsal, a tak Polanski použil El club de Dumas Španěla Artura Pérez-Reverteho._____ 2) Ponudnělý naivní děj i chování postav neumožňují mně, divákovi, se nějak angažovat. Konec pak shodil i to málo vážnosti, které film obsahoval._____ 3) Ani 36letý Johnny Depp (expert) nepředvedl nic zapamatovatelného._____ 4) Výstižný koment: Seti***. ()

Remedy

Když je samotné rozuzlení těžce o hovně, je dost těžké (nezaujatě) hodnotit ten zbytek. Přesto se o to pokusím a min. pokud jde o samotný námět, je Devátá brána hodně zajímavá látka na zfilmování. Problém je v tom, že ten film skáče ze zajímavých mysteriózních vod do céčkových akčních scén a (možná záměrně) občas je svou vlastní trefnou sebeparodií. Je to jen můj pocit, ale Polanského režie mi tentokrát místy připomínala dekadentní východoněmeckou estetiku. ()

stration

Jsou tam dobré momenty, jsou tam i výborné momenty. Ale celkově mě to prostě nějak nebavilo. Připadá mi, jako kdyby Polanski chtěl mermomoci z každého filmu udělat umění a ne "jenom zábavný film". Johny Depp tradičně dobrý, Langella charismatický, ale koule ten film nemá. ()

AlistairMir

Johnnyho Deppa mám jako herce opravdu rád a nepamatuji si, že by někdy něco zahrál mizerně. Stejně tak v tomto filmu odvádí parádní výkon, ale celou dobu jsem se nedokázal zbavit dojmu, že filmu něco chybí a tento dojem ve mně zůstal i po skončení. Snímek je to zajímavej, ale tolik potřebné napětí se prostě nedostavilo a občas se u toho člověk skoro až nudil. Finále bylo takové nemastné neslané a můj celkovej dojem rozhodně nijak extra nevylepšilo. Jako jednohubka OK ale čekal jsem více. ()

runner85

Utiahnutý introvert dostane ponuku ktorá sa neodmieta, a hneď sa v jeho živote začnú diať veci, o ktorých nemal ani potuchy. Behá si po svete z tajuplnou knihou a rieši záhadu ktorá je falošná a ktorá nie. Popri tom si zašuká z diablovou čiernovlasou princeznou s vytetovaným hadom na prdelke. Prenasleduje ho na krátkou ostrihaný černoch ktorý sa vykúpal v peroxide vodíka a za pätami mu sliedi blonďavý lucifer s anjelskou tváričkou. Každopádne som nepochopil načo pán podnikateľ si vlastne pána Deppa najal, však aj tak mu bol za pätami... Sex pri táboráku bol luxusný a zanechal vo mne pocit, že film si zaslúži pokračovanie ()

Trevor

Najväčšou chybou filmu je pravdepodobne Polanski. Najväčšim plusom Johnny Deep. V podobnom štýle je ladených mnoho kníh, ktoré by si zaslúžili filmové spracovanie. Deviata brána nie je vôbec zlým filmom ale jeho záver mi príliš nesadol. Možno ak by som ho hodnotil v čase keď som ho videl prvykrát hodnotil lepšie, predsa len s odstupom mnohých rokov spomienky vybledli. ()

salalala

Jakmile se Roman Polanski pohybuje v rovině mysteriózního thrilleru, je všechno moc dobré, protože atmosféra je fantastická, pomalu houstne a přináší další a další nejasnosti, zároveň ale skládá dohromady několik střípků, které slibují zajímavé vyvrcholení. K tomu si pomáhá výtečným soundtrackem, atraktivním střídáním lokací i poměrně svižným tempem. Spolehnout se může na výborného Johnnyho Deppa, který tu hraje něco trochu jiného, je příjemně civilní a nestrhává na sebe veškerou pozornost, pomáhá mu i Emmanuelle Seigner se svým zvláštním charisma a v závěru pak i Frank Langella. Jakmile ale tvůrce přejde v satanský horor, jde kvalita o dost dolů a najednou je to celé zvláštně roztahané, trochu nelogické, zajímavá atmosféra mizí a vypadá to zbytečně béčkově. Pointa je pak hodně bizarní, nejasná a ne úplně vysvětlená, takže dost rozpačitá. The Ninth Gate je tak film dvou polovin - zatímco ta první je vydařená a rozehrává zajímavý příběh, tak druhá je nepříliš zajímavá a tak trochu prvoplánová. 60 % ()

dee-key

Johny Depp prodává knížky? Tak to beru. Vim že film neměl kdovíjakou poentu, ale jako mysteriózní jednohubko to rozhodně nebylo špatný. Tajemná atmosféra by se dala místy krájet líp, než mlha u rybníčku Brčálníku, ale film nepřinesl do svého žánru žádnou novotu. Navzdory tomu dávám 4 ()

GILLWANDER

Zdĺhavé, nevypointované, nudné. Jedine dve veci zachraňujú film. Johny Deep a hudba. Zvyšok je vhodný do koša. Záver, od ktorého som očakával štvrtú hviezdu sa akosi nedostavil. Škoda. A takým skvelým tempom sa to všetko začalo...65% ()

dyfur

.........celý čas napínavé - dobre pozerateľné - čaká sa rozuzlenie - finále a ...nič .....posledné 4 minúty úplne k hovnu- žiaľ zabudli napísať  koniec.....nejaké to finále s vysvetlením....žiaľ ...inak by boli hviezdy štyri. ()

BitlDjus

Skvělá atmosféra, skvělý Johnny Depp a skvělé téma dělá z tohoto snímku vynikající mrazivý thriller. Konec byl slabší ale v průběho filmu jsem si užíval každý záběr na Deppa s knihou, cigaretou a nalitou whiskey. Pro milovníky knih, napětí a Deppa, Ninth Gate je příjemná oddychovka. ()

applause

Film byl zajímavý svou satanistickou tématikou, což mě během jeho průběhu zajímalo čím dál víc. Ale co ta blonďatá holka? Půlku filmu mi přišlo divné, že Corsovi vůbec nevadí, že neví, jak se jmenuje. Pak jsem si na to zvykla, hlavně, že mu pomáhá. A pak se z ní vyklubal ďábel??! Co ten zfanatizovaný dědek v ohni a hlavně sex před hořící zříceninou... úplně klasika... A ten konec...? Upřímně, jsem zklamaná. Film slibně začal, ale jak skončil? ()

roorybacky

První 3/4 filmu zasluhují absolutorium. Mrazivou atmosféru tvoří hlavně Polanskiho chytře vystavené záběry a scénář... I občasné vtípky pro odlehčení sem dobře pasují... V poslední čtvrtině se ale začne vše ubírat nechtěně komickým směrem a závěr to jen potvrdí. Předlohu jsem nečetl, ale vysvětlení toho nemastného neslaného konce by mě zajímalo. Navíc Emmanuelle Seigner na mě zapůsobila tak, že hrát prostě neumí. Je to škoda, mohl to být majstrštyk. ()

HappySmile

Mám ráda mysteriózní příběhy a příběhy řešící nějaké záhady, mám ráda Johnnyho Deppa, a proto jsem se na tento film těšila. Bohužel nakonec musím říct, že to byl spíše průměr. Některé scény byly mysteriózně až moc vyhrocené (tzn. trošku přitažené za vlasy) a tak nějak mě ten konec celkově trochu zklamal. Když se na to podívám komplexně - zklamaní z toho nebude, ale nadšení zrovna taky ne. ()

Martin741

Vyborny Film so satanskou tematikou a perfektnou hustnucou atmosferou. Sice Johnnyho Deppa nemam rad, ale musim uznat, ze ten herec rozhodne vie hrat. To len slepy nevidi. 76 % ()

cariada

Satanistický horor o knize Devět bran do Království stínu prý od samotného Satana. Ale jsou tři kopie na světě a tak se Dean ,kterého si najme majitel jedné z nich vypraví prozkoumat ty dvě zbylé. Jenže není radno se silama pekelnýma dávat do boje. Nekouká ztoho nic dobrého. ()

Mefistofelle

To, že Ninth Gate natočil Polanski, jsem dlouho ani nevěděla a když jsem to zjistila, skoro jsem tomu nemohla uvěřit. Od tohoto reřiséra jsem zvyklá na trochu jiný styl a úroveň. Skoro jako by to ani nebyl on... Zato Johnny Depp opět válí a tak není překvapením, že nejsilnější stránkou filmu je právě on. Role knihami posedlého antikváře na něj sedla jak vyšitá a neměla jsem ani na okamžik problém mu jeho postavu uvěřit. Dějový vývoj je taky slibný, alespoň v první polovině, která je příjemně záhadná a atmosférická. Jakmile to však přejde do poloviny druhé, už je to trochu něco jiného. Je tam sice více akce, ale na druhou stranu se trochu vytrácí doposud pečlivě budovaná atmosféra, přičemž konec jsem si uměla představit tisíckrát lepší. Trochu škoda, protože zpočátku jsem tomu plánovala dát 4*... ()

shyster

Velice mi to připomělo Angel Heart. Atmosféru to má, herci jsou výteční (po dlouhé době mi nevadili kreace a la Jack Sparrow, protože tu žádné nebyly). Závěr je víceméně odfláknutý scénaristy, kteří nedokázali dobře rozehraný thriller zakončit. ()

Streeper

Na začátku jsem velice očekávala, co se bude dít, i když mě to docela chytlo, byla jsem napjatá, tak mé zaujetí vystřídala potom nuda. Nic zvláštního se tam neděje. Sem, tam nějaké vraždy kvůli stránkám z knihy. Na Johnnyho Deppa je ale krásná podívaná a konec je překvapující a někoho potěší jiného ne. Mě konec potěšil. Jen škoda, že příběh a pointa nebyla více propracovaná. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)