Loki - Season 2 (2023) (série)

Velké poslání (S02E06)

(epizoda)
  • USA Glorious Purpose

Ve strhujícím finále Loki napravuje minulost a zjišťuje, co je jeho velké poslání. (Disney+)

NiaWolf

Upřímně, moc nevím, co o tomhle dílu napsat. Nebylo to špatné, nebylo to dobré. Špatný i dobrý závěr. Asi mi nějak nejde přes srdce, tak drastická změna charakteristiky Lokiho. Loki byl vždycky takový ten všivák, co vyvažoval Dušínovského Thora a čas od času překvapil nějakým zaváháním, či přidal ruku k dílu. Tím byla ta postava zajímavá. Jenže, co z ní zbyde, když se z ní stane hrdina? Co kdyby se ze všech padouchů stali příkladní hrdinové, kteří se obětují, dělají správná rozhodnutí a všechny chrání? Bavili by někoho takového příběhy? Závěr sice hraje na epickou strunu, ale mně tam tedy spíše zůstala takový hořká pachuť zklamání, že z Lokiho udělali "hodného blbečka" a všem postavám kolem je to jedno. No, co Oli šel svou cestou, všechny nás spasil a všem nám je to jedno. Pojďme na směnu do Mekáče. Ale zase uznávám, že kdyby Hiddleston šel dělat Pána času, tak to by bylo něco! ()

kenkaku

5 mitut to běželo a už mě to sralo. Jako fakt není vtipný sledovat to samé pořád dokola... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... Loki žvaní, ostatní nechápou, posere se to a znova... chápeme se? A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. A protože to je málo, musíme si zopakovat i kousek S1E06. Lepší? Ne... a to je 1/2 epizody v prdeli. A nikam jsme se nehnuli tím nejotravnějším způsobem. Děj se někam posune až posledních 10 minut. Oněch posledních 10 minut se "vrcholně artovou formou" děj někam pohne a (trapnou berličkou) se děj (doufejme) konečně uzavřel. ()

oveckaoa

Neuspokojivý závěr, ale koukám, že lidem to stačí Marvel je v takové fázi a má takový fanklub , že i kdyby natočil film o mluvícím hovnu tak to má automaticky 90 procent a píšou se tu komentáře jak je to inovativní a originální. O to více zamrzí, že tu minimálně 3 lidi na jejichž názor docela dám tomu napraly 5 hvězd tak hlavně, že píšou, že Marvel se vyčerpává a dochází mu nápady a pak dají tomuhle 5 hvězd. Dějová kostka ve zkratce se spoilery  Loki se vrací před zničení tva několikrát se pokusí Timelyho zachránit  nepodaří se to pak se vrátí před setkání Timelyho s Ob a chce být tak chytrý jak oni posuneme se o staletí a je tak chytrý pošle tam opět Timelyho to zachránit tentokrát se to povede myslí si, že vyhrály ,  ale nikdo nepočítal s mnohovesmírem tak to opět vybuchne. Tohle je největší sračka co můžete v obou sériích Lokiů vidět Loki  potkal v předchozí sérii Lokie co mu říkaly, že zabily Thora a x dalších variant Lokiů tak, že o mnohovesmíru musel vědět i v prvním díle mu představily jiné varianty Loků z jiného vesmíru + potkal Sylvii což je Loki žena .  Na konci první  série  potkal He Who Remainse co  mu řekl , že pokud ho zabijou přijdou další jeho varianty a v této sérii potkal Victora Timelyho kde řekl cituji to je Kang tak, že o tom musel taky vědět tady si budeme hrát na to, že je asi debil a zapomněl to. Přesune se před vraždu He Who Remainse   a snaží se tomu zabránit neúspěšně pak se přesune před události kdy se potkal s Mobiem ten mu řekne, že někdy se člověk musí obětovat pro vyšší dobro vrátí se zpět a výbuchu zabrání. Pak máme narážku na konec Ant Mana 3 a zjistíme, že ví o jiných variantách Kanga.   Tahle série by se dala shrnout do 3 dílů a nic by se nestalo Ravonna je tam jen k tomu, aby ukázaly, že měla vztah s Kangem tohle se nijak neřeší a vyřeší se to za 5 minut Timely je tam jen proto, aby zemřel pak , aby žil další promarněná postava Sylvie tam dělá úplné křoví oproti první sérii si pohoršila a dalo by se pokračovat. 40 procent ()

Sany33

Príbeh: Loki ovládol šmyk a tak sa nekonečne veľa ráz pokúša vrátiť do minulosti aby pomocou lokátora zväčšil rozsah časových krosien. Bude jeho misia úspešná? Prevedenie: Všetko do seba zapadlo vo veľkolepom finále. Najviac sa mi páčil rozhovor Lokiho a "Toho, kto zostáva". Prepletený plán, ktorý vo finále aj tak viedol iba k tomu jednému momentu a Loki sa musí rozhodovať medzi láskou a vesmírom. nakoniec samozrejme zvolí možnosť "C". 98% ()

jirikzaboj

Nádherný set design a vizuál nenahradí fakt, že tahle epizoda mohla nahradit předchozí tři. Jasně, pár malých detailů by vám ušlo, ale nakonec to není such a big deal. Druhá série mě nedokázala přesvědčit o své oprávněné existenci, protože většinu “času” lomcovala na místě a opírala se o různé scénáristické zkratky, které spoustu lidí z nějakého důvodu přesvědčilo, že to tak má být a je to 10/10 záležitost. Za mě teda obrovské MEH. Seriál má opravdu skvělé herce, nádherné lokace, velice líbivý vizuál, ale nedokázal se roztáhnout do 6 epizod. Možná tvůrci měli volit cestu samostatného filmu, kde by byl výsledek o něco přesvědčivější. ()

• Tato epizoda má stejný název jako první epizoda první série Velké poslání (2021). Tvůrci tento fakt odůvodnili tím, že se samotný příběh kompletně uzavřel. (HellFireFery)

Časové pásmo bylo změněno