Jistě, pane premiére (TV seriál)

Yes, Prime Minister

Komedie

Velká Británie, 1986 - 1988, 7 h 59 min (Minutáž: 16x30 min)

Jim Hacker se přestěhoval do čísla 10, plácání v lokálních britských problémech vyměnil za globálnější politiku... a je to snad ještě větší čurina, než když byl pouhým ministrem:-). Škoda, že ČR nemá politiky a státní správu alespoň na této úrovni... 99%(13.12.2010)

Je příjemné zjištění, že pokračování mile cynického seriálu Jistě, pane ministře neztratilo nic z kvalit svého předchůdce. Vtipy neztratily nic ze své štiplavé chytrosti a místy nevím jestli se mám smát, nebo smekat scénáristům, za geniální charakteristiku politického prostředí. Vlastně mě napadlo jak málo by stačilo k tomu, aby se tento sitcom stal z komedie dramatem. Stačilo by jen vyměnit herce, nařídit jim herecký projev ala kamenná tvář a seriál by klidně mohl být smutným politickým thrillrem. Naštěstí je "premiér" natočen tak, že může divák vysmát nejen účinkujícím postavám, ale i jejich reálnám protějškům ze skutečného politického života.(25.6.2010)

100% - Nevím, jak to dokázali, ale autoři nejen že udrželi skvělou úroveň z "Ministra", ale v "Premiérovi" ještě trochu přitvrdili. Bravo....(30.9.2011)

Častěji vtipné, ale stejně preferuji dnešní době více odpovídající The Thick of It.(14.9.2005)

Po nahlédnutí do pletichářského zákulisí na úrovni ministerské můžeme být tentokrát svědky dění za, mnohem důležitějšími, dveřmi samotného předsedy vlády. Znovu skvělý inteligentní humor, který do jisté míry těží z naprosté jedinečnosti jednotlivých proslovů a dialogů. 100%(12.1.2008)

• - Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem této série. (Elwanelyn)

• - Autor karikatur z úvodní znělky, známý anglický karikaturista Gerald Scarfe, se proslavil především svými animacemi z filmu Pink Floyd: The Wall (1982). (mcleod)

• - Každý díl končí slovy: "Ano, pane premiére." (Elwanelyn)