poster

Matador

 • Španělsko

  Matador

 • slovenský

  Matador

 • anglický

  Matador

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Scénář:

Pedro Almodóvar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajda.l
  ****

  Ke svému prvnímu seznámení s Almodovarem, jsem si vzal celkem těžké sousto, ale... Tímto soustem mě PA nasadil do hlavy spoustu myšlenek a přemýšlení o tomto filmu. Po zcela šokujícím až zvráceném začátku (při prvním pokusu o zhlédnutí, jsem po 10ti minutách vypínal), jsem si všechny postavy začal velmi užívat, zvláště Maríu (tak ledově-vášnivá žena se jen tak nevidí a ten výraz v jejích očích) nádherný výkon.. Prostě jsem ošálen, znechucen i nadšen zároveň= neuvěřitelný film..(7.5.2009)

 • dopitak
  ***

  Almodóvarova režisérská cesta nebyla vždy přímočará, a Matador je toho živým důkazem. Zvláštní film, jehož atmosféra vůbec nepřipomíná dramatický thriller.(21.5.2011)

 • kinej
  ***

  Matadora beru jako symbolický přechod mezi těmi slabším a vynikajícími snímky v Almodorově tvorbě. Oproti starším filmům je zde už vyváženější příběh, ale chybí tu mistrovské technické provedení, patrné v pozdějších filmech. Dnes už by ten stejný scénář natočil mnohem lépe. Například dramtický závěr by si dokázal "podržet" a vypiplat trochu déle. Takhle je Matador film dobrý, ale ne krásný(9.11.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $206,952Tržby Celosvetovo $1,200,000(23.11.2009)

 • iamek
  ***

  Opět klasický Almodovar. Nebál se už v 80. tých letech natočit film o hodně zvláštních sexuálních praktikách a dá se řici, že tak trošku přeběhl dobu. V 80. tých letech tyhle filmy od Almodovara vzbudily poprask, ale v dnešní době už i tohle je pro lidi co mají rádi úchylné filmy málo. Tentokrát mě zklamal herecký výkon Antonia Banderase. Příběh na Almodovara je taky docela prostý a jednoduchý.(12.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace