• Španělsko

• slovenský

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Pedro Almodóvar

Ke svému prvnímu seznámení s Almodovarem, jsem si vzal celkem těžké sousto, ale... Tímto soustem mě PA nasadil do hlavy spoustu myšlenek a přemýšlení o tomto filmu. Po zcela šokujícím až zvráceném začátku (při prvním pokusu o zhlédnutí, jsem po 10ti minutách vypínal), jsem si všechny postavy začal velmi užívat, zvláště Maríu (tak ledově-vášnivá žena se jen tak nevidí a ten výraz v jejích očích) nádherný výkon.. Prostě jsem ošálen, znechucen i nadšen zároveň= neuvěřitelný film..(7.5.2009)

I na Almodóvara celkem dost provokativní snímek trpí kostrbatým ztvárněním v té době ještě nepříliš vyspělého režiséra.(5.7.2015)

Opět klasický Almodovar. Nebál se už v 80. tých letech natočit film o hodně zvláštních sexuálních praktikách a dá se řici, že tak trošku přeběhl dobu. V 80. tých letech tyhle filmy od Almodovara vzbudily poprask, ale v dnešní době už i tohle je pro lidi co mají rádi úchylné filmy málo. Tentokrát mě zklamal herecký výkon Antonia Banderase. Příběh na Almodovara je taky docela prostý a jednoduchý.(12.5.2012)

Film měl původně několik názvů, ale režisér se rozhodl pro výraz Matador, jakožto slovo odkazující ke stereotypu býčích zápasů, které jsou vždy spojovány se Španělskem. Scénář : Pedro Almodóvar. Kamera : Ángel Luis Fernández. Hudba : Bernardo Bonezzi.(12.5.2011)

Film o vášni a posedlosti smrtí, která jediná dokáže těm podivným protagonistům onoho příběhu přinést uspokojení v jejich vnitřní touze po dokonalém spojení. V reálném životě je to něco zcela zvráceného, ale v tomto filmu to prostě nějak funguje. Pro mě jeden z nejlepších raných Almodóvarových filmů.(25.10.2014)