• Španělsko

• slovenský

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Láska a smrt, sex a násilí - dvě strany téže mince. "Matador" je příběhem několika více či méně zvrácených či vyšinutých lidí, ovládaných vášněmi jež vřou pod slupkou zdánlivé normálnosti a občas vybuchnou aby ničily a zabíjely. Almodóvar za pomoci nápadité práce s hudbou a barvami od začátku buduje znepokojivou, působivou atmosféru, která spolu s vlastní zápletkou řadí tento film mezi nejoriginálnější snímky 80. let.(22.7.2007)

Poprvé jsem ve filmu viděl tu zničující přitažlivost dvou lidí. Zobrazenou v celé syrovosti a nahotě. Tam kde se dvě linky protnou a už se od sebe nemůžou odpojit je fascinující. Pak dává smysl i ten hnus z počátku filmu. I zvolené pomalé tempo z první třetiny filmu.(1.9.2009)

Ke svému prvnímu seznámení s Almodovarem, jsem si vzal celkem těžké sousto, ale... Tímto soustem mě PA nasadil do hlavy spoustu myšlenek a přemýšlení o tomto filmu. Po zcela šokujícím až zvráceném začátku (při prvním pokusu o zhlédnutí, jsem po 10ti minutách vypínal), jsem si všechny postavy začal velmi užívat, zvláště Maríu (tak ledově-vášnivá žena se jen tak nevidí a ten výraz v jejích očích) nádherný výkon.. Prostě jsem ošálen, znechucen i nadšen zároveň= neuvěřitelný film..(7.5.2009)

Ďalšia veľmi príjemná, atypická filmárčina. Almodóvar vlastne iné ani nevie, preto som na jeho filmy vždy tak zvedavý a v kútiku si želám, aby do toho ďalšieho dal znova niečo iné. A znova mi moje želanie splnil. Počínajúc svojskou zápletkou, ktorá by v rebríčku originálnych námetov obsadila jedno z popredných miest, cez pomerne jednoducho hrajúcich hercov až po neskonale vábivé audio-vizuálne hrátky, si tento film určite zapamätám a určite sa k nemu niekedy s radosťou vrátim. A ak si budem musieť pomocou tohto komentáru niekedy pripomenúť prečo si ho mám znova pozrieť, tak si k tomu všetkému pripomeniem atmosféru vynervovanej thrillerovej drámy, miestami excelentne odľahčenú vtipnou stránkou čiernej komédie. 80%.(19.10.2009)

• YURAyura

2/10 Tak s timto rudym hadrem me Pedro leda nalakal, ale tentokrat vyhral byk(20.11.2008)