poster

Matador

 • Španělsko

  Matador

 • slovenský

  Matador

 • anglický

  Matador

Drama / Thriller

Španělsko, 1986, 110 min

Scénář:

Pedro Almodóvar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ****

  Film o vášni a posedlosti smrtí, která jediná dokáže těm podivným protagonistům onoho příběhu přinést uspokojení v jejich vnitřní touze po dokonalém spojení. V reálném životě je to něco zcela zvráceného, ale v tomto filmu to prostě nějak funguje. Pro mě jeden z nejlepších raných Almodóvarových filmů.(25.10.2014)

 • jojinecko
  ***

  Matador je ďalším vizuálne a myšlienkovo otvoreným príspevkom do španielovej bohatej zbierky... Opäť sa nehrá na rácio, ale za všetkým sú emócie, spaľujúca vášeň silnejšia ako smrť, postavy konajúce skrze svoje pudy a abolútnu necenzúrovanú prirodzenosť. Mám rád tú Almódovarovu pestrofarebnosť, nevyspytateľnosť a umeleckosť, no na Matadorovi je všetko nevybrúsené, akoby v plienkach. Miestami sa vkráda aj mierna nuda a prílišná (a čo je horšie dosť umelá) prekombinovanosť. Každopádne je to film zapamätateľný (už len úvodná titulková sekvencia pár neznalcom Almódovara privodí nie celkom príjemné stavy:) a hodnotný, no na Pedra mám nastavenú inú kvalitatívnu laťku, ako na zvyšok podobných nekonformných "úchylákov".(20.9.2009)

 • kajda.l
  ****

  Ke svému prvnímu seznámení s Almodovarem, jsem si vzal celkem těžké sousto, ale... Tímto soustem mě PA nasadil do hlavy spoustu myšlenek a přemýšlení o tomto filmu. Po zcela šokujícím až zvráceném začátku (při prvním pokusu o zhlédnutí, jsem po 10ti minutách vypínal), jsem si všechny postavy začal velmi užívat, zvláště Maríu (tak ledově-vášnivá žena se jen tak nevidí a ten výraz v jejích očích) nádherný výkon.. Prostě jsem ošálen, znechucen i nadšen zároveň= neuvěřitelný film..(7.5.2009)

 • iamek
  ***

  Opět klasický Almodovar. Nebál se už v 80. tých letech natočit film o hodně zvláštních sexuálních praktikách a dá se řici, že tak trošku přeběhl dobu. V 80. tých letech tyhle filmy od Almodovara vzbudily poprask, ale v dnešní době už i tohle je pro lidi co mají rádi úchylné filmy málo. Tentokrát mě zklamal herecký výkon Antonia Banderase. Příběh na Almodovara je taky docela prostý a jednoduchý.(12.5.2012)

 • Faye
  *****

  Troufám si říct, že to je nejpodivnější film ze všech podivných filmů Almodóvara, které jsem dosud viděla. Po drsném začátku - muž onanuje u TV a (místo porna) sleduje brutální vraždy žen, se začne rozvíjet fascinující příběh vášně a smrti propletený do osudů několika lidí. Angela (Antonio Banderas ) panice z pobožné rodiny a modelky Evy (Eva Cobo), která je přítelkyní jeho učitele Diega (Nacho Martínez) ve škole pro toreadory. Angel, z obavy ze své homosexuality a ve snaze přiblížit se svému vzoru, se pokusí Evu znásilnit. Tímto činem se začíná zaplétat do zvláštního světa lidí, vyžívajících se v perverzních rozkoších a kráse zabíjení. Mezi Femme fatale vraždící při milostném aktu, pro intenzivnější prožitek a muže s podobnou posedlostí po dokonalosti. No a u mě zatím za 5*. Až se vzpamatuji a po dalším zhlédnutí možná své impulzivní hodnocení upravím, ale zatím mé (zřejmě taky notně zvrácené) já nemůže jinak. „ I ´ve never seen anyone so happy“.(12.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace