V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Anderton

Raimi sa snaží ťažiť najmä z nadhľadu, lenže ten je bohužiaľ podsadený na nejakom nesprávnom levele. Čo má byť paródia na klišé vyznieva iba ako klišé a tým pádom aj film pôsobí akosi zbytočne vážne. Niekedy humor ale funguje tak ako by mal po celý čas, napríklad nesmrteľný indián a jeho záverečná prestrelka, prípadne kňazovo porušovanie kresťanských zásad. Naopak strih a kamera, najmä pri prestrelkách, je zvládnutá bravúrne. Bohužiaľ scenár je čistý priemer a ani keď si uvedomíme zdroj inšpirácie, ako dostatočná motivácia mi to nestačilo. Sharon je kráska v nesnázích, ale nie drsná baba západu túžiaca po pomste. Už z castingu je zrejmé, kto si ukradne celý film pre seba a tak sa aj stalo. Hackman to mal v čerstej pamäti z Unforgiven, tak mu stačilo ísť iba na autopilota a jednoznačne filmu dominuje. ()

sharky

Můj oblíbený western, konečně taky nosí kolty nějaká ženská (a jak pěkná!), která se s tím nepáře. Proti ní stojí ostřílený záporácký veterán hackman, který prostě nemůže být špatný a pak tu máme moderní kameru, která nabízí záběry skrz díru v těle po kulce a snímá celý film z monoha různých úhlů , což je příjemně svěží a nabízí tak nový pohled na starný žánr. ()

T2

Rozpočet $32miliónovTržby USA $18,636,537Tržby Celosvetovo $26,000,000Sam Raimi a celá plejáda známych hercov ponúka v celku originálne podaní western o pomste a prestrelkách, zabalených v pútavom vizuáli a podmanivej hudbe od Alana Silvestriho. /85%/ ()

tron

Hororový guru Sam Raimi si v polovici 90. rokov chcel vyskúšať western (?) a tak mu nejaký šialenec dal 32 miliónov a šialený kasting (Hackman! Stone! Crowe! DiCaprio! Bell! David! Henriksen! Hingle! Sinise! Boone Jr.!). Napriek nespochybniteľnej audiovizuálnej stránke (hudba Alana Silvestriho, priestrely hláv, výprava, kostýmy, dekorácie) nie je Rýchlejší ako smrť zďaleka takým ultimátnym pokusom o western, aký Raimi (pravdepodobne) zamýšľal. Nejak ma to nebavilo, ale je to dostatočne "iné" na to, aby som tomu dal aspoň 3* (a kasting je fakt brutálny). ()

Arsenal83

Rýchlejší ako smrť. Toto je na filme jedine pozitívne, a to že skončil rýchlejšie, ako som zomrel. Super herecké osobnosti v niečom, čo sa chcelo stať westernovou legendou, ale klasike nesiaha ani po päty. Mladému DiCapriovi rola ani nepasovala s tým mladistvým výrazom, Sharon Stone v kovbojskom výstroji je všetko len nie sexy a to je jediná poloha, ktorú kedy vedela hrať. ()

• Herod (Gene Hackman) má při večeři s Ellen (Sharon Stone) mísu plnou čerstvých červených jablek, což je pro jihozápad té doby velmi nepravděpodobné. (Hopkins)
  • Remington-Peters, výrobce zbraní a munice, razil R-P na svou munici až v 60. letech, nikoliv v době, do které je snímek zasazen. (Hopkins)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)