Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

MickeyStuma

Unesli jste mi dceru a to jste neměli dělat. Dnes už hodně známé nepsané prohlášení, které ve svých filmech hojně používal Steven Seagal. A nemuselo se jednat jen o tu dceru. Tentokrát snímek pochází z Jižní Koreje, který se námětem i dějem od typických ´segalovek´ nijak neodlišuje. Příběh se tedy veze ve značné dějové jednoduchosti, ale zato se silnou akcí, jak se na asijský akční film sluší a patří. Je nám představen zabiják odhodlaný skončit a tak se rozhodne pro svou poslední misi. Ano, skutečně nic originálního. Dozví se však o únosu své devítileté dcery a to z důvodu, který na Asii taktéž nepřekvapí. Následující dění je tedy jasné, ale aby to neměl zase až tak jednoduché, v patách má jiného zabijáka s vůlí se mu pomstít. Takže tu vlastně máme dvě dějové linky v jednom filmu. Jedna je o otci snažící se zachránit dcerku a druhá o chlapíkovi snažící se pomstít smrt svého bratra. Každý tady má svou misi a jde tvrdě ke svému cíli. Kdo očekává střetnutí, očekává dobře. Těžko však posoudit, jestli je předvídatelné i to, jak to nakonec celé dopadne. Asijští tvůrci nikdy neměli o emoční konce nouzi a nejinak je to i nyní. Muž bojuje o záchranu člověka ve světě, který vlastně sám stvořil, čímž se příběh stal vyprávěním o spasení sebe sama. A to je důvod, proč byl jako název snímku použit poslední verš z Modlitby páně. ´Ale zbav nás od zlého.´ Zmíněný závěr tedy z tohohle hlediska vzal plně za své. A tak tedy snímek není jen obyčejným prostoduchým akčním nářezem. ()

agassi68

Ak by skončili po hodine tak je to na plný počet. Akonáhle do toho vstúpili emócie začala klesať úroveň. Našťastie to skončilo pred bránami priemeru a zaslúženou plichtou oboch vykosťovačov.. ()

BOURQUE

Akčný thriller s pomerne silným a bohužiaľ veľmi pravdivým scenárom, z ktorého srdce zabolí. Won-chan Hong vedie svoj film postupne, akčné scény nepripomínajú nejaký B-čkový film (spomalené zábery vedia zapôsobiť), bojová konfrontácia dvoch hlavných postáv je pomerne dobrá, ale postrácam ich lepšiu psychickú konfrontáciu. Práve u takýchto filmov to má väčšie opodstatnenie. Záver je priamočiary a takmer bez kompromisov. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Ivo

I když to může být v součtu celkem nereálná ptákovinka, říkám si že film, který člověka od začátku do konce jakž takž pohltí a trochu napne, je dobrý a do jisté míry splnil svůj účel (v tomto případě opět v podobě vítaného zkrácení nekonečného letu mezi kontinenty). Hodinka a půl korejské akčně depresivní honičky uběhla jako voda a ani příliš nenudila. Soudruzi se naštěstí vyvarovali klišovitého happy endu a záporák byl vskutku mimořádný miloušek. Snad jen to nerušené akční běhání s nožem v zádech, zjevně slepé náboje ze strany SWATu i japonského bratříčka i plynulé průskoky čelním oknem jedoucího auta si možná mohli odpustit, ale jinak celkem fajn jízda. Thajská pouliční zákoutí jsou vskutku idylická ... a přešitý René v paruce (aspoň tak jsem to pochopil?) více než svůdný... Aneb Jeongů není nikdy dost! (a konkurují jim jen Myeongové a Byeongové). ()

solisoli

Je tu Juhokórejský trhák dvoch vraždiacich terminátorov a jedného transexuála buzika, nevraha. Jeden dobrý za peniaze, vraždí zlých a ten druhý, vraždí všetko do radu, zadarmo z pomsty. Ten dobrý terminátor zistí, že mu uniesli dcéru a odvliekli do Bangkoku, o ktorej netušil, že je jeho. Hneď sa rozhodne vycestovať do Bangkoku a dovraždiť až k nej. To ale zlý termi, nestrávi a vraždením sa ponáhľa za dobrým terminátorom. Bojuje a strieľa sa v Bangkoku, len taký fukot. Nakoniec dopichaný a dostrieľaný dobrý termi beží, ako namydlený blesk a zlého termiho, ktorý s malou dcérkou v príručnom kufríku, prchá na aute dobehne. Aj ho predbehne, dostrieľa a zbombarduje granátmi. Hlavná pointa. Kde sa dvaja terminátori bijú, tranxeuál buzik víťazi a skončí, s poriadnym balíkom bubákov, vyvalený na Panamskej riviére. Uf, uf ! To bol nárez. ()

xxmurphyxx

Živočíšnosť. Áno, živočíšnosť, to je to správne slovo, ktoré tento akčný klenot vystihuje asi najviac. Už dlho som nevidel tak excelentne nasnímané a zostrihané akčné pasáže ako tu. Každý úder, každý kop, bodnutie či vystrelený projektil tu cítiť. Akcia je živočíšna, surová a chirurgicky presná, no zároveň nepôsobí strojovo naskriptovane, ale prirodzene. Naozaj už dlho ma nebavili bojové pasáže tak ako tu, naposledy snáď pri The night comes for us. Príbeh tu je taká klasika, nič prevratné a na Kórejcov sa tu nekonajú ani žiadne ich preslávene plot twisty, ale nič z toho nevadí a neuberá na kvalite filmu. Tempo je pomalšie a akcie možno pomenej, ako by niekto čakal, ale keď na ňu príde tak naozaj sánka dole. Celá Hollywoodská akčná scéna posledných rokov bola pochovaná touto Kórejskou mäsiarčinou. Ultimátny masaker medzigalaktických rozmerov s jedným z najcharizmatickejších záporákov v histórii filmu a najmä scéna z prvého stretu v chodbe a finálna prestrelka sa mi vryjú na pekne dlho do pamäti. ()

DonBraso

Z korejského korýtka jsem čekal větší řežbu.Won-chan Hong jako scénárista byl skvělý,takže očekávání byla velká jak si povede u druhého celovečeráku.Zrovna scénář nebyl něčím zvláštní,jen jsem ze začátku malinko usnul na vavřínech a vůbec nevěděl,která bije.Postupem času film kvete do krásy a začíná typický boj o čas.Kde jsem čekal doopravdy jatka,jsem dostal absolutně no kamera pozici,kdy snad bylo zapotřebí ukojejšit mladší publikum,kde není vidět krev.Kamera se bojí detailů,což u korejců jev nevídaný.Choreografie byla standartem a občas nepředvedla vůbec nic navíc.V tomhle ohledu jsem byl jen potěšen,nikoliv nadšen.Kromě skoku ve slow-motinu do auta do zadní sedačky.Pak samozřejmě i zrychlená kamera na 500fps:)Bohužel celkově to větší sousto vůbec nepřicházelo.Konec byl doopravdy už přepálenej neskutečně.Je pravda,že zrovna tohle už mají zarámované,že osoba probodnutá kdekoliv na těle dokáže o pár sekund zabít i třicet lidí a ještě běžet,ale zde s tím výbuchem už byla fakt krávovina na oko.Akční fenomén z tohohle určitě nebude,akce postrádá logický rytmus a lepší využití čekoholiv.Občas se zapne turbo,ale jinak v tomhle je mnohem více lepších akčňáků.Role transky byla kupodivu nejlepší.70% ()

Kushina

V celku solidní akčňák o obchodu s bílým masem. Na druhou stranu to je až tak moc nerealistický, už jen kvůli tomu, které strany se tam nachází. Nájemní zabijáci, uplacená policie, šílený mafiánský řezník, unesená holka, mrtvá matka, TS chlap... No jsem si říkal, jestli si někdo nehrál až moc. Nakonec to ale nebylo tak bad. 65% ()

hony23

Asie je prostě jiná kultura a ty jejich filmy bývají pro mně hůře stravitelné. Tahle akční řežba byla ale celkem zábavná, sledujeme příběh nájemného zabijáka, který se rozhodl pověsit svou živnost na hřebík zrovna ve chvíli, kdy je zavražděna jeho bývalá přílkyně a pohřešovaná její dcera. Vydává se tak po její stopě a aby to neměl tak snadné, v patách má šíleného bratra své poslední oběti. Průměrná akční podívaná plná honiček, přestřelek a bojového umění. ()

Saxos

Granátový závěr byl zřejmý už hodně dlouho před odskočením pojistky. Vyhrála vlastně jen holčička. Dostala nového taťku s mamkou v jedné kupě a k tomu s taškou bankovek. Klady: jediný sympaťák byl řezník. Závěr: doporučuji. ()

Rian_witcher

V akčních scénách povedené souboje tělo na tělo, střelba a honičky jak z videofilmů 80 let s nesmrtelnými a takřka neprůstřelnými hlavními postavami. Scénář tisíckrát viděný... ()

McGuffin

Chraň nás od všeho zlého, Deliver Us from Evil, Daman akeseo guhasoseo zní dobře, ale též režírující Won-chan Hong to tak nemyslí. Nájemnému zabijákovi se v práci daří, ale doma ne. Okradou a zabijou mu ženu a unesou dceru. Hledá ji, najde ji a zachrání ji. Jenže i jeho hledá a najde další zabiják, který se chce pomstít za smrt jiného zabijáka. Což klapne tak dokonale, že u toho oba zhebnou. Takže tak, jedno dítě zachráněné, jedna matka pomstěná, pár zločinců na márách, a slunce opět vyšlo. https://www.macguffin.cz/ ()

Zaks

Výživný kórejský akčňák so silným a charizmatickým záporákom, akého sme už dávno nevideli. Prakticky všetky scénky hlavného hrdinu s „pánom v bielom“ boli topkou filmu. Zápletka i obstojný príbeh nevyrušovali a neodvádzali na dlho pozornosť od akcie. Niekoľko dejových liniek prepletených dokopy, občas nejaká filmová náhoda, ale nič také strašné, čo by kazilo celkový pozitívny dojem. V nadpriemernej akcii bolo cítiť svieži vánok z RAID či HEAT, všetko bolo prehľadne podané. V skratke, povinná, zároveň svižná a zábavná jazda pre fajnšmekrov akčného žánru. ()

StandikK

Film měl houpačkový děj - akce, pak zase nuda, akce a tak dále. Další film na téma, malé děti a transplantace orgánů. Oproti filmu Muž odnikud se jedná o slabší kousek. ()