Odcizení (2024)

Jedna za zaujímavú a krásne drsnú severskú prírodu a druhá za fajn hudbu. Ostatné je škoda hodnotiť.

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál)

Kto má rád konverzačné pokračovania s len okamihmi iného, dá isto za 5. Ostatní sa budú viac menej nudiť a preklikávať zdĺhavé kecy prebiehajúce dokonca aj priamo počas veľmi občasnej akcie. Návrat niekoľkých známych postáv z predchádzajúcich sérii síce potešil, no len kvôli ich dialógovej prítomnosti som sa na zadok neposadil. Nové postavy príliš neohúrili a ani nedostali dostatok priestoru niečo zaujímavé ukázať divákovi. Aj napriek len 6 epizódam bola táto séria asi najviac vysvetľujúca zo všetkých a tak verím, že ďalšia už nebude.

Tři mušketýři: Milady (2023)

Stále sa jedná o slušný dobový príbeh, len náhod, scenáristických barličiek a nelogických načasovaní už bolo na môj vkus trochu moc. Súboje kvalitou nezaostávali za prvou časťou a Milady vyznela ešte temnejšie ako minule. No za rovníkového mušketiera by som najradšej strhol ďalšiu hviezdu...

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Výborné obsadenie, konečne si okrem DArtagnana pamätám aj ďalších mušketierov a mrazivú Milady v podaní Evy Green. Aj v neakčných scénach to bola skvelá jazda a občasná skratkovitosť aspoň dynamizovala dej. Dobové šermiarske súboje patrili jednoznačne k zážitku, na ktorý sa tak ľahko nezabúda.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Oproti slabej časti jeden toto bol ešte väčší grc, na ktorý sa nedalo pozerať. Z dvoch hodín sa prvá prekecá slaboduchými monológmi popretkávanými spomalenými zábermi na obilie! V druhej polovici sa rozbehne divná akcia, plná absurdít a hlúpostí. Pre zachovanie duševného zdravia všetkých tvorcov i divákov dúfam, že naznačená tretia časť už nebude.

Duna: Část druhá (2024)

Veľkolepé pokračovanie dokonalej jednotky, pôsobivé sú všetky stránky filmu, zbytočné je ich tu znovu opakovať.

Fallout (2024) (seriál)

Na originál Fallout mám aj po desiatkach rokoch spomienky ešte niekde hlboko v pamäti a viem, že to bola vtedy pecka, na ktorú sa nezabúda. Niečo podobné boli aj prvé 3-4 časti seriálu. Úžasný vizuál, hudba a atmosféra prvých dielov podobná hre boli nádherným návratom do minulosti. No neskôr sa príbeh prepol do divného slow módu a veľmi to nezachránili ani občasné akčnejšie scénky či záverečná bitka.

Vládcové nebes (2024) (seriál)

Miestami až moc sterilný príbeh o US letcoch v Anglicku za 2. svetovej nakoniec stál za pozretie. No oproti iným vojenským seriálom to bol slabší zážitok. Mimo famóznych leteckých scén v 3. a 5. časti, nadpriemerne vyčnieval ešte 6. diel s trochu iným motívom. Celkovo ale na 9-dielny seriál sme videli napínavých vzdušných súbojov pomenej, bombastický názov nestačí. A Barry Keoghan sa na vojenské postavy vôbec nehodí, šťastie, že sa tu dlho nezdržal.

DogMan (2023)

Veľmi netypický film, ktorý od začiatku balansoval na hrane medzi dielom génia a odpadom nafúkaného transvestitu. Postupne ale zaujal stále viac a za záverečný part v štýle Sám doma s hviezdičkou je hodnotenie mierne vyššie, ako som pôvodne uvažoval.

Hrozba smrti (2024)

Zo začiatku celkom príjemná vybíjaná, ktorá sa postupne menila na paródiu a záver už bola čistá fraška, žiaľ, ku koncu ani moc vtipné to teda nebolo.