Stůj při mně

• slovenský

Pri mne stoj!

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

Netradiční adaptace Stephena Kinga, která svými devadesáti minutami dokáže člověka přenést zpět do dětských let a připomenout mu alespoň na chvilku jak tenkrát chutnal svět. A to je schopnost, kterou nevládne mnoho snímků. Spolu se Zelenou mílí a Shawshankem nejpříjemnější retro výlet do časů minulých.(19.9.2011)

Scénář: Raynold Gideon, Bruce A. Evans .. To lepší, co lze po zfilmování knihy Kinga vidět. Výprava čtyř dětí za mrtvolou chlapce vypadá na letmý pohled minimálně divně, ale během cesty se dějí zajímavé věci a průběžné rozhovory mezi chlapci mají svou hloubku. Samy postavy mají nejen něco do sebe (který kluk se v nich nepozná?), ale především výborné dětské představitele.(23.4.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Celosvětově divácky úspěšný film. Výprava čtyř kluků za město, která je podrobí mnohým zkouškám. Velmi příjemný dobrodružný snímek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FUVnfaA-kpI(21.3.2009)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle příběh o klukovském dobrodružství, kdy čtyři dvanáctiletí parchanti se přes víkend stanou dospělými, a to aniž by viděli ženskou, na mne moc nezabral. Herecké výkony velmi slušné, ale to je tak vše. Příběh je zcela předvídatelný a vlastně vůbec nic než hlavní téma se nestane. Takže zklamání, víc než 65% to nebude.(22.11.2008)

Na dobrodružné cestě se zdánlivě obyčejné chlapecké kamarádství mění v pevné pouto a chlapci otevírají své třinácté pokoje - tajemství a bolesti, před kterými se nelze schovat. Moc krásný scénář, skvělé herecké výkony všech zúčastněných, zejména Wil Wheaton v titulní roli je neuvěřitelný. Tohle se mi nadlouho zapsalo do paměti.(24.4.2005)