poster

Stůj při mně

 • USA

  Stand by Me

 • slovenský

  Pri mne stoj!

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

 • Hunt
  ***

  70%(21.8.2014)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Celosvětově divácky úspěšný film. Výprava čtyř kluků za město, která je podrobí mnohým zkouškám. Velmi příjemný dobrodružný snímek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FUVnfaA-kpI(21.3.2009)

 • Madison
  *****

  Malý nenápadný filmový šperk, ktorý je v rámci príbehu tak skromný, jednoduchý a mierne emocionálny, že si ma - krásnymi hereckými výkonmi a rôznorodými povahovými črtami dospievajúcich chalanov, ktoré sa postupne odkrývajú v lese, kde sú odkázaní sami na seba - úplne získal. Stand by me je nabitý hodnotnými myšlienkami, ktoré sa dotýkajú poškodenej rodinnej štruktúry s ďalekosiahlymi následkami na ďalší život. Veľmi pekný film + nádherná príroda a typické kingovské aj keď jemné mysteriózne prvky spojené s vraždou.(4.1.2011)

 • choze
  *****

  Nostalgická instrumentálka Stand by me a čtyři dvanáctiletí kluci jdoucí za horkého letního dne po kolejích vstříc mrtvole a dospělosti. Reiner, který později úspěšně adaptoval ještě MISERY, vytěžil Kingovu novelu dokonale a stvořil krásně melancholickou a autentickou vzpomínku na dětství a odstřihávání se od něj. Nevím jak vy, ale když mě bylo dvanáct, měl jsem tytéž kamarády, starosti i nadávky. Kde je tomu všemu konec... Jedna z nejlepších adaptací Kinga a jeden z nejlepších dětských filmů vůbec. Pokud se vám film líbil, můžete zkusit i jeho dívčí verzi NAVŽDY SPOLU (1995) nebo Reinerovo pozdější FLIPPED.(20.9.2006)

 • Le_Chuck
  ***

  Pekný, citlivý film, ale prišiel mi až príliš obyčajný. Pripomínalo mi to Páni kluci, len téma putovania bola vážna. Schválne som si všímal mladého Phoenixa a jeho herectvo. Bolo presvedčivé, rovnako ako jeho štyroch spolukumpánov. Na nedeľné popoludnie ideálna záležitosť s pekným záverom (a nenásilným ponaučením).(21.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace