Stůj při mně

Thomas Del Ruth

Jack Nitzsche

Andrew Scheinman

Robert Leighton

Rozpočet $8miliónovTržby USA $52,287,414Tržby Celosvetovo $59,600,000║ Človek sa týmto snímkom môže vrátiť do detských čias a zaspomínať na to, keď dobrodružstvá sa rodili z jednoduchých vecí. Pre mňa nečakane zručne natočené, bez toho aby z toho bola nejaká umelá zlátanina ako hromada podobných námetov a tým pádom moc potešilo, len škoda že takéto počiny dávajú tak neskoro v TV potom mám problém udržať sa v bdelosti. /75%/ ...určite sa k tomuto počinu ešte rád vrátim(22.11.2008)

Pekný, citlivý film, ale prišiel mi až príliš obyčajný. Pripomínalo mi to Páni kluci, len téma putovania bola vážna. Schválne som si všímal mladého Phoenixa a jeho herectvo. Bolo presvedčivé, rovnako ako jeho štyroch spolukumpánov. Na nedeľné popoludnie ideálna záležitosť s pekným záverom (a nenásilným ponaučením).(21.11.2005)

Ospalé městečko v Oregonu nabízí příběh čtyř dospívajících kamarádů, kteří se konečně dočkají toho pravého dobrodružství. Při hledání mrtvého chlapce se naplno ukážou jejich rozdílné charaktery. Skvělá hudba, jemný humor, nadprůměrné herecké výkony, výborné dialogy a taková milá atmosféra klukovského dobrodružství dělá z Reinerova filmu plnohodnotnou podívanou, která neurazí ani po víc než pětadvaceti letech od premiéry. Víc ale čekat nelze..(22.5.2012)

Moc krásný film o přátelství party kluků, více netřeba dodávat.(11.3.2009)

Jak na bonusech DVD Stephen King sám říká - "Jedna z nejlepších adaptací mojí knížky". S tím se vážně dá souhlasit :) ... Krásný film o klukovském kamarádství a složitostech dospívání. Už v takovém mládí (15 let) se projevilo jaký byl River Phoenix herecký talent a jak moc lze litovat jeho hloupé předčasné smrti. ...(19.5.2004)