Stůj při mně

Stephen King (kniha)

Raynold Gideon

Thomas Del Ruth

Jack Nitzsche

Pekný, citlivý film, ale prišiel mi až príliš obyčajný. Pripomínalo mi to Páni kluci, len téma putovania bola vážna. Schválne som si všímal mladého Phoenixa a jeho herectvo. Bolo presvedčivé, rovnako ako jeho štyroch spolukumpánov. Na nedeľné popoludnie ideálna záležitosť s pekným záverom (a nenásilným ponaučením).(21.11.2005)

Ospalé městečko v Oregonu nabízí příběh čtyř dospívajících kamarádů, kteří se konečně dočkají toho pravého dobrodružství. Při hledání mrtvého chlapce se naplno ukážou jejich rozdílné charaktery. Skvělá hudba, jemný humor, nadprůměrné herecké výkony, výborné dialogy a taková milá atmosféra klukovského dobrodružství dělá z Reinerova filmu plnohodnotnou podívanou, která neurazí ani po víc než pětadvaceti letech od premiéry. Víc ale čekat nelze..(22.5.2012)

Skoro mi pride, ze vetsina zfilmovanejch hororu podle Kinga neskonci nic moc a jakmile nakej trosku schopnejsi filmar sahne po dramatu, je to uspech a ani tenhle film neni vyjimkou. Pribeh ctyr malejch kamaradu, ktery se vydaj na dobrodruznej vylet, aby nasli mrtvyho kluka, je totiz naprosto perfektni. Ale neni se moc co divit, kdyz je film z doby, kdy jeste Reiner byl ve vrcholny forme. Jinak krome paradniho pribehu, kterej utece jako nic, stoji hlavne za zminku hlavni ctyrka. Tohle je totiz jedna z vyjimek, kdy dite v hlavni roli neni katastrofa, takze kdyz se prekousne fakt, ze tu mame klasickou sestavu drsnak, posera, magor a slusnak, zbydou tu ctyri paradni herecky vykony, ze nedovedu rict, kterej hral nejlip. Jeste stoji za zminku mladickej Cusack, kterej ma sice pidi roli, ale je taky super. V podstate nemam filmu co vytknout a pokud clovek nebude cekat nejaky drsny drama, ale pohodovej dobrodruznej snimek, urcite nebude zklamanej.(26.7.2008)

• - Corey Feldman a režisér Rob Reiner testovali třicet různých druhů smíchu, než se rozhodli pro Teddyho. Smích je velice podobný tomu, jak jej popisuje King v knize. (HellFire)

• - Kniha i film se odehrávají ve městě Castle Rock. Stejně pojmenoval Rob Reiner svou produkční společnost. (HellFire)

• - Podle Kingovi předlohy nezemře pouze Chris, ale všichni hlavní aktéři kromě Gordieho. Naznačuje to spojitost s házením mincí, kdy na druhý pokus padla všem chlapcům kromě Lechance stejná strana. (Candice)