Stůj při mně

Jack Nitzsche

Produkce:

Andrew Scheinman

Robert Leighton

Největší chybou tohoto snímku je, že se jedná o v podstatě otrocké převedení Knigovy novely na filmové plátno.(24.11.2008)

Kluci, byli jste všichni bezvadný. Sice se vám kýžené slávy nedostalo v té podobě, jak jste si to přáli, ale mě jste se svým příběhem dostali. Nakonec jste se mohli alespoň líp poznat a probrat všechny věci, co vás trápí a nebo prostě jen tak blbnout. A budete na to všichni, nebo alespoň ty Chrisi moc rádi vzpomínat, na super muziku a spoustu svých různých hlášek, kterým jsem se smála s vámi. "Mickej Mouse je kreslenej, ale Superman je skutečnej a kreslená myš nemůže přeprat chlapa." No jasně, že ne :-)(16.12.2012)

Tak tohle je paráda. Jedná se snad o nejlepší film o dětském přátelství, který jsem kdy viděl. Skoro se mi ani nechce věřit, že tohle napsal Stephen King, vždyť je to vlemi pohodový film, ze kterého na vás dýchne nádherná atmosféra sluníčka, dětství, bezstarostnosti. Velmi umně propracovaný film s naprosto bravurními hereckými výkony. Navíc se zde v malé roličce objevil můj velmi oblíbený herec John Cusack. Takže jsem naprosto nadšený a nemohu jinak, než dát pět hvězdiček, protože od tohohle filmu jsem si hodně sliboval, a nebyl jsem zklamán. Jednoznačně excelentní film, na který se rád podívám znovu.(9.4.2008)

• - Aby se v zájmu autentičnosti "udržel v roli", při natáčení si Kiefer Sutherland dobíral dětské herce i když se právě netočilo. (novoten)

• - Pana Quidaciolua hraje Bruce Kirby, jehož skutečné příjmení je Quidacioluo. (HellFire)

• - Podle Kingovi předlohy nezemře pouze Chris, ale všichni hlavní aktéři kromě Gordieho. Naznačuje to spojitost s házením mincí, kdy na druhý pokus padla všem chlapcům kromě Lechance stejná strana. (Candice)