Stůj při mně

• USA Stand by Me (více)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiální text distributora)

Reiner

Luxusní záležitost, která by neměla uniknout pozornosti žádnému fandovi kvalitních filmů. Jednoduchý námět, ale o to lepší zpracování a herecké výkony taktéž na jedničku. DOPORUČUJI; 5* a 93% ()

Tweety11

Jedna z mála adaptací Kingových knih, která se povedla. Mám jeho knížky moc ráda a když vždycky vidím, co s nimi filmaři udělali, jsem zklamaná, ale tentokrát dávám pět hvězdiček. ()

lulu37

Stará klasika, ktorej výnimočnosť je ukrytá v skromnosti. Štyria rozdielni chlapci sa vydávajú za dobrodružstvom a myslím si, že tú odvahu a obrovské puto im môžeme, my dospelí, len závidieť... ()

Eywa11

Krásny film, ktorý ma naozaj chytil za srdce. Verne zosobnená atmosféra chlapčenských/detských dobrodružstiev, zo mňa vytiahla toľko spomienok na moje vlastné detstvo! Škoda, že sa takéto filmy v dnešnej dobe už skoro vôbec netočia. ()

pollstro

Kouzelný příběh o skutečném přátelství mezi mladými kluky, kteří se společně vydávají na velké dobrodružství a na chvíli se z nich stávají opravdový muži. Skvělé převedení Stephonovo Kingovo novely "The Body" na filmové plátno je mnohdy považováno za jednu z nejlepších adaptací jeho tvorby a dle mého názoru se s tím dá více než souhlasit. Film, při němž si zavzpomínáte na časy, kdy jste byli ještě dítě a toužili po velkém dobrodružství. Celý film působí opravdu jednoduše, nejedná se o nikterak složité veledílo, ale spíš o jednoduchou záležitost, která v sobě ale ukrývá mnoho krásných myšlenek o přátelství. Mladé herecké obsazení je úžasné, kluci si společně náramně sedli a sledovat jejich dialogy mezi sebou je vskutku úžasné. Především River Phoenix byl pro mě obrovským překvapením. Stand by Me je bezesporu kouzelným a nádherným snímkem, na který se nádherně kouká a při kterém si budete připadat, jako by jste se vrátili zpátky do dětství a k tomu všemu si ještě uvědomíte, že přátelství je to nejlepší, co vás může v životě potkat. Mimochodem bych chtěl vyzdvihnout závěrečnou část, která ve mně vyvolala jisté emoce a usvědčila, že Rob Reiner vytvořil nádhernou adaptaci velkého génia, která rozhodně oslovila mnoho lidí. "It happens sometimes. Friends come in and out of our lives, like busboys in a restaurant." ()

CocaCola

Padesátková atmosféra filmu je naprosto dokonalá, příběh je nekomplikovanej ale je v něm cosi kouzelnýho, co mi vhání slzy do očí. No a obsazení ? Nemohlo být lepší! Každej z kluků má něco do sebe, ale River je podle mě jedničkovej. V neposlední řadě oceňuju hudbu - největší 50s klasiky jako je například lollipop by chordettes. ()

RobinPM100

Parádní a zároveň depresivní film, jelikož filmy jako tento nám ukazujou, že dětství je nenávratně v prdeli, zbývá jen pěkná vzpomínka a to je bohužel málo, jelikož šeď dospělosti + nekonečné stereotypní chozeni do práce, už nezvrátíte. Hlavně je trefně ve filmu nastíněná myšlenka, že mnoho lidí se opravdu mění k nepoznání. Film sám o sobě není dokonalý, mohlo se toho dějově stát více a zkrátit například noční rozhovor, ale jinak je to cool, krásná kamera a hlavně parádní příroda. ()

jfaba

Skvělé! Knihu jsem četl a je to opravdu skvěle natočené. Vše jak bylo napsáno. I když v knize trochu víc "strachu" a napětí. Ale i tak jedna z nej adaptací Kinga. ()

jokino

Nádherne vyobrazené priateľstvo dospievajúcich chlapcov (teda zatiaľ ešte asi skôr "detí"..?), ich ľudskosti, spoločnej súdržnosti a svojím spôsobom sa pomaly lúčiacich s detstvom.. Pripomenulo mi to aj moje detstvo. ()

J.Mayen

Je to uplne obycejnej tuctovej film o parte kluku ktery vyrazi za dobrodruzstvim. Kdybych hodnotil v detstvi, tak prosim,ale pro dospeleho urcite neni. Chapu ze se tu vypestoval urcity kult kolem Rivera Phoenixe a jeho zazracnem hereckem nadani,ale ostatni detsti kolegove vubec nepokulhavali, ba naopak, hlavni hrdia Chris mi prisel, ze umi jeste o neco lepe, pro jeho smulu neumrel jako mladej pubertak pod vlivem drog. Kingovu tvorbu mam rad,ale zde jsem necetl, takze nemohu srovnat s filmem ()

Matamoroz

Tak trochu jsem čekal na nějakou ,,bombu,, na konec, která se ale nedostavila. Pohodový film bez dějových zvratů, který ubíhá v příjemném valčíkovém tempu. ()

bigjames

Poslední velké dobrodružství čtyř přátel podle předlohy Stephena Kinga = dokonalost. King mě dlouhodobě udivuje šířkou svého záběru co se témat týká a nyní mě znovu příjemně překvapil. Film má vynikající dojemnou atmosféru, kterou pro mě osobně ještě umocňuje pohled na Rivera Phoenixe. I zbytek obsazení je parádní, nejvíc mě bavil Corey Feldman. No a Kiefer v roli hajzla zřejmě nikdy nezklame. Kamera je naprosto boží a záběry na čtyři kluky na pouti skrz krásnou přírodu jsou fascinující. Soundtrack zaslouží plné hodnocení, je naprosto perfektní. Dialogy, jakkoli mohou některé působit méně důležitě, jsou nosnou kostrou celého snímku a je radost je sledovat. A konečně, stopáž je tuze příjemná. ()

Labrio

Po dlouhé době jsem viděl film, který mě oslovil natolik, že si zaslouží 5 hvězd a komentář. Mrzí mě snad jen to, že jsem ho objevil takhle pozdě. Byl to poutavý klukovský příběh o velké výpravě (kterou máme za sebou asi všichni) a já se celou dobu skvěle bavil.  Wheaton a Phoenix tvoří skvělé klukovské duo a tak kvalita snímku jen vzrostla. ()

K.O.vi

V jednoduchosti je krása... Žádná velká akce, ale poetický příběh čtyř kamarádů, kteří se vydali hledat mrtvolu jednoho člověka (absurdní, že?). Z tohoto filmu musí mít každý divák dobrý pocit, evokuje vzpomínky na dětství a všechnu tu "bezstarostnost" (z pohledu dospělého). Pro mě jeden z nejlepších filmů natočených podle předlohy Stephena Kinga. ()

saladín.

Je to presne o tom: "Az ti jednou dojde inspirace, napis tohle o nas". WTF? Zaujimava je len (Kingova?) schopnost vypichnutia hocako drobnych zlovestnych detailov, ktore si zacnu zit vlastnym zivotom, na rozdiel od postav, ktore mi u neho vzdy posobili tak nejak bez blizsie nedefinovatelneho, zato doleziteho rozmeru, ich detske verzie sa navyse vacsinu casu prejavuju ako otravni dementi. Zaujimavost: Who is who vtedy znamych i este len zacinajucich a dnes este znamejsich hercov v detskych rolach. ()

kedluben

ten film je citlivý, není v něm nic úporného, příliš násilného a ani jinak vypjatého. a to se mi líbilo. opravdu už nenajdeme nikdy nikoho tak blízkého jako v dětství? ()

jiricek86

Pěkný příběh, ale jak už někdo řekl, příliš obyčejný. Já bych dodal nedramatický. Pravda, kromě výborných momentů, když například kluci utíkají před vlakem na mostě, tato scéna je výborná a dynamická. Potom se však dynamika z filmu vytrácí úplně. Co se týče tématu, musím se přiznat, že o kamarádství jsem viděl mnoho jiných, lepších filmů. Herecké výkony dětských rolí jsou poměrně slušné, ale přeci jen, mohlo to být o něco dotaženější, když na nich stojí celý film. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (více)