Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (Netflix)

naytsirk

zmateny, se solidnima akčníma scénama....ale bylo to takový neuspořádaný, člověk neměl šanci si vybudovat vztah k postavám.... ()

Stinger78

Jako kdybych hrál počítačovou hru na válečné téma, přecházel z jednoho levelu do druhého a i přes ztráty z herního týmu je potřeba se dostat do cíle. Konec s objasněním cele mise byl hodně překvapivý. ()

pichta

Silný príbeh vojny. Dlha cesta s rýchlym koncom, najmä pre niektorých členov. Vojna je strašná. Na konci prekvapenie - nezvyčajný cieľ misie. ()

mdf

Prostředí reálné,na postavách mi nezáleželo,příběh žádný,nějak mě to moc ani nevtáhlo.Realita v době IS,musela být fakt drsná. ()

floppy4

Čistokrvný vojnový film z prostredia islamského terorizmu, nič viac, nič menej a tak to má byť. Super, že Netflix tlačí prachy aj do zahraničnej produkcie a tak sa takéto filmy točia presne tam kde sa odohráva aj príbeh. Dalo by sa vylepšovať, no Mosul prináša docela autentický snímok s myšlienkou, dobrou atmosférou, ktorý hodinu a pol drží v napätí. Ja som spoko. ()

Zaks

Príbeh irackého SWAT tímu uprostred vojnou zmietaného Musulu. Áno, občas to bolo skratkovité, miestami som nechápal motiváciu konania postáv, ale postupne sa všetko vysvetľuje a záver ma dosť dostal, toto som nečakal. Zopár, niekedy až vtipných dejových vsuviek (iránsky veliteľ), ale napätie si film udržiaval neustále. Autentické prostredie, dynamický dej a neprepálená akcia to vytiahli nahor. ()

PMU

Něco tomu filmu chybí. Jako pocta padlým v pořádku. Ale pro mě to na pomezí akčňáku jako prase a filmu s přesahem. K obojímu ale něco chybí. Jinak poctivé 3 hvězdy. Bavila mě akce a pojetí konce celého filmu. ()

hori14

Téměř utahaný 'béčkový' film plný bezhlavého střílení a nezajímavého konce. Za mě 3 hvězdy, protože se to alespoň odehrávalo v Mosulu. Akční scény ucházející ale jde vidět, že je to prostě po americku. ()

F_Sanchez

Nevím, jak se k tomuto filmu vyjádřit. Neskutečně jsem si to užil, ale vůbec nevím proč (už jsem jej viděl 3x a na hodnocení to nemá vliv). Prostě to není typický válečný film, kterých jsem už viděl neskutečné množství. Jak už se tady psalo, film opravdu není nijak výjimečný, co se příběhu týče, viděl jsem už lepší příběhy, lépe udělané bojové scény, ale už dlouho jsem neviděl válečný film, který by se mně tak zažral pod kůži. Je to jen taková epizodka z boje proti ISIS, kdy divák je, stejně jako hlavní hrdina, do děje vhozen bez jakéhokoli úvodu či souvislostí, neví o co hrdinům jde, postavy umírají dřív než je divák může trochu lépe poznat, akce náhle začíná i končí, žádné heroické zpomalené umírání, ale o to to na mně působilo realističtěji a uvěřitelněji a člověk dokázal pocítit tu tíhu, kterou má válka na její účastníky. Za mně velmi příjemné překvapení. RESPECT NINIVEH SWAT TEAM. ()

Petrval

Válečné filmy z novodobé historie jsou můj šálek kávy. Jednotka jdoucí svéhlavé za svou misí i přes svoje ztáty je zajímavý námět ale bohužel jse tam až moc střídají zajímavé akční pasáže s pasážemi které jsou pomalé a nic moc jse tam neděje a důvod mise se dozvíte až v poslení minutě. I tak jsem se bavil. 3* ()

godal

Inu-realita bývá hodně bolestná a tenhle krásný a dlužno dodat-nenápadný film,tu realitu nabídl.Já v Mosulu byl,než se tam nacpali kriplové z úsá.Běžné město,kde si jenom musíte zvyknout na opičky,které vám nabízí drogy za pár šupů.Ovšem tohle je pohle současnosti,když při velení jiné opičky v Bílém domě,došlo k celkovému rozvratu Blízkého východu a funkční státy se položily.Mosul se stal podzemním sídlem fanatiků a ti vám život nedají zadara.Tak trošku 1848 u nás.Silné záběry vystříhány,ale i tak to stojí za podívání.Akční zážitek super,herecký dokonalý.Plná palba ()

Sazenic

Je těžký žít a přežít v takovéto zemi. Asi si to nejde vůbec představit. Film je vlastně prohlídka Modulu,protože to co tam ty chlapi naběhají,to by maratónci záviděli. ()

LUIGISde

Prijemny akčňák, bez nesmrtelnych hrdinov so sympatickou zapletkou. Keby z toho nekričalo lacne prevedenie bolo by to ešte lepšie. Za mňa 60% ()