poster

Ichi the Killer

 • Japonsko

  Koroshiya 1

 • Japonsko

  殺し屋 1

 • anglický

  Ichi the Killer

 • Slovensko

  Ichi the Killer

Akční / Krimi / Horor / Komedie

Japonsko / Hong Kong / Jižní Korea, 2001, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dragoni
  *****

  Z původní mangy (Koroshiya Ichi, 1998 - 2001) od Hideo Yamamota, přepsal na filmový scénář Sakichi Satō a natočil Takashi Miike. Zvrácené, plné krve, bizarně komicky sebe-ironické. Výborně natočené a propracované, hlavní postavy úžasné a úchylné zároveň. Film, který dokáže ohromit, pobouřit i zaujmout a divák neví do poslední chvíle, co si má myslet. 85 %(13.4.2010)

 • Lima
  ****

  Dějově lehce zmatená exploze násilí. To samo o sobě je vskutku ďábelsky a detilně propracovné, na druhou stranu tempo je místama dost kolísavé, místama mně film uspával, místama jsem nestačil valit oči. Každopádně je nutno uznat, že ICHI je nadprůměrná záležitost, takových filmů se moc nevidí, režie je vynalézavá a atmosféra je super.(19.9.2004)

 • zelvopyr
  **

  Asi jsem čím dál starší, film ve mně nevyvolal skoro žádnou reakci. Zřejmě se mělo dostavit smyslové přetížení ze stylizovaného porcování zaživa na všechny způsoby a z úchylek, u kterých kde evropanova fantazie končí, režisérova teprve začíná... ale já měl tak nějak pokleslý obličej zklamáním, no jak smajlík :-( Zcela samoúčelné. Sympatické tempo, scénář, který nevysvětluje zbytečně moc, dobře vykreslené figurky. A přesto nuda (z jiného hlediska než že "se nic neděje a nic nového pod sluncem"). Nebo možná lépe řečeno, prázdno. // Edit druhý den: Vlastně to byl film o lásce ;-) ... no, ne tak úplně. Krev byla velmi důsledně spojena se sexuálnem. Teze filmu: každý masochista si najde svého sadistu. Není sadista bez toho, aby nebyl i masochistou. Titulní Ichi jako ultimátní sadista je příšerně nepraktický, protože jakýkoli mezilidský kontakt okamžitě končí rozprostřením těch druhých na několik krychlových metrů. Takže kolem sexu nic nestihne a je neustále neukojený. Dojemné :-/(12.11.2012)

 • Douglas
  ***

  Provokativní exploatační film, který působivě inscenuje komiksově stylizované násilí, ale je příliš uzavřen ve svém světě gore atrakcí pro gore atrakce. Zdánlivě příběh mladíka, který je naprogramován vraždit, ačkoliv mu svědomí říká opak, a touží po vykoupení, se příliš točí v kruhu stále opakovaných scén, které film nikam neposouvají. Ve skutečnosti ale je směřování pozornosti na Ichiho pouze zrádnou pastí názvu filmu, protože hlavním (anti)hrdinou filmu je spíše sympatický masochistický psychopat Kakihara, který touží Ichiho najít a nechat se jím mimořádně bolestivě zabít. Jeho motivace je na rozdíl od nevyrovnaného Ichiho sice zvrhlá, ale natolik silně sugerovaná, že si na konci filmu přejeme, aby Ichi Kakiharu zabil, nikoliv kvůli potrestání padoucha, ale abychom mu pomohli splnit jeho "sen" (přičemž úplný závěr filmu - Kakiharova smrt - snový charakter má a dá se jako sen i interpretovat).(13.1.2006)

 • Deimos
  **

  DivX/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +několik gore scén -charaktery postav, děj filmu/// Asi na tom filmu něco bude, ale asi jsem to nějak nepochytil. Jedno vím jistě, amíci by si na takové gore scény netroufli. O to více můžu ocenit režiséra tohoto filmu. Jenže první problémek byl asi ten, že jsem si film nejprve projel (DivX se projíždí rychle) a narazil na obě gore scény (myslím ty s těmy slečnamy). No byl jsem docela v prd***. Tak jsem si pustil film a čekal jak budu uchvácen. Zbytečně, v ději a v postavách jsem se celkem ztrácel, jednání hlavního hradiny jsem celkem nechápal, no hodně z toho mi přišlo jako samoúčelné. Obsazení může být bohaté, ale zatím jen říkám "může být" protože jsem zas takovou čest s japonskou kinematografií (potažmo herci) neměl. Hudba mi nepřišla moc výrazná, i když někdy přidá pěkně na atmosféře. Celkově však nemohu hodnotit kladně... No ale kdyby nějakej amík natočil teen vyvražďovačku a inspiroval se zde?! :-))/// Celkem 50%///(9.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace