• Japonsko

Koroshiya 1

Akční / Krimi / Horor / Komedie

Japonsko / Hong Kong / Jižní Korea, 2001, 129 min

Tohle je zvlastni film, neni spatnej, ale cekal jsem vic. Problem je v kolisave urovni. Misty film jede ve velkem tempu, drsna hudba, nejaka ta krev a spousta cerneho humoru a pak najednou strih a najednou je na place neskutecne velky mnozstvi postav, diky nimz se film stane zmatenym a zacnete se ztracet v deji. Navic spousta japoncu si je dost podobna. Takze fakt nevim, jak film ohodnotit. Navic ani to tolik probirane nasili neni tak velke, aby me nejak otraslo. Par nechutnejch scen, ktery ale reziser nijak zvlast detailne nezabira, aby se v nich vyzival a navic nekdy triky pusobi dost digitalne a tech scen tu tolik neni. Nicmene hlavni "hrdina" Kakihara je nehorazne cool a vetsina scen s nim je perfektnich, hudba je obcas uplne mimo a obcas super, kamera obcas zajimava a zabira ruzne detaily a pribeh ve sve podstate dost jednoduchej a presto misty zmatenej. A samotnej Ichi je docela uchylacek, ale cekal jsem vetsiho drsnaka. Takze na jednu stranu jsem cekal vic (hlavne krvavejch scen, misto kerejch sem spis dostal cernohumorne sceny, i kdyz dost drsne), ale na stranu druhou, jsem se nudil jen minimalne, takze bych to videl na ty 4*.(24.11.2006)

V záplavě krvavých scén toho nejhrubšího ražení mě potěšil humorný podtón v celé druhé půlce filmu, natěšený a příjemně vzrušený Kakihara, který se nemohl dočkat toho nejhoršího zabijáka, fascinovala mě pusa od ucha k uchu...no dobře, uznávám, že tenhle film není pro každého a především by se na něj měli koukat jen psychicky vyrovnaní jedinci.(12.11.2006)

Mimořádně ujetý film o silně pošramocených hrdinech, kteří ač jsou postrachy svého okolí, zůstávají otrokami své zvrácené masochistické touhy. Hlavní atrakcí filmu jsou poměrně nechutné, ale nikoli vyloženě nevhodné brutality. Děj si jejich zakomponování do filmu dokáže většinou obhájit, přesto ale scénář není tak dynamický, jak by mohl být. Dvě hodiny stopáže mohly být zkrátka využity lépe, obzvlášť když se jedná o tak nevšední film s potenciálem pro více podivností. 7/10(8.5.2015)

krv, všade krv! mučenie, sekanie, týranie, rezanie a striekanie . . . japonský "tarantino" servíruje krvavú polievku pre silné žalúdky, no robí to s humorom, comixovým nadšením a citom pre doťahovanie motívov, budovanie príbehu, zvláštne postavy a uzatváranie jednotlivých osudov - takže je na míle vzidlaný lecným krvavým béčkam a druhotriednym splatterom;(10.9.2008)

Dějově lehce zmatená exploze násilí. To samo o sobě je vskutku ďábelsky a detilně propracovné, na druhou stranu tempo je místama dost kolísavé, místama mně film uspával, místama jsem nestačil valit oči. Každopádně je nutno uznat, že ICHI je nadprůměrná záležitost, takových filmů se moc nevidí, režie je vynalézavá a atmosféra je super.(19.9.2004)