Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

YOGI_BEAR

Napoprvé sem si říkal,co na tom ostatní vidí. Od té doby sem ho ale viděl asi 20krát. Serra, Arbogast, Besson a Reno v nejlepší formě. +Natalie a božský záporák ()

schwejk

Vize Viktora čističe je tímto filmem dotažená do úplného konce. Leon je pomalejší, zajímavější a v konečném důsledku ještě brutálnější, než Nikita. Potěší totální magor Oldman a bravurní Portmanová. Zkrátka film na jeden brutální večer - závěr totiž nemá chybu! ()

Judhisthira

Docela netradiční, ale nesmírně povedená gangsterka. Zápletka je jednodušší, ale snad i dostačující. Velký důraz je toriž kladen na budování vztahu nájemného "čističe" Leona s malou učednicí. Ovšem Gary Oldman a jeho padoušský pojicajt mohl dostat více prostoru. Závěřečná přestřelka v domě, napěchována emocemi, je nezapomenutelná. 90% ()

storkanek

Tak v prvé řadě musím říct, že se Leon zařadil mezi moje nejoblíbenější filmové postavy. Dále musím pochválit skvělého Jeana Rena, jehož herectví povznese snad každý film. Gary Oldman opět ukázal, že patří k nejlepším současným záporákům (možná je úplně nejlepší) a Natalie už touto rolí řekla, že s ní musíme v budoucnu počítat. Mimochodem výborná režie, kamera a hudba. Moje TOP 10 má nového člena. ***** ()

Kada80

Luc Besson dokázal natočit psychologicky jemně odstínovaný "francouzský" film v americkém stylu a znovu připomněl, že v každém je cosi dobrého. Jen to najít. Skvělé herecké výkony Rena a Portman to bez debat. Ale co zde předvedl Gary Oldman tak to klobouk dolů !!!! A k tomu všemu výborná hudba Erica Serry. Prostě dokonalé. NEZAPOMENUTELNÉ: Mám moc rád tenhle klid před bouří,připomíná mi to Beethovena,slyšíš to,jako když položíš hlavu do trávy,slyšíš jak roste,slyšíš hmyz,leze. Máš rád Beethovena? Něco ti zahraju !!!! 100% ()

veverysiak

Veľkolepé skĺbenie všetkých zúčastnených filmových remeselníkov do úžasného celku, k takýmto kúskom netreba hlbšie komentáre, takže 95%. ()

KKOALA

Moje NEJ srdcovka! Skvělý Jean Reno - hustej drsňák! Roztomilá a drsná zároveň, malá Portmanka a úžasný Gary Oldman - v téhle roli ho zbožňuju! ()

Yesma

Film byl skvělý, ačkoliv se mi na něj nejdříve moc nechtělo. Jen Reno je asi jeden z nejlepších herců a hrál to opravdu dobře! Vřele doporučuji! :-) ()

Terka.Vcelka

Upřímně: moc nechápu proč je to 26.nejlepší film?! :D Je příjemné se dívat na Jean Reno, ale opravdu Vám to přijde tak dobré? To jste nepostřehli tolik klišé? Opravdu se směji, když si na tenhle film vzpomenu - a to bych asi při tomhle žánru neměla :DDD ()

krt7236826

celý film mi pripadal chladný ale občas prišli odrazu až precitlivelé chvýle a perfektné výkony mladej princeznej z naboo :D cely čas akoby nuda a na konci to vygradovala jedna veta z 3* na plných 5* ...plus hudba no proste hotovosť v hlave is v srdci ... Natalie ma udivuje ...taký herecký výkon sa nevidí ani u starých ostrieľaných hercov a tu malé dievčatko predviedlo výkon na ktorý nezabudnem nikdajs ... perfektné proste neni čo dodať ...dúfam som tomu pomohol k prvým priečkam ale dúfam to nepredbehne matrix :) ()

whimsy

Tento film mi konečne ukázal, čo toľko ľudí vidí na Natalie Portman. A je to asi skutočne najlepší film s Jean Renom. Plus hláška ako: "Pošlite sem všetkých!". (a asi o dve minúty jeden člen komanda žiada o ďalšie posily). Skutočne sa mi nechce veriť, že ide o 17(!) rokov starý film, pretože pôsobí úplne súčasne. A toto nemá skutočne nič s filmom, ale je v ňom veľa bielych chodieb, ktoré pôsobia ako zo sna... (jedna * je len za tie chodby :-) ()

reiser

Nemám rád filmy patetické, nemám rád filmy akčné, nemám rád filmy holywoodske. Leon bezpochyby všetky tieto atríbuty má, napriek tomu, tu akákoľvek dedukcia zlyháva. Tento film si ma získal na plnej čiare. A ja aj viem prečo. Jean Reno a Natalie Portman totiž vytvorili jednu z najsympatickejších dvojíc, aké som kedy vo filme videl. Nemám rád ani šťastné konce filmov, vyčačkané závery ma rozčuľujú, no, čuduj sa svetu, aj tomuto bolo v tomto prípade úplne naopak. V záverečných scénach filmu som sa modlil, aby ten prašivec Gery Oldman dostal pořádnou zavyučenou. ()

Magyana

Tento film mě opět nadchl - i po letech od prvního shlédnutí. Skvělé herecké obsazení celý snímek definuje - Jean Reno má charisma (pokud se zrovna neprodává do laciných komedií) a Natalie Portman byla skvělá už jako malá holka (což se ani po letech nezměnilo). A Gary Oldman? Tomu šli parchanti a úchyláci vždycky na jedničku. ()

Leník

Asi jsem se příliš natěšila místním vysokým hodnocením... Asi jsem se na to neměla dívat v televizi v příšerném dabingu... Asi se budu muset někdy podívat na Director´s cut.... Asi to někdy přehodnotím... ale zatím pro mě až daleko za Nikitou a 5. elementem. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)