Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

PavelZava

Jean Reno byl vynikající postavou filmu, během filmu snad řekl jen tři věty, všechno mluvení obstarala Natalie Portman. Dost drsné a adrenalinové , duši sklidní snad jen Sting - Shape of my Heart v běhu závěrečných titulků ()

Vorima

Skvělý film. Víc se prostě nedá říct. Režisérská verze film celkově trochu posunuje. Rozhodně ale správným směrem. ()

katmandzoo

zaujímavý film s netradičnou tématikou o láske medzi bezcitným zabijakom a bezbranným a nevinným 12-ročným dievčaťom..Leon by si určite ani na sekundu nepomyslel ako radikálne mu jeho život zmení malé dievča, ktoré chce pomstiť smrť svojho malého brata..kvôli nej mal nový zmysel do života a preto sa rozhodol ochraňovať ju a milovať ako svoju vlastnú..učil ju ako sa správne "čistí" a ona ho na oplátku učila čítať..takto to medzi nimi fungovalo až do momentu, kedy na scénu nevstúpil inak ako vždy geniálny Gary Oldman, ktorý poriadne zamiešal kartami..Jean Reno zahral svoju rolu kvalitne, pre Natalie to bola jej prvá veľká rola, ktorou vstúpila do filmového šoubiznisu, no najviac sa mi spomedzi všetkých páčil už spomínaný Gary Oldman, ktorý zahral psychopatického gaunera bravúrne..do toho všetkého ešte príjemne hrala hudba od Erica Serra a záverečná pesnička od Stinga bola čerešničkou na torte.. ()

figliar

Prvá a hneď skvelá rola pre Natalie Portman, klasický výborný výkon Oldmana a Rena. Uznávam, že film je veľmi, ale vážne veľmi dobrý, ale za 5 hviezd to pre mňa nie je. Ani neviem prečo, ale niečo mi proste na ňom nesedí. ()

Pesosek

Dobrosrdečný nájemný zabiják (Jean Reno), dvanácti-létá lolitka toužící po pomstě (Natalie Portman) a zfetovaný psychopatický policista (Gary Oldman). Všichni tři předvádí vynikající herecké výkony. Velice nápaditý film. ()

JOZZZKO

Presne ten typ filmu voči ktorému má človek predsudky a potom vidí vyrastať hviezdu Natalie a strhujúcu romancu na pozadí až tragikomédie. Dôverujte filmom. ()

UniqueNett

Jedna z mých srdcovek na kterou nedám dopustit. Troufnu si říct, že je to jeden z nejdokonalejších filmů, co jsem kdy viděla. Myslím, že líp by to natočit nešlo. ()

myxomatoza

Už jako holka měla Natalie Portman něco do sebe. Skvělá zápletka, vynikající herecké výkony. Mojí nejoblíbenější postavou je stejně ale ta kytka. ()

Kadas97

Parádňacky thriller s prvotriednym obsadením a neokukaným príbehom, keď sa nájomný vrah ujme decka túžiaceho po pomste. Nehorázne dobrá scéna s kostýmami a výborná úvodná prestrelka. Nie každý film Luca Bessona mi sadne, ale toto bolo to pravé orechové. 9 z 10 ()

Biopler

- Is life always this hard, or is it just when you're a kid? - Always like this... scéna Love or Death... alebo koniec so Stingovým songom sú nádherné momenty, pre ktoré ma Léon poslal do kolien a vryl sa mi do pamäte. Snímok žánrovo ťažko zaradiť, je však krásny vďaka zaujímavému kombinovaniu akcie a myšlienok, úvah, ktoré nám hlavní protagonisti vďaka výbornému scenáru ponúkajú. Léon má skvelú hereckú dvojicu, ktorá bola ozaj trefou do černého. V polovici snímku som si hovoril, že by som si nevedel predstaviť iných hercov na ich miestach, výborný casting. Besson perfektne režíruje, vie vytrhnúť diváka z črtajúcej sa strnulosti, výborne si dopomáha hudbou a nemám mu čo vytknúť. Som nadmieru spokojný. ()

redwik

Gary Oldman by mal v každom filme hrať záporáka. On sa do tej role tak neskutočne hodí, že si ho naozaj neviem predstaviť ako dobrého. Jemu by som za toto doprial aj Oscara. Čo sa týka ostatných, tak Jean Reno klasicky dobrý, Natalie klasický výborná. Len tá dĺžka filmu mi akosi prekážala. takých 90 minút by bolo asi ideálne, teraz som sa občas trochu nudil. No na druhej strane, zaujímavo vzatá gangsterka. Na to, že mám radšej novodobú kinematografiu, som celkom prekvapený, že Leon nebol najhorší. ()

Luisis

Kytka, mlíko, "dvanáctiletá" Portman a hodně kulek.Reno na konec jako třešnička na dortu. Hola hej Bessonově filmové tvorbě - 95% ()

magdaliena

Skvost! Film, ktorý ma NIKDY neomrzí. Nielen pre Natáliu a Jeana, ale pre celkovú atmosféru deja a emócie jednotlivých scén. A tá melanchólia po ňom... ()

albionlady

Výborný film, síce by som pár scén skrátila, ale to záleží asi aj podľa momentálnej nálady (a musím podotknúť, že som videla o trošku dlhší Director's Cut, tú klasickú verziu som nenašla). Každopádne, scény s Leonom ako superzabijakom (a učiteľom zabíjania) ma veľmi bavili, takisto ako scény s Garym Oldmanom, na ktorého beethovenovské pochodovanie s puškou v ruke asi nikdy nezabudnem. Jediné, čo ma na Leonovi trochu sklamalo, bola jeho smrť. Nemal zomrieť ranou od chrbta, mohli to vymyslieť nejako "krajšie". Hoci Leonov ring trick to potom parádne zaklincoval :). ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)