Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

Rockerman

Dost dlouho to bylo na pět *, ale po smrti Mii a návratu Guye ze Španělska, šla úroveň filmu dost dolů. Přesto se jedná o dobrý film s výbornou Charlize Theron v roli volnomyšlenkářky Gildy. Jak říkám, až na pár hluchých míst mě tento film pobavil. ()

oli009

Je to už sedm let, co jsem Hlavu v oblacích viděla. Ale zato jsem to tenkrát stihla čtyřikrát. Kdysi mně, ještě nezkušené, filmy sotva políbené, dychtivé divačce, čímsi učarovala. Přemýšlím, jestli by se jí to povedlo i dnes. Strach ze zklamání (vzhledem k jinému průměrnému hodnocení) mi ale ještě nedovolil se skutečně přesvědčit na vlastí oči a uši. A tak si musím vystačit s dojmy, které přetrvávají i po těch sedmi letech. Především tenhle snímek zachytil raritní kombinaci pro mě nejzajímavějšího historického období - 30. léta včetně občanské války ve Španělsku s přesahem do druhé světové války až k jejímu konci. Je to ale netradiční pojetí, rozhodně nečekejte válečnou vřavu. Celkově se na film nesmírně dobře kouká - ať už budeme mluvit o kostýmech a dobové atmosféře nebo obou hlavních představitelkách, které přidávají i výborné herecké výkony. Pro někoho možná nestravitelná všechochuť, ale já si užívala tu kousek romance, tady kousek dramatu a jinde zase kousek akce a napětí, a to vše v kulisách jedné velké evropské tragédie minulého století. // Musím říct, že ani po téměř deseti letech pro mě tenhle snímek neztratil své kouzlo. Moje já, které je nyní o mnoho filmových zkušenosti bohatší, z něj už sice není tak na větvi, přesto se k němu budu určitě ráda vracet jako ke starému známému, kterého sice novější kamarádi v lecčems předčí, ale přesto ho máte rádi takového jaký je. ()

BOURQUE

Láska, vojna, „zrada“. Trojica Ch. Theron, P. Cruz, S. Townsend dominuje. Obidvaja slečny sú prekrásne a svoje role zvládli veľmi dobre. Štvrtá hviezda je za herecké výkony. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

GIK

Nuda od začátku do konce. Z každé scény, každého záběru přímo čiší nuda. Filmu by nepomohlo ani prostříhání a zkrácení o hodinu a více, ale aspoň by to bylo lépe poživatelné. Částečně film zachraňuje alespoň Charlize, na druhou stranu ho ovšem potápí jedna nehezká kulhavá nosatice. Ty 2* jsou asi za výpravu a kostýmy, jinak na tom nevidím nic. ()

Lucas87

Myslím si, že vybočím s hodnocením, tento film vykresluje typický snobský život v 30.tých letech, také vyobrazuje občanskou válku ve Španělsku, 2. světovou válku ve Francii, akce odboje, osvobození a pomstu za "kolaboraci", také se tu setkaly mé oblíbené herečky Ch.Theron, která podala vynikající výkon stejně jako P.Cruz, a Thomas Kretschmann do třetice mých oblíbených. Osobně se mi líbila více druhá hodina tohoto filmu.. ()

cerbygerby

Skvělé obsazení tomuto filmu nijak moc nepomohlo, protože ten film celkově nijak nesedl, nevím, nemůžu říct že by mě nebavil, nebo že bych se nudil.. Charlize theron to tady pěkně sluší a má tu docela i pěkné scénky :), ale jak říkám celkový děj mě až tak nedokázal vtáhnout jak jsem si představoval.. A navím to tady Penelope Cruz vůbec neslušelo, jo vím hrála tu roli šlapky, ale zase na druhou stranu musím pochválit maskéry, protože co ty z ní udělali za stvoření, to nemělo chybu.. no celkově to tedy hodnotím průměrnými 3*, ale za skouknutí to stojí ()

Petrushka5

Gilda Bessé ve mně evokovala Zeldu Fitzgerald... Je to tak trochu spratek, co se stále hledá, chvíli maluje, chvíli se věnuje filmu, chvíli fotografuje... Ve své moci si drží dva miláčky, které si nahnala do zlaté klícky , má je ráda svým "ugly love" způsobem. Miláčci vesele hopsají, jak se zrovna Gildě hodí, jsou poslušní a milí, jednoho dne ji sice opustí pro jakési vznešené ideály, že válka ve Španělsku je jejich morální povinnost, ale i zde se ve svých "hlavách v oblacích" vracejí ke Gildě. Hlavní hrdinka je zoufale nesympatická, druzí dva stojí jen v jejím stínu, jsou to nudné postavy nudně ztvárněné. Čekala jsem velkolepější a osudovější drama. "Kdo jde na bál, musí tančit." - Henri Cartier-Bresson ()

Lasombra

Ch. Theron - vynikající!! A vlastně celý příběh, i když se odehrává převážně za války se mi moc líbil. Romantika čněla nad válečnými dramaty, což vždy ocením. ()

Petulka88

Pozoruhodné drama, které ale z mého pohledu doplácí na příliš pomalé tempo vyprávění. Zejména v první polovině filmu je to zvlášť citelné. A nutno dodat, že je to škoda, protože Stuart Townsend, Penélope Cruz a hlavně Charlize Theron jsou výborní. ()

Oonika

Nádherný film!! Jen škoda té lovestory, která mi přišla až trochu přehnaná, jinak bych šla s hodnocením výš :-) ()

rivah

Mainstreamové romantické melodrama líčí barvotiskový příběh z 30.let, trpí různými neduhy, je rozvleklé a falešné. ()

BUBO26

Prvá polovica vynikajúca, druhá zbytočne rozťahaná. Veľkým plusom je ale rozhodne herecké trio Theron-Cruz-Townsend. Charlize tu bola vskutku perfektná a Penélope v historických filmoch milujem. Najviac ma mrzelo, že film pomaly stráca atmosféru, ktorá bola na začiatku vskutku vynijakúca. Filmu tiež ubližuje to, že sa hrá na priveľa žánrov. Mohol to byť vynikajúci film, len ho skrátiť o pol hodiny. ()

Hank

Charlize to zachraňuje, bohužel jenom ta Charlize svým šarmem a grácií, jinak je celý film (hlavně poté co zmizí Penélope) jenom a pouze o jakýmsi předlouhým mixem milostného trojúhelníku, klasické romance a vlastenectví na válečném pozadí. ()

jafuska

příjemný film, mile mě překvapil a to je ž co říct, , první půlka byla celkem obyčejná, ale druhá už to mělo grády, tak jak by to mělo být ve filmech, láska mezi ženou a jejími nápadníky, až přišla osudová láska, ale vše pokazila blížící se válka, která pronikne do lidských tragédii, ()

dzberry

Málo romantické, málo válečné, málomálomálo na vyšší hodnocení, které už tak zvedá Charlize Theron... ()

Orhalmi

Skvělé romantické válečné drama. Vynikající Charlize Theron. Její herecký výkon nemá chybu. Dobře ji sekunduje i Penélope Cruz. Mužské role jsou bohužel velmi bledé a povrchn í ve srovnání s ženskými. Tím působí film nevyrovnaněPříběh mě chytil za srdce a po dlouhé době jsem se rád podíval na romantické drama. Je trochu víc přislazený, ale jen jemně. Na pozadí zvěrstev II. světové války se odehrává sladkobolný příběh lásky, která všechno přežívá. Dobře. M9sty je to trochu přitažené za vlasy, ale celek na mně působil asi tak jak měl. Dal byhc necelých 90% ()