Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

Orhalmi

Skvělé romantické válečné drama. Vynikající Charlize Theron. Její herecký výkon nemá chybu. Dobře ji sekunduje i Penélope Cruz. Mužské role jsou bohužel velmi bledé a povrchn í ve srovnání s ženskými. Tím působí film nevyrovnaněPříběh mě chytil za srdce a po dlouhé době jsem se rád podíval na romantické drama. Je trochu víc přislazený, ale jen jemně. Na pozadí zvěrstev II. světové války se odehrává sladkobolný příběh lásky, která všechno přežívá. Dobře. M9sty je to trochu přitažené za vlasy, ale celek na mně působil asi tak jak měl. Dal byhc necelých 90% ()

Nefaria

Takmer dokonalý ľúbostný trojuholník s bezchybnou charlize, dobrou penelope a s charlizinym manželom do počtu :), ktorí spoznávajú pretvárku, lásku i faloš v jednom. ()

Poštolka

Jak už zde bylo řečeno, je to film o milostném trojúhelníku. O tom, jak válka nabourá pro někoho do té doby bezstarostný život. O tom, jak se osudy tří hlavních hrdinů odebírají každý jiným směrem, ale přitom jsou stále propojeni. Ale je to také o tom, že né každý je takový, jaký se zdá být. Aneb jak člověk soudí člověka, aniž by ho znal (tahala ses s německým náckem, jseš zrádkyně, zasloužíš smrt). Skvělá Charlize Theron. ()

sirLANCELOT

Velice mě zklamal tento film. Jde jen o tlachání mladých lidí, a jak už zde bylo uvedeno, tak válečných obrazů je tu pramálo. Ničím jiným snímek není oživen. Dávám dvě hvězdičky jen proto, že jsou natočeny ještě horší filmy, než je tento. ()

calculus

Doba jim nepřála. Charlize Theron a Stuart Townsend ve vztahu, do něhož žádný z nich nemůže jít naplno. Postava Penélope Cruz tady podle mě nebyla podstatná, určitě ne z pohledu milostného trojúhelníku. Na druhou stranu její Mia byla čitelná, u Gildy mi hodně vadil ten postojový posun, nevěřil jsem tomu. Asi i proto jsem u tohoto snímku hlavu v oblacích neměl. ()

solisoli

Pútavá, romantická, vojnová dráma o trojici mladých ľudí, ktorí veria v určité ideály a ich osudy ich vedu k svojim rozhodnutiam. Tieto rozhodnutia nie sú pre každého z nich priaznivé, až nakoniec tragické. Slušne dejovo zaujímavé s dobrými hereckými výkonmi. ()

borzula

Som sice zena, ale Charlize a Penelopka tu predvadzaju umenie zvadzania. Ich lesbicke sceny nemaju chybu. Jednoznacne za 5. ()

david666

První polovina filmu je hodně zdlouhavá, kdy se řeší pouze milostné záležitosti hlavních představitelů - bavit mě film začal až s nástupem války, kdy příběh dostal gradaci a akčnější nádech. Jinak ale nic tak světoborného. ()

Davemix

Naprosto úžasný zážitek se skvělou Charlize Theron a Penélope Cruz.. Velmi emotivní příběh plný nečekaných událostí. Natočeno velmi profesionálně bez jediné chybičky - bomba 90% ()

Paserak

Vlastně jsem se o tento film zajímal kůli Penelope Cruz a ejhle! Ch.Theron ji strčila do kapsy. Režisér dal divákovi osobnost hrdinů dobře poznat. jejich vývoj během doby je nesmírně přitažlivý a lidský. Skvěle zachjycena atmosféra doby. velmi pěkný film. ()

p.a.douch

No tohle nemůžu doporučit. Nudil jsem se. A vlastně mi tenhle film ani nestojí za to, abych se smolil s komentářem. 20 %. ()

Kozlowski8

Příběh tří mladých lidí, jejichž pevné přátelství bylo poznamenáno válkou. Romance, ale současně psychologický příběh o zcela rozdílných osobnostech, které však k sobě poutala velká a vášnivá láska. Gilda je velice bezstarostná dívka, jejímž hlavním smyslem života je užívat si ho. Její kamarádka (a milenka) Mia a milenec (a kamarád) Guy tvoří společně s ní jakýsi partnerský trojůhelník. 30. léta - ve Španělsku začíná válka a Mia s Guyem cítí potřebu odjet pomoci v boji proti fašismu. Svobodomyslná Gilda se dál snaží užívat si radostí života a tento krok svých lásek nechápe a odsuzuje. Jejich cesty se rozdělují... Film staví na dobře napsaném scénáři, skvělé práci herců, především obou ženských aktérek a kameře, která společně s výpravou výtečně vykresluje atmosféru 30. let minulého století. Vše doplňuje příjemná hudba. Pro to vše se nebojím hodnotit pěti hvězdami. 90%. ()

jessic

Braková love story, která má zřejmě působit jako velký osudový film, ale ani velké herecké hvězdy nedokázali dodat filmu trochu autentičnosti. Stuart Townsend, jehož očima příběh vidíme, je otřesně dřevěný, Scharlize Theron se v roli dekadentní umělkyně, která prožije vlastenecký přerod v superšpionku, se sice snaží, ale její postava fatální ženy je příšerně umělá a neuvěřitelná a Penelope Cruz je tu jen do počtu, aby doplnila tenhle podivný milostný trojúhelník. ()

black8

A veď nie je to zlý film, ale pre mňa sú tieto femme fatale príbehy so zlým koncom už strašné klišé. Ale herecky (hlavne čo sa týka Charlize a Penelope) zvládnuté na 100%. ()

Sympy

Dlouho jsem se filmu vyhýbal,ale zjevně jsem udělal chybu.Film má přehledné provádění dějem,rozumně zpracovanou průpravu. Hlavní herecké trio se mi také moc líbilo-jejich výkon byl skvěle uvěřitelný a tím především mě film opravdu bavil. ()

Gregor_Samsa

Dali jsme to doma z gauče a asi tam bylá krásná Penelopka, ale vykouřilo se mi to z hlavy jak pára od hrnce s nedělní omáčkou. Já tyhlecty třicátý léta moc nemusim a když se z toho udělá trošku na city si hrající zamotaná věc s lidských příběhem na pozadí historických událostí, nemusím bejt zrovna Clark Gable, aby mě to za srdce úplně nechytlo... [60%; 2014-05-25 Home sweet home] ()

wojciech

Druhá půlka filmu s válečnou příběhovou linií je sice tak za tři hvězdičky, ale kvůli té první - ve které je člověk nucen se dívat na jakési dekadentní snoby (k nimž jsem si krom opovržení nevypěstoval žádný jiný vztah), nemůžu hodnotit lépe. ()