Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

kalap

Film sa odohráva v tridsiatich rokoch minulého storočia v Anglicku, Francúzku a v Španielsku. Gilda žije v Paríži vo svojom byte spoločne s s učiteľom Guyem a španielskou uprchlíčkou Miou. Aj ked sa schyľuje k vojne, Gilda si novu situáciu nepripúšťa a zo všetkých síl sa snaží užívať si života. Ale Guy a Mia cítia, že je potrebné proti fašizmu bojovať a tak sa ich cesty rozchádzajú. Pri pohľade na Charlize Theron a Penelope Cruz je vášeň hned na scéne. ()

Elyssea

Příběh Gildy, ani Guye mě nijak nezaujal. Rozhodně to nemusím vidět znovu, přestože Theron to moc slušelo a Cruz konečně předvedla něco, čemu se dá říkat herectví. ()

Wormboy

Herci su skutocne vyborni (len ta Penelope mi ide uz pekne dlho na nervy), u Charlize nie je nad cim diskutovat, je mimoriadne talentovana a so Stuartom im to spolu velmi pristane. Film je dost zvlastny. Prva uvolnena polovica,akoby sa snazila navodit atmosferu posledneho uzivania zivota plnymi duskami,avsak az na par momentov sa to velmi nedari.Druha polovica-vojenska-je dynamickejsia,avsak opat akoby autorom uniklo "nieco"...neviem co.Ale nieco tomu chyba a chyba dost podstatne. Z formalnej stranky nemam co osobne vytknut,obsah je problematickejsi. Neviem,ci to bolo tocene podla knihy,ale ak ano,tak kniha by urcite stala za precitanie.Ale ako kukam na imdb,Duigan si sam napisal aj scenar,takze nic, skoda... ()

pakobylka

Nekonvenční trojice, která si žila svůj bohémský a do určité míry i bezstarostný život - až je našel a rozdělil svět ... a každý z nich dělal, co musel. Bolestná romance, která vám ukáže vášeň lásky a sílu a oddanost přátelství - ale i neodvratnost osudu a krutost a bezútěšnost války. Možná nestojí o soucit - jen chce, abyste se poučili ... protože věci pokaždé nemusí být takové, jaké se zdají být. ()

Pajky3

Bohužel příběh mě nijak nechytil a tak uznávám, že jsem se zhruba po hodině úplně nevěnoval tomu co se děje. Postavy mi byly ukradený a to je špatně. Navíc mě prostě vysloveně štvalo to, jak se chovali. Rozhodně se ale nechystám to zkouknout znova, aby mi zapadly ty dílky skládačky do sebe. ()

Juto

Herci boli v poriadku. Townsend sa do tejto úlohy väčšinou hodí, inokedy však na dané obdobie pôsobí príliš moderne. Existuje niekoľko zvratov, ktoré diváka zaujímajú, ale celkovo to nie je až také dobré, ako by mohlo byť. 6/10 ()

Radiq

Charlize Theron i Stuart Townsend byli oba v pohodě. Cruz toho prostoru moc neměla, ale taky se celkem dala (na rozdíl od jinejch filmů, kde hrála). Nejdřív mě zaujal ten hýřivej život, jakej Gilda (Theron) vedla a pak byla aji zajímavá část, když se válčilo. Myslím, že nebudu zuřit, když mě někdy někdo připoutá k židli a bude mě nutit, abych se na to koukl ještě jednou. Ale dobrovolně bych si s tím dal asi tak 5 let pauzu. ()

tomeek

Nahá Charlize ve vaně - velice nepraktické sledovat v autobuse :)) Dabing možná ubral na emocích, ale i tak je to velice dobře sledovatelné, atmosféra válečné Evropy je vydařená a herci super, jenom ten Townsend je takový "ňoumoidní" a celý film vypadá uplně stejně, nehledě na roky, které uběhly... 3,5* ()

marvan

Filmové retro čerpající inspiraci z filmové tvorby 40. let, kdy se děj odehrává. Na rozdíl od svých předloh nemá politické ambice a využívá zpodobnění nástupu fašizmu pouze jako retrokulisu v níž se odehrává sladkobolná lovestory. ()

Pavlínka9

"To se neochutnává drahoušku. To se polyká." :D Výborná trojice, v čele s mojí oblíbenou Charlize Theron :) Film se mi nejvíce líbil v prvním polovině. Ve chvíli, kdy přišla válka už "zábava" polevila a jen jsem čekala kdo všechno zemře. Postavy jsou krásně propracované a dobové prostředí také. Krvavá pusa Charlize Theron a celkově tato scéna je nejlepší částí filmu ;) Plus ještě taneček Charlize a Penélope :) Mezi holkama to opravdu jiskřilo ;) Celkově mi ale přijde, že film byl na konci moc patetický a přišel mi nedostatečně ukončený... ()

dANo

Okrem hereckých výkonov 3 hlavných postáv tu veľmi nie je čo chváliť. Scenár má viacero trhlín, ktoré zo zaujímavého námetu robia neprehľadnú vojnovo-romantickú zlátaninu bez nejakej šťavy a napätia. Neočakával som veľa a dostalo sa mi ešte menej... Nebyť (podľa mňa) neprimeranej dĺžke filmu, tak by sa dalo rozmýšľať aj nad viac, ako len priemerným hodnotením. ()

sskrblik

Hlavu v oblacích jsem z filmu neměl, ale za to mě uzemnil. Jsem rád za tématiku 2.sv. války, byť sice v tomto nebyla klíčová, tak alespoň obohatila zápletku trojúhelníku milenců. ()

Honzua

Možná by to dopadlo i dobře, nebýt té tuny nelogických střihů, střídání lokací a prazvláštního posouvání děje. Největší zápich je snad na nádraží u odpalování bomby, kdy Townsend během asi dvou střihů stihne dostat kulku, objevit se v katedrále v centru Paříže a skončit v nemocnici v Londýně (mezitím ještě uběhnou nejlépe dva roky a Townsend všechno vypravěčským hlasem dovypráví). Takhle nějak se ale začíná film vystříhávat až od své druhé poloviny. Do té doby sice postavy po plátně jen bloumají, nicméně celkově to ještě působí konzistentně a jako poetická výpověď o rozmařilých a zamilovaných lidech na přelomu 20. a 30. let jakžtakž funguje. Finále je ovšem na facku, kdy kromě toho, že se odehrává během povstání v Paříži, nevíme odkud se všechny postavy berou, kdo a kam celou dobu vůbec směřuje, jestli Němci nebo Němec, Francouzi, Charlize či Townsend, který to nakonec samozřejmě nestihne. Na ty tři to vytahuje fakt, že v porovnání s věcmi, které jsem po cestě autobusem byl nucen zhlédnout, jsem Hlavu v oblacích nesmírně ocenil :) ()

majkl44

Jeden z nejlepších filmových trojúhelníků, které jsem viděl. Užívat si volnosti a svobody, tak jako oni by chtělo jistě hodně lidí. Hlavní představitele ale čekalo celkem drsné vystřízlivění. Filmu se podle mě podařilo dokázat, že válka zasáhla opravdu každého, i když se proti ní snažil bránit jakkoliv. A také se mi zde potvrdilo, že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán.. ()