Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

Prusovka

Naprosto úchvataný film a krásnými lidmi. Kdybych tak mohla být krásná jako Charlize.:-) Od filmu jsem neodtrhla oči a opravdu s velkým zaujetím vše sledovala. ()

Dr.dogous

Karlička (Charlize), osudová žena, nás provede dekadentně-dadaistickou meziválečnou dobou. Válka byla na spadnutí, všichni to věděli, proto chtěl každý z toho života vycucnout, co se ještě dalo. Nevázané večírky, piatiky, vynikající filmové řemeslo. Válka a zlo, však nakonec poznamenala každého, neunikl ani jeden z milostného trojúhelníku. Někdo se nechal zabít ještě ve Španělské občanské válce, jiný zemřel v posledních dnech osvobození Paříže. Každý dobrý skutek byl náležitě potrestán, zvláště když jeden z protagonistů byl "dvojítý agent", dostal pak dvojnásob naloženo. Povalečné soudy, nebo spíše "nesoudy" pracovaly velice rychle. Vynikající herecké výkony Charlize Theron, Stuart Townsend, Penélope Cruz. Trochu dlouhé, ne však nudné. Fotky z filmu ()

Motyuek

Při volbě filmu jsem opatrný. Pročtu si o něm informace zde, prostuduju komentáře lidí, u kterých vím, že mívají dojmy podobné těm mým. Ovšem v tomto případě za jízdy jistým žlutým autobusem jistého žlutého dopravce mi byl naservírován pro mě zcela neznámý snímek a zastihl mne nepřipraveného. O to větší dojem ve mně zanechal příběh mladých lidí, kteří si přímo dekadentně užívají života, na prahu převratných historických okamžiků, které ovlivní jejich povahy ať už se tomu brání jakkoliv. Spolu s hrdiny balancujete na hraně rozhodnutí zda si dál plnými doušky vychutnávat co život přináší, nebo jít a dostát svým povinnostem. Každý z představitelů k tomu postaví jinak a pro každého to přinese jiné důsledky. Prostě koukněte a posuďte sami. Závěrem si ještě dovolím konstatovat, že Charlize Theron je opravdu PANÍ herečka. ()

sarianna

No popravdě, nebyl to špatný film, ale na můj vkus byl příliš rozvleklý a tak nějak předimenzovaný. Nějak zvlášť mě neoslovil ()

skepticka

Tento film je pre mňa srdcová záležitosť a to nie len kvôli hereckým výkonom a obsadeniu.Zvláštne krásny,smutný a netradičný príbeh.Originálne.Mimochodom,zaslúži si viac ako 70% ()

Tanulin

Našla jsem obsazení a pustila si film. Začátek filmu moc nechytí, ale když vydržíte, budete odměněni, řekla bych, jedním z mála výtečných snímků.Tenhle mi ve filmotéce určitě zůstane. ()

Pythonator

Historicky poučné pro neznalé občanské války ve Španělsku, která vlastně těsně předcházela druhou světovou. Jinak ale film nemá moc co nabídnout. Dvě pěkné herečky jsou ve filmu hnusné (tj. dobově zlíčené jak strašidla) a Penélope vypadá ke konci jak strhaná ošklivá stařena, což měl být asi úmysl (válka je peklo), ale kdo se na ni má dívat, když od ní nadržení diváci očekávají něco jiného. Film je dobrý až když se blíží konec druhé světové a dobře se v něm ukazuje výbuch nenávisti z řad utlačovaného lidu, stejně jako na konci Habermannova mlýna. Hlava v oblacích i když místy nudná, je však pořád lepší jak česká tvorba. ()

rengers

Škoda že příběh neměl ten správný spád, jinak byl moc pěkně natočený a zahraný. Chybělo v něm napětí a byl zbytečně dlouhý, ale i přesto se na to dalo dívat se zájmem jak to skončí. ()

zanvalzans

Konečne prišli na radu i fašistický nemčúrnici.Inač som si chcel sledovaním tohto filmu prehnať gulku hlavou...hrozná nuda erotického nádychu tridsiatych rokov. ()

JARDAHONDA

Hlava v oblacích : Mezi vášní a ideály musí v Paříži volit milostný trojlístek v podání Charlize Theron, Stuarta Townesenda a Penélope Cruz. Romantické drama z poválečného období hodnotím zlatým středem.. ()

k.rakonos

Výborné netradiční romanticko-válečné drama. Okouzlující Ch. Theron, dobré herecké výkony, prostě na tenhle se film se koukalo úplně samo. Příjemné překvapení. ()

monulka862

Myslím si, že tento film i přes svůj přeslazený začátek zůstane něčím více než pouhopouhým romantickým klišé. Režisér dokázal smísit těžce smísitelné- zmíněnou romantiku s historickými událostmi, vlastenectví, nenávist, zradu. Ať si každý říká, že sem naivní snílek, ale tento film, který mě dokázal rozesmát, rozbrečet, avšak i donutit k zamyšleným, bude už napořád patřit mezi mé oblíbené ()

Rajca

Dávam 4* ale len kvôli celkovej atmosfére, za ktorú film vďačí najmä skvelej Sharon, ktorá viac menej príbeh ťahá sama. Celkom obstojne jej sekundujú Penelope a Stuart, vďaka čomu sa rozohráva zaujímavá romanca na pozadí závažných historických udalosti. Samotný dej však zaostáva za silou emócie v danom okamihu, na ktore kladie režisér väčší doraz než na historické fakty. Bez Sharon by bol film podpriemerný. ()

Rathe

Nádherný příběh založený hlavně na pocitech, myšlenkách a uměleckém cítění. Gilda Bessé mi přišla nějakým způsobem blízká. Občas jsem měl pocit, že cítím to, co ona. Je to přesně tak rozporuplná osoba, která se v jistých momentech zachová přesně naopak, než by člověk čekal. Penélope Cruz a Stuart Townsend svými hereckými výkony skvěle dotvořili tento milostný trojúhelník. Trošku mi to připomnělo i film Jeden den... nevím proč. ()

walsidal

Svéráznou trojici v bezstarostné Paříži na pokraji války spojuje jediná věc - láska ke Gildě. Film má zdánlivě pomalý rozjezd, v první polovině filmu se vlastně nic zvláštního neděje, i když ani erotiké hrátky ústřední trojice nejsou nezajímavé. Ovšem tento postup má svoji zřetelnou logiku. Smysl druhé, válečné části se totiž odvíjí od předchozí charakteristiky postav. Většina scén této části tak svým způsobem čerpá z toho, jak se Guyem, Gilda a Mia profilovali předtím, což umožňuje působivě vypointovat například setkání Guyema s Miou během bojů ve Španělsku. Film má svoji dějovou linii založenou na prožitcích hlavních postav a záměrně ignoruje opis historických událostí. Popisuje jen ty momenty, kterými jsou Guyem či Gilda nějakým způsobem citově zasaženi (tak například po odjezdu do Španělska bezprostředně následuje scéna postřílení německých vojáků na sněhu). To sice může vytvářet zdání schematičnosti, ale na druhé straně to zdrůrazňuje prožitky hlavních postav a na nich je film postaven. Samostnou kapitolou je Charlize Theron. Kdyby nevytvořila už žádnou jinou filmovou roli, nebyla by o nic méně nesmazatelně zapsána v diváckém povědomí, než je nyní. Natolik výjimečná je podle mého názoru její Gilda v „Head in the Clouds". ()

Sejkorka

Je to kruté, ale taková byla válka. Tisíce podobných případů. Mám na mysli smutný závěr, kdy Gildu zabili pařížští povstalci přesto, že významně špijónila ve prospěch spojenců. Charlize Theron jako vždy super, děj a obsah filmu také špičkový. Koho se dotýká války, když se nekoná alespoň za humny. Je to neustále aktuální téma. Bylo, je a bude. PS : Stuart Towsend (Guy) byl ca 5 let do roku 2010 "oficiálním" partnerem Charlize. Že by to zajiskřilo při nátáčení tohoto filmu ? ()