Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

MI-380

Solidní práce, ale směs romantiky, války ve Španělsku a francouzského odboje, mi připadá scénáristicky opotřebovaná podobně jako akční fimy se Seagalem nebo romantika s Gerem. I když téma je to závažné a tragické a Charlize Theron to sluší...60%. ()

strelenaL

Spojením jmén: Charlie Theron, Penélope Cruz a Stuarta Townsenda bylo nejlepším možným řešením. Příběh o válce, velkém přátelství, lásce a žárlivosti. Příběh je zasazení do dobového předválečného a poté válečného období. (Stuart) cukrouškem a snílkem v oblacích, zamilovaný do (Charlie) ženy která je svou orientací bisexuální. Extravagantní a krásně lidsky srdečná (Penélope) žena, která dokáže rozumně uvažovat i v prostředí války. ()

V.Silver

Film skončil a já si nejsem jistý, co se mi líbilo a co už ne. Skvělé herecké výkony, lacinější, ale působivé pojetí války, ať už té občanské v zamrzlých Pyrenejích nebo partyzánské. Přerod Gildy jsem tak trochu čekal, ale nakonec mi ho autoři podali jinak, než jsem očekával, což můžu přičíst jedině k dobru. Ideální zastoupení romance, obrazů bezstarostné meziválečné doby, rebelství i smrtelně vážných záležitostí. Mohlo to být krapítek kratší, ale jsem spokojen. 78% :) ()

klima777

Decentní, po malých kapkách dávkované a uměřené drama. Velmi solidní po všech stránkách. Nikoliv šosácké. (2,7*) ()

giovanni3

Tak tento film bylo velmi těžké hodnotit. Jsou zde zajímavé scény a herecké výkony k tomu větší špetka erotiky a 2 pohledné hlavní hrdinky... Jenže scénář není až tak úžasný a poutavý na to jak dlouhou má film stopáž (dramatičcnost dodává vlastně ,,pouze,, blížící se/ probíhající II. světová válka.. z filmu jsme měl dobrý pocit a s chutí jsme ho dokoukal do konce, ale na čisté 4z5 to není => silnější 3z5 ()

jefff

Pěkný film, dobře natočený, oblíbené, vděčné téma a prostředí, ale nějak mi nepřirostl k srdci a to jako že vůbec. A to je u těchto filmů poměrně dost blbý. ()

Toupi

Charlize Theron, Stuart Townsend a Penelope Cruz v romantickém dramatu s odlišnýmy názory na život a prožití, nebo spíše přežití druhé svtové války a jednoho zničeného milostného trojúhelníku. ()

cab

Precizne natocene a ztvarnene tragicke drama z obdobi 30. a 40. let 20. stoleti. Milostny trojuhelnik v podani Theron, Cruz a Townsend nemel chybu. Sled deje se netahne a nechybi momenty prekvapeni. Film se me dotkl v dobrem slova smyslu. Nemuzu si pomoct, ale 90% je urcite zaslouzenych. ()

Shakeus

Při sledování tohoto snímku se mi vybavily Želary, film je totiž nakažený stejnou nemocí. Touha natočit něco velkého, vzít herecké hvězdy a zfilmovat scénář, kde bude všechno. Ovšem problém je, že filmy pak působí prvoplánově a naivně. Na hercích je vidět, že jen hrají a snaží se vymáčknout tu opravdovost. Jedna postava je rebelka, válka jí nezajímá, hlavního hrdinu nechce, najednou je vše jinak, ona je superšpión a vlastenka, má poměr s člověkem, který má dopadnout odbojovou skupinu, kde hlavní hrdina zrovna slouží, kterého náhle opět šíleně miluje. Postava P. Cruz je sice hezká, ale v jiných filmech :) Tady má jen tvořit kontrast k Ch. Theron, a že zemře, bylo víc než jasné od začátku. Trojúhelník se musel nějak vyřešit, navíc takhle se mohla ukázat ta tragičnost. Překvapivý byl snad jen osud naší Mata Hari na konci. Řekl bych, že to celé působí jako ne moc dobře zfilmovaný brakový román, neuvěřitelně, přehnaně, neautenticky a především uměle. ()

Kanca

Nečekala jsem, že ten film bude takhle dobrý! Zpočátku to vypadalo na typický milostný trojúhelník, ale díky bohu se ráz filmu v průběhu změnil...A Charlize Theron? Femme fatale jak má být! ()

mirkaaa

Osudové setkání lidí na pozadí druhé světové války. Charlie Theron jako Gilda, bohatá a rozmarná žena, která si užívá života plnými doušky, bydlí ve svém bytě s uprchlou dívkou Miou. Jednoho dne se seznámí s učitelem Guyem a přivede ho do svého bytu. Postupně mezi všemi vzniká milostný trojúhelník. Do této situace ale krutě zasáhne válka, kam Guy s Miou odjíždějí, a Gilda, která nechápe, že je potřeba proti nacismu bojovat, zůstává opuštěná a zhrzená. Dál si užívá radosti života, ne však nadlouho…. Působivý příběh, který se mi líbil. ()

DannyBoy80

Theron to hodně sluší a asi vypadá nejlépe z jejích filmů. Herecky lehce nadprůměrné. První třičtvrtěhodina je docela slabá stejně jako v Předčítači. Pak už je to o dost lepší. Válečná romance trošku jinak. Je to na těch 70%, více to nevidím. Každopádně stojí za podívání, ale asi jen jednou. ()

Piškotka

Film se může zdát okouzlující a strhující díky atraktivnosti soužití milostného trojúhelníku v třicátých letech. Bylo zde hodně vášně, posedlosti, žáru, ale pořád mi tam nějak nesedělo to časové období. Herci byli voleni tak, aby se sešly ženské typové protiklady a muž nahodile. Právě na úkor žen zanikal výkon S. Townsenda. Dějově se film ubíral dobře, byl plný zvratů a bez happy endu. ()

tterez

Upřímně mě to zasáhlo. Má to silný motiv a úžasné herecké obsazení. Nesnáším nespravedlivé konce a musím říct, že tento jsem obzvlášť obrečela. Ať už jde o násilí na Židech nebo o odsuny Němců, jsem měkká a hrozně si to beru. Charlize a Penelope jsou TOP! 85% ()

sona123

Kvalitní dílo založené na pomalém a pečlivém vyprávění, úžasné kameře a především Charlize a neméně dobré Penelopé i Stuartovi. Hlava v oblacích, to je neskutečně dobře odvedená filmařská práce, na úkor čehož se možná trochu vytratily emoce a jakýkoliv moment překvapení, odnést si ale můžeme pocit zadostiučinění a naději, že věci nemusí být zlé a takové, jak se na první pohled zdají. A je možné mít hlavu v oblacích, neztratit sama sebe, a přitom dělat "správnou věc." ()

Barbuchas

Ten film má prostě melodii :) Příběh je promyšlený se všemožnými nečekanými zvraty. Navíc se do toho plete ta krásná láska společně s přátelstvím. Nudit se určitě nebudete! ()

kaze

Moment, ktorý som určite chcela spomenúť, bol výraz v tvári Charlize, ktorý tu už však spomenul Aybi. Je vidieť, že oslovila svojím herectvom viacerých:)Ani Stuart veľmi za ňou nezaostával, ale ona bola hviezda. Veľmi sa mi niekedy podobala v niektorých záberoch na NIcole Kidman.. ()

PDcz

3*** hvězdičky Tak já teda nevim. Na tenhle film bych nekoukal a našel bych si raději asi tucet jiných. Člověk míní a situace mění. Skoukl jsem to a přežil a 3*** hvězdy není málo, ne? [X] Minus 1* hvězda Za prvních 100 minut, kdy jsem se modlil aby to skončilo. Protože jsem ale statečný, nevypnu film a dokoukám ho, jinak bych ho přeci nemohl subjektivně objektivně hodnotit. To je přeci jasný. Odbojem začal film mít pro mi i nějaký děj a skončilo představování charakterů hlavních postav. [X] Minus 1* hvězdička Vůbec mi tam nesedl Stuart Townsend. A to tak, že opravdu vůbec. [X] Řekl bych, že je to film pro specifickou skupinu diváků. Jakou? To já nevím, já se v tom vůbec nevyznám. Hej, to nedává smysl! ()

Marsello

Trojuholník. Toto slovo tam pasuje ako stvorené. Chcel by som aj ja mať také dve ženy. No ale vojna je krutá a osud tak hnusný... Za štyri. ()