Reklama

Reklama

Bridgertonovi - Série 1

(série)
Trailer 2
USA, 2020, 8 h 10 min (Minutáž: 57–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Hrají:

Adjoa Andoh, Jonathan Bailey, Jason Barnett, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Nicola Coughlan, Kathryn Drysdale, Phoebe Dynevor, Ruth Gemmell, Florence Hunt (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (9)

alisa.upir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mě na tomhle vyloženě uráží, že je to psané pro lidi po lobotomii. Jakože Shonda u mě bodovala s Grey’s Anatomy, ale tohle je oproti tomu absolutně úplné dno. Trochu se snaží kopírovat stejný formát ve stylu toho vypravěče, jenže zatímco v Grey’s Anatomy jsou to relativně hlubší myšlenky, tady je to jeden kýčovitý, nic neříkající plk za druhým. A navíc je v těch dialozích naprosto vidět, že ty muže píše ženská. Takový absolutní, naprosto nelogický bludy, to už jsem dlouho neslyšela. Tohle dílo zaslouží z Netflixu být smazáno a zapomenuto. ()

rublik05 odpad!

všechny recenze uživatele

Když ponechám stranou úsměvný multikulturní podtext, o kterém je asi zbytečné se zmiňovat, tak mi seriál Bridgertonovi přišel jako obyčejná romantická telenovela, která krom pěkných kostýmů nenabízí prakticky nic, co by stálo za řeč. Postavy jsou extrémně nesympatické, chovají se krajně nelogicky, dialogy nestojí za nic. Dobovou atmosféru Anglie 19. století se tvůrcům bohužel vůbec nepovedlo navodit, příběh mi celkově přišel jako obyčejná jednoduchá slaďárna, bez nějakých složitostí či větších ambicí, která nabízí snad jen divně natočené erotické scény, nebo třeba nepřeberné množství postav, mezi kterými je místy velmi těžké se zorientovat. Scénář je jedna velká hrůza, typický produkt dnešní hyperkorektní doby. Prakticky nemám co hodnotit, seriál jsem de facto protrpěl, kdybych věděl, co mě čeká za přeslazený nesmysl, v životě bych si ho nepustl. 0/10. ()

Reklama

Scaevola 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Preromantický Londýn je zde vykreslen asi podobně realisticky jako Hobitín, a to včetně pastelových barev, pročež mi schází v žánrech pojem "fantasy". Leč přijmeme-li premisu, že černí sluhové v bílých parukách vůbec nevypadají otroci, které chtěl někdo hrubě zesměšnit, a že největším projevem lásky je spečetěná ejakulace, můžeme se královsky bavit přehlídkou volánkových kostýmů, dechberoucích plesů a bezvadných lidiček, kteří mají prostě jen smůlu, že je osud postavil v jakémkoli smyslu či poměru proti sobě. Zakáži si tedy interpretovat navýsost postmoderní, postkoloniální a obecně posthistorickou podívanou, a spokojím se s konstatováním, že Whistledownová je přelud, jehož totožnosti nevěřím. ()

Gurtha 

všechny recenze uživatele

Kdyby to bylo vše odbyté za hoďku a půl byla bych asi spokojená - Daphne byla krásná, Simon záhadný a všichni tak krásně odění pobíhali po skvělých lokacích, ale strávit u toho osm hodin bylo utrpení ... kdybych neležela s horečkou asi to vzdám po druhém díle. Kéž by se všichni na konci čtvrtého dílu postříleli a mohli jsme jít všichni spát. Je to taková trochu lepší telenovela, které v druhé půlce dojdou témata, tak se zde co pět minut souloží, aby bylo co vysílat. ()

Elio 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak poslední dobou oceňuji tyhle konzumní záležitosti bez hlubší myšlenky mnohem víc než vážnými tématy prostoupené filmové poklady. Koneckonců, tyhle příběhy jsou tu od toho, aby nám pomohly odstoupit od reality a prostě si odpočinout, v čemž mi Bridgerton vážně pomohl. Je to samozřejmě záležitost primárně pro ženské publikum, takže se můžeme kochat krásnými róbami, účesy, stylizovaně barevnými scénami... ale to je možná tak všechno. Příběh je to sice pěkný, postavy zajímavé, více či méně, některé i trochu více realistické, ale povětšinou jsou interakce mezi nimi natolik směšné a neuvěřitelné, že se budete chytat za hlavu. To, že vše je naprosto nelogické a zcela nerealistické, asi nemusím komentovat. Zároveň mám ale pocit, že představit tuhle typicky červenou knihovnu ve světle kýčovitých scén a interakcí byl tak trochu záměr. Ať tak či tak, já se bavila. A jsem zvědavá na další sérii. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (2)

  • Při scéně, kdy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor) přijímá v salónku své potenciální ženichy, můžeme slyšet houslový přednes písně „Girls Like You“ od hudební skupiny Vitamin String Quartet. Píseň původně pochází od Maroon 5 feat. Cardi B. (Marcos22)

Reklama

Reklama