Citlivý pohľad do vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorých manželstvo prechádza i keď skrytou, no predsa dramatickou krízou. Odlišné miery hodnôt, menšie-väčšie nedorozumenia, sklamanie z bezdetného manželstva, pocit osamelosti i viny, to všetko spôsobuje bolestnú koróziu citových vzťahov. Manželia Bušo (Vladimír Hajdu) a Milka (Anna Šišková) iba neľahko k sebe hĽadajú cestu späť, aby napokon dospeli k poznaniu, že iba citlivé vnímanie problémov a sveta toho druhého, vzájomná ohľaduplnosť, úprimnosť a dôvera sú životnou inšpiráciou a možnosťou prekonania profesných i osobných problémov. (oficiální text distributora)

Autogram

Tak teda nič moc, ako to už býva pri filmoch natočených so štátnou podporou. Poetiky a hlbokých myšlienok je tu na mňa príliš a k tomu niekoľko zmätených vedľajších postáv to dorazilo. Anna Šišková sa nebojí vyzliecť, jej dcéra Dorota tentoraz nie, pretože sa len mihla pri schodoch na začiatku filmu. –––– Pozri, obidvaja ste zdraví, obidvaja môžete mať deti, ale možno nie spolu. Možno časom, možno s iným partnerom, alebo aj spolu. Treba byť trpezlivý. ()

retroslovak

Veľmi pekný, výborný ba priam skvelý, vynikajúci film, ktorý vo mne vyvolal príjemný pocit a spomienky na 90-te roky. Hudba sa mi miestami dala taká všelijaká možno až zvláštna, ale to neubere z môjho hodnotenia. Vo filme som cítil, že to písal Dušan Dušek, pretože sa tu zjavili aj “Muchy v zime”, čo patrilo medzi jeho najznámejšiu a veľa oceňovanú rozhlasovú hru. Herecké výkony boli fajn. Skrátka film ako celok na mňa hlboko zapôsobil. Jedine, čo ma nepríjemne zarazilo bolo, že do záverečných tituliek niekto omylom spravil preklep pri mene Oľga Hronská, čo je vlastne Oľga Vronská, smutné, nepotešila sa určite keď to v televízii pozerala. ()

Hombre8

Přesně ten typ filmu, na který se člověk musí naladit. Pokud se mu to podaří, film si užije (i několikrát). Dušek tuhle poetiku prostě umí. A Nvota se toho zhostil dobře. Je zde hezky znát ta atmosféra pozdního socíku, příběh se psal v roce 1987. A vůbec to tomu neškodí. Jak píše Retroslovák - hudba je všelijaká a opravdu by tomu mnohem lépe seděl název Muchy v zime. Na 100% to není. Ale za líbeznou postavu Milky, tak charakterově vzdálenou dnešním ženám, nelze než něco přidat. ()

dr.fish

Tak tady si přesně nejsem jistý, co tím chtěl básník říct. Předpokládám, že asi chtěl sdělit, že hlavní hrdinka s manželem tak intenzivně chtějí dítě, až se jim to jejich soužití sype na jednu hromadu. Oba jsou v depresi a nic je nebaví. Bohužel ta prázdnota se promítá do celého filmu, který je pak prázdný taky a člověku spíš leze na nervy, než že by nutil k zamyšlení. Moc mě to nebavilo. 50% ()

igi B.

Hajdu civilně výborný - ba uznávám že skvělý(!), celé je to takové příjemně komorní, škoda jen té místy přílišné falešné poetiky a občasných fráziček, blábůlků a mudrování z (nejen) dámských pusinek vypouštěných až to bolelo... Ale jinak při té hrůze v televizích Česka i Slovenska produkované, plozené a prezentované s ospalýma očima očividně jednooký mezi bezočivými... O čosi tu šlo, áno, jak říkám, škoda jen té... . . . Tak rád bych dal víc! Ach jo. - - - - - (Poprvé viděno 13.6.2012 na odpoledním >spavém prostoru< , hodnocení 17., komentář zde trošku rozmrzelý nad vší tou promarněností jako první - 13.6.2012) ()