Ve službě

• Velká Británie Line of Duty (více)

Aaron Eckhart svádí neúprosný závod s časem v hlavní roli tohoto výbušného akčního thrilleru. Aby dosáhl svého vykoupení, vydává se zdiskreditovaný policista Frank Penny (Aaron Eckhart) na nebezpečnou misi s cílem vypátrat unesenou dceru náčelníka policie (Giancarlo Esposito). Její už tak mizivé šance na přežití rázem vezmou za své, když Penny udělá fatální chybu a zabije zvráceného únosce, jediné vodítko k odhalení místa, kde se dívka nachází. Poté, co se k němu připojí ambiciózní reportérka Ava (Courtney Eatonová), která zajišťuje živý přenos z pátrání, se rozpoutá hotové peklo, neboť na scénu přichází bratr mrtvého únosce (Ben McKenzie), lačnící po krvavé pomstě. (HBO Europe)

Martin741

Zatial najlepsi film rezisera , ktory dovtedy tocil same hluposti typu Experiment Zombie 2006, Pokrevni mstitel 2017. Aaron Eckhart tu patra po unesenej dcere, potom jaxa iste veci skomplikuju, mu pomaha fajna kozata Courtney Eatonova, tempo vyborne dialogy u Millera su po dlhom case pocuvatelne. Trochu myslim navstivil filmove srotovisko a zrecykloval par kuskov, z ktorych povyberal sceny a hodil ich do svojho filmu, ja som ale od prirodzenia tolerantny ateisticky blb, takze beriem. Nahanacky, prestrelky..... to ja moc rad : 69 % ()

Lacike

Dvorný kurvič Willisovej kariéry sa hecol a výnimočne zo seba nevyprdol sračku ale riadne hustý oldschooový akčniak, ktorý si tématicky čerpá z filmov ako sú Cellular a Speed. Nesúrodé ale veľmi dobre funkčné duo oldschoolový polda a youtuberová žurnalistka sa snažia vo vytýčenom krátkom čase nájsť ukrytú obeť, kým jej nedôjde vzduch. Lenže popritom po nich ide jeden z únoscov, ktorého brata polda zabil na začiatku. A zbesilá naháňačka naprieč celým mestom plná prestreliek sa môže začať. Ako som spomínal nesúrodé du ofunguje perfektne a ich komické dialógové výmeny nepôsobia nasilu a sú fakt vtipné. S poldom sa hneď stotožní každý fanúšik akčniakov z 80/90 rokov. No a youtuberka je tak akurát otravná, aby ste mali radosť, keď sa jej prihodí niečo zlé, ale zároveň vás neiritovala každá minúta, keď je na scéne. Práve naopak. Postupne jak sa v teréne mení si vás získa. Záporák je tiež adekvátny drsniak so zmysluplnou motiváciou, ktorá je síce predvídateľná, ale to je dobre. Aspoň sa film vyhne zbytočným šokujúcim pointám na efekt. Takisto akcia je skvelá. Zopár naháňačiek, sem tam cool karambol, zmysluplné prestrelky, ktoré len v pár záberoch kazí očividné CGI, a aj niekoľko prehľadných a pôsobivých bitiek s takou tou praktickou choreografiou v ktorej sa krútia ruky a snažia sa súpera znehybniť. Neviem koľko film stál, ale konečne sme dostali béčko, ktoré nepôsobí podfinancovane a zároveň je kompetentne natočené po každej stránke. Z filmu po celý čas cítiť, že sa všetci zúčastnený snažili naplno. Takže s radosťou ich snahu ocením spokojným hodnotením. Je to stokrát lepšie ako Bayov bordel za 150 mega alebo nudný gorefest jedného starého deda. 8/10. ()

rublik05 odpad!

Člověk by se až divil, do čeho všeho jsou lidé schopni investovat své úsilí a peníze. Film Line of Duty (Ve službě) je zářným příkladem toho, jak se dělá totální propadák a opravdu hodně špatné béčko. Od samého začátku je všechno špatně. Od stupidního děje plného nesmyslů, po neméně stupidní dialogy, se dostáváme až k extrémně nesympatickým postavám a mizerným hereckým výkonům. Emoce zde rovněž nefungují, logiku v tomto snímku opravdu nehledejte. Vrchol filmařského diletantství a šeredná nuda. 0/10. ()

Mamlas

Mohla to být dobrá 3hvězdičková kriminálka. Ale z poloviny byla použita vytřepaná kamera, zakomponovali do toho dokonce malého černého chlapečka a bílou ukňučenou teenagerku s kamerou, střílečky na 10 metrů, kde se nikdo nemůže ze samopalu trefit a další podobná klišé. Díky tomu je z toho takový zmateně vytřepaný lineární teenageří patvar. ()

iXtr3m3

Perfektná reakcia na dnešnú dobu, kedy namiesto prvej pomoci vás okoloidúci v prípade núdze skôr natočí alebo odfotí, prípadne rovno odstreamuje na net. Aaron Eckhart ukázal, že na to stále má a vedel by som si ho predstaviť ako drsňáka ála Neeson. Vynikajúca gradácia atmosféry, vynikajúca kamera a skvelá akcia. Čo viac si priať. Sem tam takéto malé filmy fakt potešia. Človek čaká sterilitu a maximálne priemer a ono sa to dokáže vytiahnuť. Inak The Newton Brothers tomu svojou hudbou fakt pomohli. Dobrý filmík, mal gule, mal grády, rád som si pozrel. Vedel by som si predstaviť sériu s tým istým policajtom. P.S. Zabudnite na dabing, je otrasný, hudobný aj zvukový podmaz je stíšení takmer na nulu, film to degraduje na dno. Videl som to v origináli a manželku som chcel prekvapiť s dabingom, ale totálne iný film, posraný doslova. Češi bežne robia dobré dabingy, ale toto posrali na plnej čiare. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v najväčšom alabamskom meste Birmingham. (MikaelSVK)

Časové pásmo bylo změněno