Život zdravotní sestry Maggie, se rázem změní, když její mladší lehkovážná sestra Jenna zanechá na prahu domu své dítě - autistickou dceru Cody. Po šesti letech se Jenna nečekaně provdá za strach nahánějícího podivína Erica a chce se vrátit ke svým rodičovským povinnostem. Přes Maggiino odmítání Eric dítě unese a tak začíná spletitá cesta děsivá jako noční můra. Maggie posbírá všechnu svou sílu, aby společně s Johnem Travisem, agentem FBI, který se zabývá rituálními vraždami a kriminalitou spojenou s okultismem, zachránila Cody ze spárů temných sil, které čekají ve stínu století na toto nadpřirozeně obdarované dítě. (oficiální text distributora)

Slarque

Kim Basinger dostala Oscara, dala si pár let pauzu a pak se vrátila, aby divákům dokázala, že to byl jen omyl. Vybrala si k tomu scénář plný žánrových klišé bez jediné původní scény a navíc obsahující dialogy šustící papírem, které by působily směšně i v druhořadé telenovele. Všemu ještě pomohl režisér, který by snímku nedokázal dát atmosféru, ani kdyby na tom závisel jeho život. Výsledek tomu odpovídá: horor na usnutí. ()

gudaulin

Z žánrového hlediska film jako horor prakticky vůbec nefunguje. Snad by se dal akceptovat jako slabší thriller s docela snaživými hereckými výkony. Ke dnu ho bohužel táhne děsivě neumětelský scénář a impotentní režie. Pokud studio sázelo na Kim Basinger, tak to byl omyl, protože - aspoň podle tohoto snímku soudě - má to nejlepší za sebou. Jelikož snaha sama o sobě nestačí, celkové hodnocení je na úrovni pouhých 25 %. ()

Morholt

Taková rutinní satanistická blbinka, ve které se Nebe e Peklo perou o výjimečné dítě. Občas film sice vzbudí shovívavý úsměv a to zejména když dojde na efekty, ale v zásadě mě to nijak neuráželo a v některých momentech jsem se docela dobře bavil. Co se herců týče, tak Sewell s Kim Basinger se sice zrovna dvakrát nepřetrhli, ale na druhou stranu se nedá mluvit ani o zklamání. Čistokrevný průměr. 50% ()

Akana

Hodně slabý odvar z filmů typu Omen a přitom obsazení dávalo naději na aspoň slušnou rutinu, jenže Kim Basinger je za zenitem, Rufus Sewell moc pekelně nepůsobí a Ian Holm je tam jen tak dlouho aby ho mohli dát do titulků. Příběh je slaboučký, zpracování odfláknuté, o efektech lepší pomlčet. 30% ()

antragus

Mater`s Hammer kdysi v jednom textu zpívali: Bída, smrt a nuda... Tak když vypustíme tu smrt, které bylo ve filmu na horor celkem poskrovnu, zůstane nám kompletně popsaný obsah... Bída a nuda. Z hereckých výkonů mi jediný dobrý přišel ten, který předváděla ta malá holka. Jinak žádné zázraky, rádoby charismatický záporák, kterému chybělo charisma a sem tam mu šlo každé oko jinam. No nevím... ()

• Natáčelo se v nejlidnatější kanadské provincii Ontario (Toronto, Burlington, Sarnia). (Agatha)
  • Scénář filmu vznikl podle stejnojmenného románu spisovatelky Cathy Cash Spellman. (Agatha)
  • V roli Cody se (od novorozeněte po šestiletou) vystřídalo celkem pět dětí. (Agatha)