Vize světa po atomové katastrofě se záměrně vzdává jakýchkoliv atraktivních prvků a důsledně se soustřeďuje na jediné: jak člověk v takových podmínkách (zde skupina žen, putující zničenou krajinou) klesá na úroveň zvířete, jak v něm začínají převládat zvířecí pudy a instinkty, jak se vytrácejí regulující funkce svědomí jako projevu lidství... Scénář k filmu napsal Pavel Juráček, který se v 60. letech přičinil (jako scenárista a režisér, ale i ve vedení jedné z barrandovských tvůrčích skupin) o vysoký umělecký a ideový kredit české kinematografie, ale později, v období tzv. normalizace, nesměl natáčet ani publikovat. (oficiální text distributora)

Anatar odpad!

Hnusný, brutální film který předpojímá chování lidí v takové situaci. Věřím, že ne každý by se ke zvířatům choval takhle, jinak by se styděla být člověk (nebo bych už člověk nebyla?). Dala bych přednost snímu, kde lidé zůstávají lodští v jakékoliv situaci, třeba The Road je toho příkladem. ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1990/91. Urputná snaha se u mě minula účinkem, a nebo jsem měla špatný den, či večer. ()

Pesamenteiro

Post-apokalyptické snímky natočené Čechy bychom spočítali na prstech jedné ruky. A o to lépe Konec srpna v hotelu Ozon hodnotím. Naprostá syrovost, jak charakterová tak prostředí, naturalistické zobrazení úpadku lidí, obstojné herecké výkony a nesmírně působivé exteriéry. Co víc si přát? Film nutící k zamyšlení, hlubokému zamyšlení nad tím, co dělá lidi lidmi a kde je samotná hranice lidství. Země se nás štítí - nádherná věta. ()

contreras

Panstvu vadí toporné dialogy..? Děláte si prdel? Vy očekáváte preskriptivní lingvistiku v post apokalyptickém filmu? Možná tam mohl přijet nějakej frajer ve V8 s nápisem INTERCEPTOR na prdeli a všechny je mohl odvízt za civilizací a po cestě by jim další vozidlo (napůl Zetor Crystal - napůl Hitlerův mercedes) zkřížilo cestu a během boje/honičky v 248,5km/h , který/á by nastal/a, by se svorně i s bossem (namaskovaný Dwayne J. aby vynikla ta bída po vejbuchu ) vyhejbali všem zvířátkům, aby náhodou nebyly filmy reálně reálné.! Kdyby vraždila pipka gumovýho hada, tak první píčus napíše, že ten had byl gumový a arogantní. Vy se nejdřív vyblejete kýblem hoven, proč je to uplná píčovina a pak tam napálíte 4 hvězdy?? Nepotřebuje tady někdo dušezpytce? Český film přece už je dávno svobodný, nevidím ale že by někdo natočil něco podobného. Hnoje se ale natočilo požehnaně. Pes neumřel. ()

argus123

Kto by to bol povedal že takyto film dokazali natočiť v tej dobe. Silno depresivny a velmi vypovedajúci o tom, ako by sa ludia k sebe spravali keby k niečomu takemuto došlo. ()

UncleMorty

Pokládali jste si někdy otázku toho, jak by vypadal ten úžasnej svět plnej zrovnoprávnění dle představy těch tonážních a barevně vyleptaných feministek? Inu film Konec srpna v hotelu Ozon takovou otázku zcela přesně zodpovídá. Parta silných nezávislých barbín putujících pustinou ve světě bez těch zlých chlapů co si dovolili se šířit je pro ně doslova rájem na zemi. Jedinej problémek je jaksi ten nedostatek vody, jídla a inteligence, kterou si tý zlý muskulární plešouni vzali sebou do hrobu a tak se naše banda hrdinek vláčí radiací zamořenou pustinou hezky po svých bo koňmo, ale hlavně že jim to ukázaly! O to horší může být zděšené zjištění, že jeden takový muskulární dědula žije a ještě si dovolil jako mít hotel co funguje! Je třeba ho zrovnoprávnit a přitom mu zastřelit krávu a šlohnout gramofón - další úspěšný den pro feminismus! Je pravdou že takový surrealistický pohled na budoucnost v biografu jen tak ledajaký soudruh nemohl vydýchat a tak se v zájmu dobra film raději zavřel do trezoru, kde ho strážil duch samotného Gotwalda se Stalinem. I přes tu skutečnost že se jedná o opravdu zajímavý námět na tehdější dobu, je celé dílo natočeno poněkud prazvláštně, přiblble a hlavně nesmyslně. Nejdřív jako slavíme to že jsme našli benzín a pak ho zapálíme... oukej. Tři stalinovy hvězdy za snahu. ()

honza.g

Filmu bohužel chybí nějaké vyvrcholení nebo závěr, nemá ani tempo a skoro ani děj, Vyznívá jako psychologická studie. Ale má atmosféru, neodflákl detaily a i herci (herečky) mají celkem dost prostoru k realizaci, což některé využily. ()

sarkikos

Dokonalá přesná vize, bez jakéhokoli kalkulu. Napadá mě srovnání s Markétou Lazarovou...pocit osamění a mrazivého strachu v téměř prázdné krajině....... ()

BigJohn02

Za komančů se u nás v oblasti sci-fi točily prakticky jen satirické (např. Muž z Prvního století) nebo rozpustilé (např. Pane, vy jste vdova) komedie. Tohle depresivní post-apo je tak naprosto ojedinělým počinem. ()

kodel

Nepříjemný film, silný v základním příběhu (i když ten se dá shrnout do jedné věty) a v exteriérech – postapokalyptické krajiny v Čechách bylo v 60. letech na výběr dost a dost. Bezvýchodné atmosféře katastrofy, která na nás působí skrze ruiny města a barokního kostela v Doupově, je těžké uniknout. Film ale bohužel není přesvědčivý v detailech, a to je opravdu škoda, možnost natočit to lépe už se nikdy nevrátí (a to nejen kvůli Doupovu). Na jakých principech byl postaven vztah mezi citlivou, až sentimentální Starou a její hordou zdivočelých slečen (které nejsou ozvláštněny žádnými specifickými povahovými rysy a jejich upravenost působí v pustině nepatřičně)? Jak je možné, že jim Stará nedokázala nic předat, s výjimkou střeleckých dovedností a jednoduchého poselství, že musejí najít muže? Jakou minulostí prošel a jak mohl přežít sám v pustnoucím hotelu Muž, tak těžko uvěřitelný ve své aristokratické zjemnělosti a křehkosti? I v dystopickém dramatu musejí být charaktery postav propracovanější a pohnutky k jejich jednání srozumitelnější. PS: I Pavel Juráček byl výsledkem velmi zklamán. ()

trilobit4

Kdo čeká něco akčního, nedostane to.  Dostane ale něco, co je v podstatě velmi ošklivé. Má to ale myšlenku a i když jsou z dnešního pohledu herecké výkony zastaralé, stále to obstojí. Byla by to asi čtyřhvězda. Hvězda nahoru za to, že je to české a hvězda za gramofon na kliku ()