Konec srpna v hotelu Ozon

Československo, 1966, 77 min

• Marthos

Bezprecedentní blábol.(21.4.2009)

• PanCitron

Nápad to byl rozhodně zajímavý a ten černobílý obraz stále dokáže vyvolat nějakou tu atmosféru snad u všeho. Bohužel to však celé padá na tom, že se tomu nedaří maskovat, že se tam vlastně vůbec nic neděje. Několik zbytečných úmrtí zvířat si mohli klidně odpustit. Jsem rád, že jsem se mohl podívat český postapokalyptický film, ale kdybych ho neviděl, tak se asi taky nic nestane.(16.5.2016)

• whack

(SPOILER) Celé je to o tom, ako skupinka arogantných mladých hlupaní putuje krajinou. Celý čas sa nič neudeje, jediná vec na ktorú natrafia je starý pán, ktorému zastrelia kravu a keď sa u neho najedia a vyspia, tak aj jeho. Film, v ktorom kvôli zbytočnej 15 sekundovej scéne postrelia a ubijú psa, je odpad (všetky zvieratá boli zabité reálne, nie je to hrané). Niekto tu napísal že "Škoda toho přílišného apelu a velké snahy o uvědomění si nelidského prvku v nás samotných" - pre mňa to je jediné plus, takže jedna hviezdička. Veľmi podobné novšiemu filmu Le temps du loup.(22.6.2009)

Škoda, že zabili toho psa. Jednak vo filme neukazovali, že by tie zavraždené zvieratá jedli, preto tá krutosť pôsobí zbytočne. A tiež Tarkovskij si potom musel hľadať nového vlčiaka, aby kolegom z východného bloku v roku 1979 ukázal, ako sa má podobné podobenstvo správne točiť.(12.11.2015)

Postapokalyptický snímek v českých kulisách. Nápad odvážný, zpracování slušné.(28.8.2013)

• - Ministerstvu národní obrany se nelíbilo, že by jaderný konflikt - který jediný mohl katastrofu způsobit - neměl vítěze z tábora socialismu, takže film putoval do trezoru. (hippyman)

• - Točilo se v zaniklé obci Doupov a Hadcové stepi u Mohelné, ve vojenském prostoru. (M.B)

• - Film byl vyroben v armádním studiu. (corona)