blanic

Jedno malé upozornění!! Nedívat se na Barfly před nástupem na směnu. Takový odpor ke svému zaměstnání jsem ještě necítil, naopak chuť vyrazit někam na panáka přetrvávala ještě dlouho po zhlédnutí tohoto pro mě po všech stránkách famózního díla. Syrová pravda básníka - alkoholika v geniálním podání Mickeyho Rourkea nutí k zamyšlení o skutečných hodnotách a životních prioritách. Navíc skvělý výkon Faye Dunawayové a vůbec všech ostatních trosek v baru působí ohromně věrohodně. A ta spousta krásných živých scén.... bitky, andělé, doktoři, kuřba za dvacku :DD ()

Lex Luthor

" Neboj se, mě zatím nikdo nemiloval." Takový prostě byl Charles Henry Bukowski. Tím, že k tomu filmu napsal scénář, zaručil, že je absolutně autentický. V tom je rozdíl oproti Faktotu. Mám rád jeho knihy, poezii a fascinuje mě jeho způsob života. Navíc hodně z věcí, které řekl jsou neustále pravdivé i v dnešní době. Je tam všechno čím žil: chlast, ženský a psaní. Faye Dunavay je tam prototyp klasické stahané ženy v tom věku, bez jakýchkoliv vyhlídek na budoucnost, Hank to samé, proto je to tak táhne k sobě. Zároveň ale nejsou schopní pustit toho druhého k sobě. Každý má svůj vlastní svět, který patří jenom jim a nikomu jinému prostě patřit nebude. Je škoda, že je to poměrně zapomenutý film. ()

Keen.lady

To all my friends! Bukowski byl machr, ale film byl pojatý trochu moc zkrátka. Víc špíny, víc prasárniček, úpadek... Ovšem, to by bylo až moc provokativní. Rourke a Dunaway tam padli jako ulití (nebo zlití?), zbytek byl občas dost nepřesvědčivý. No, Chinaski je týpek, kterého byste nejspíš v posteli a vůbec v domě nechtěli, možná tak občas potkat v hospodě :) ()

DonBraso

Mickey Rourek to zas zahrál mistrovsky.Jednoduchá sonda do života Charlese Bukowskiho,kdy jedna sklenka nestačí a flaška je jenom začátek.Faye nádherně sekundovala a Mickey hrál sám sebe a do toho střihnul neskutečnou chůzi,pohledy a keci na úrovni,kdy celý komplet smaže to,že vlastně ve filmu se vůbec nic podstatnýho neděje.Takže pro ty co přestali chlastat,je tento film tabu,ostatní na zdraví. ()

Cundroklepac

připomíná mi to moje kamarády a spoustu jiných kteří si zprznili život a ty bys jim chtěl pomoct, znáš je a chceš aby na tom byli lépe ale nikdy se Ti to nepovede ()

deizolator

Je asi velký rozdíl sledovat tento film jako zrcadlo Bukowskiho díla z pozice jeho fanouška, nebo jako člověk, který si prostě pustí film a hodnotí jen to, co vidí. Ačkoliv byl Rourke jako ochlasta přesvědčivý, působil na mě svými pohyby spíš jako by byl po mrtvici nebo nějakém úrazu páteře, pohled měl jak lascivní pedofil.. takže u mě postava Henryho nevzbudila žádné sympatie ani soucit, natož nějaký obdiv jeho intelektu utopeného v litrech whisky. Nepřišel mi už totiž uvěřitelný jako trpící citlivý poeta a autor rádoby moudrých myšlenek, ve kterých jsem žádné moudro nenašel - možná právě proto, že jsem mu uvěřil jen tu santusáckou část jeho osobnosti. Navíc jsem se moc nesmál. Film je v podstatě jen výsečí ze života beznadějného ožraly, resp. páru ožralů, kteří se nijak nevyvíjejí a jen se plácají ve své nanicovatosti. Asi je to skutečně film pro fanoušky beatnického stylu, kteří vidí jakousi dekadentní poetiku v kontrastu útlocitného literárního nitra se smradlavou, beznadějnou autodestruktivní slupkou Henryho osobnosti, který se mezi ožíráním jen průběžně utkává v pěstním souboji s napruženým barmanem a nahodile se vyspí s ušlechtilou vydavatelkou žijící ve zlaté klícce, kterou vzrušuje Henryho protipoloženost (ona totiž žádný talent nemá, ale zas vypadá hezky a čistě). Henry dá ovšem přednost Wandě, která disponuje živočišným půvabem barové alkoholičky. Holt beatník musí žít ve špíně a beznaději, jinak by nemohl tvořit. ()

gu-staff

Jo jo, ještě o něco málo lepší než Faktótum s Dillonem. Rourke je tu prostě Chinaski, jak vyšitej, jenom a Faye mi tu přišla až moc normální...A nevíte někdo čirou náhodou, jestli se ve scéně, kdy poprvý Hank uvidí Wendy, a jde si vedle ní sednout kolem dvou dalších násosků, není ten napravo z nich sám Bukowski. Znám ho jen podle fotek, a moc bych za to nedal, že je to von....90% P.S. oprava:Z komentářů vidím, že je to opravdu on. ()

klokan

Když jsem četl knížku Hollywood od Bukowskiho, netušil jsem, že ten film opravdu existuje. Schroeder to natočil dobře a a měl sem neskutečné nutkání se po skončení filmu pořádně zdrátovat. ()

Dr.Abe

No to je film, četl jsem i knihu (píše to jako takovou reportáž z natáčení) a může fakt všem doporučit obojí. Bukowski žije.... ()

hlob

Rourke to zahral presne tak, ako to Bukowski napisal. Teda kto ma rad Bukowskeho knihy, nebude sklamany. Film pozerat v zasade po opici / kocovine! :-) ()

Maiken Algren

Teda ako mi boli všetci zo začiatku nesympatickí a vyzeralo to ako ďalšia tuctová "hlavne nekomerčná" zlátanina, tak sa mi to ku koncu začalo páčiť. A celý problém bol iba v tom že som sa bránil takej tej detskej naivite ktorá sa ťahá celým filmom. O to viac som si ju na konci vychutnával, a stála za to. ()

kverula

"V tomto světě každý musí být něčím. Někdo nastolil pravidlo, že každý něco musí dělat. Být zubařem, pilotem, fízlem, školníkem, knězem a tak. Něčím být. Občas jsem unavený přemýšlením, co všechno bych mohl dělat, čím vším bych mohl být." Tahle velká pravda se nese po desetiletí, aniž by se nad tím kdekdo zamýšlel. A nepřemýšlet o tom zní jako dobrý plán celé společnosti. Klobouk dolů před hereckým výkonem Mickyho a Faye. A před Bukowskim především. ()