Newyorští policisté Nick (Michael Douglas) a Charlie (Andy Garcia) se stanou svědky vraždy v baru a útočníka okamžitě zadrží. Vrah jménem Sato (Yusaku Matsuda) je členem nechvalně proslulé japonské mafiánské organizace Jakuza, a Nick s Charliem musí gangstera dostat zpátky do Ósaky a postavit jej před soud. Ostatní gangsteři mu však pomohou uprchnout z policejní vazby. Nick a Charlie jsou tak nuceni pročesat nebezpečné podsvětí japonského organizovaného zločinu, aby uprchlého zločince našli. (Cinemax)

korbitch22

Tak na týhle kriminálce se vydatně podepsal zub času.Rádoby drsná a temná krimi má díry ve scénáři dlouho zrajícího ementálu a místy působí až nechtěně parodickým dojmem.Tenhle film jsem nikdy moc nemusel a dnes sem si ho po letech připoměl,no film dobrý leda na to,abyho dávali uprostřed noci na Baranndově.Těžko uvěřit že ho režíroval Ridley. ()

type_B

"Já ti tu udělám takovej céres, že se ti ty šikmý voči narovnaj," vyjekl Nick Conklin na šéfa japonských policistů, poté co ho policejní prezident urazil svou distingovanou slušností. Snad bych ani nemusel psát dál, aby bylo zřejmé, oč v tomto filmu půjde. O tvrdé poldy, kteří se občas nechovají, jak mají. O ztrátu blízkého přítele a pomstu, o to, jak přežít Yakuzu a jednu pěknou blndýnu z Chicaga. A v neposlední řadě i o tom, že zakříknutý Ósacký polda z kanceláře se může přiblížit americkému extrahustému poldovi. Takový asijsko-americký sen. ()

majo25

Pre mňa úplne neznámy snímok s mladším Douglasom. S motorkou síce nie je ktovieaký presvedčivý, ale mierne vyšinutého blázna s veľkými sklonmi k antidisciplíne a antirešpektu k autoritám zahral bravúrne. Kriminálna zápletka zasadená do Japonska má gule, aj keď by som si v takomto prostredí viac prial ručno-nožné súboje ako len tie strelecké. Takakura tiež veľmi nezaostáva, ale takú persónu ako Wakajama (vlkosamotára znalí vedia, o čom rozprávam) som tu veru nečakal. Zimmerova hudba sa spolupodiela na dobrej atmosfére filmu. Aj keď pár logických nedostakov sa tu nájde, aj Garcia je slabší, vyhráva ukážkový vizuál a atmosféra. ()

classic

Kostrbaté 80. roky, britského vizuálneho mága, Ridleyho Scotta, keď nakrúca príliš - nezaujímavé snímky pre publikum, ktoré sa na ne, nehrnie, ukončuje práve filmom - Black Rain s poistkou - Michaelom Douglasom, čerstvým držiteľom oscara za hlavný herecký výkon, pričom už jedného zlatého plešivca má, ako producent, Prelet nad kukučím hniezdom. Sekunduje mu Andy Garcia, ktorý si pripísal, prelomový film - Nepodplatiteľní. Tak, dá sa povedať, že so Scottom, to nevyzeralo ružovo, určite títo dvaja páni boli v lepšej pozícii ako on. Japonská mafia - YAKUZA, tak tej budú na stope, dvaja new- yorskí detektívi s prepožičianím tvári - Douglas / Garcia, najprv doma vo svojom rajóne, kde dolapia nebezpečného hrdloreza - Sata, toho majú za úlohu, eskortovať do Japonska, kde sa na letisku, prihlási falošná polícia, a tak im utečie, teraz sú ako hlúpi, pomáha im miestny policajt - Masahiro, či Spielbergová žena - Cate Capshaw, ktorá stojí za to. Snažia sa nájsť Sata, ale do popredia sa tlačí - yakuza, ktorá obchoduje so Satom, ohľadom faľšovania peňazí, pričom Nick Conklin ( Michael Douglas ), bude mať šťastie, lebo jeden ochotný boss, mu podá pomocnú ruku. Sám v cudzej krajine, čelí vplyvom, ktoré sú nevyspytateľné, treba si všímať okolie. Buddie movie, ktorý nie je od veci vidieť, aj sa to oplatí, najmä Douglas sa snaží o stošesť, k tomu pridám dynamickú hudbu Hansa Zimmera, či samotný rukopis režiséra, ktorý nenudí, a tak sa v konečnom dôsledku jedná o príjemnú jednohubku, ktorá slušne pobaví, ale REPETE by som znovu dal, až po X Y - rokoch... Ale neľutujem, že som to videl, bol som zvedavý, viac - menej, slušná porcia napätia, ... ()

kingik

Zcela podprůměrný snímek, který nabízí Michaela Douglase v roli neohroženého ctitele bez bázně a hany a Andy Garciu, kterému je useknuta hlava. Nemohu se zbavit dojmu, že Douglasovi tahle akční role vůbec nesedla A Ridley Scott režíruje dost mechanicky, aniž by vzbudil u diváka nějaké sympatie či emoce pro některou z postav. Prostě tohle mě nezaujalo. ()

• Jackie Chan odmítl roli ve filmu, protože nechtěl hrát zápornou postavu. (Holina)
  • První verze filmu měla stopáž 2 hodiny a 40 minut. (Holina)