Bez velkých úvah stačí, řeknu-li, že groteskní příběh sice nevyvolal salvy smíchu, ale pobavil. Zejména Ivan Mistrík.(20.2.2016)

Výborná komédia Jána Lacka, ktorá rozpráva o trojici kamarátov a ich spoločnej túžbe a posadnutosti - stávkam na športku. Túto rovnakú premisu neskôr Lacko použil vo svojom dospelejšou a komediálne vyšperkovanejšom filme Skalní v ofsajde. Šťastie príde v nedeľu ma ale potešilo. Pre mňa je to film, ktorému určitú naivitu odpustím a ktorý si dokážem do sýtosti užiť. Či už je to skvelo zahranými postavami, jednoduchým príbehom obohateným o vtipné situácie a čo je hlavné máme možnosť vidieť starú Bratislavu - tak ako ju už nepoznáme. Je to krásna nostalgická spomienka - ktorá pripomína časy dávno miulé, a zároveň baví svojou jednoduchosťou - možno práve preto nestarne a možno práve preto je aj dnes pútavá, zaujímavá a zábavná. Lacko sa vo veselohrách vyznal. Podobne ladené filmy sa netočili na Slovensku často, preto je tento veľmi príjemným spestretním slovenskej kinematografie.(17.3.2012)

O dva roky neskôr si Ján Lacko zopakoval námet, ktorý zobrazuje náruživosť, naivnosť a prostomyseľnosť nášho národa. Tentokrát ide o zobrazenie roztomilej, rozkošnej a roztopašnej mladosti a najmä davového šialenstva za vidinou jednoduchého a vysokého peňažného príjmu, a čo všetko je pre to schopný človek obetovať, to všetko v humorne ladenom zmysle. 65%.(12.5.2009)

Vyborna slovenska komedia - tak sa jazdi na cierno a balia baby.... ;]](11.8.2005)

Jedna už z klasických slovenských komédií. O obrovskej náružlivosti - športke a bezstarostnej mladosti.(15.3.2004)

• - Filmovanie prebiehalo v Bratislave a Senci a trvalo od 15.7.1958 do 7.11.1958. (Raccoon.city)

• - Ján Lacko natočil prvú a na dlhý čas aj poslednú slovenskú tínedžerskú komédiu, ktorej sa vtedy hovorilo mládežnícka veselohra. (Raccoon.city)

• - Film zachytáva dnes už neexistujúce miesta v Bratislave - trhovisko na Rybnom námestí a Tatra kabaret. (dyfur)