Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Juto

Je to neuveriteľne šikovný, jedinečný a zábavný film o vlkolakoch, ktorý preberá všetky „klasické“ tradície a aktualizuje ich vo vzrušujúcom filme, ktorý dokonale spája horor, akciu a komédiu. 6/10 ()

emo

Veľmi slušný akčný horror s trošku trápnou zápletkou, ale v ráci vlkodlačích horrorov patrí k tomu lepšiemu... ()

dr.fish

Skotská vrchovina je tajemná země, kde široko daleko není živáčka a tak je možné všecko. I to, že v jednom údolíčku záhadně mizí turisté a celé je to podivně záhadné. No a náhodou se tam taky dostane parta vojáků na cvičení. Místo střelby slepými ale dojde na ostré náboje, protože se potkají s partou vlkodlaků. Věřte nevěřte, ale radši věřte, protože to je podmínka celé téhle hry na psí vojáky. Neil Marshall nám nabízí chlapáckou akci, kluci bojují o přežití, i když naděje je nulová. Je to poctivě udělaný film, i když se to většině zdejších nelíbilo. Jde ale o to, že když se chcete dívat na film o vlkodlacích, musíte přijmout realitu, kterou vám tvůrci nabízí, a brát ji vážně. Pak je to teprve to pravé ořechově. 80% ()

Radiq

Ze začátku to vypadá dobře, ale vesměs není nic vidět, i když by mělo - kamera se dycky kouká jinam. A když konečně vlkouše ukážou, tak jsou dost umělí a malátní jak kdyby měli ty vlčí hlavy jenom nasazený na lidskejch postavách (což pravděpodobně taky měli). Dialogy jako: "Mám venku střeva." "No tak je nacpem zpátky." "Nebudou tam držet." "Ale budou." nebo "Aport.", když místo zbraně omylem vezme větvičku. Nebo hláška hajzlovi, kterej se změnil na dlakovlka: "Už sis stihnul olízat koule? Aha, zapomněl jsem, že žádný nemáš." Ale jinak je to braný zatraceně vážně. Tyhle hlášky jsou jenom takový rozptýlení mezi napětím, chrstancema krve a jinejma vlkovinama. "Werewolves ate my platoon! England - Germany 5:1" ()

Nivenx

Ano film je hloupý a drhne hodně, ale když to vemu jako celkový dojem, tak to nejlépe vystihne: Šlo nato koukat. Takže průměr a nic víc. 50% ()

SeanLSD

Raná ukážka Marshallových schopností. Ďaleko viac akcie než hrôzy, čo je zvláštne, ak si vezmeme, že s talentom sa dá lacnejšie natočiť dobrá hrôza než dobrá akcia. Je to síce diskutabilné tvrdenie, ale k filmu nutno povedať, že s daným rozpočtom (v prípade že bol nízky) z námetu autor vymlátil maximum, ak nie viac... ()

Deyw

Byla to dost dobra rezba..v roce 2002..dneska kdyz to vidim tak vlkodlaci v kostymech sou funny..ale porad asi nejlepsi film s vlkodlakama (ten s nicholsonem nepocitam - ani ten s del torem)...a ten napad barak vojaci, vlcaci, rezba je skvelej..stejne jako bunkr smrti, to je zradlo to ja muzu.. :) snad vznikne to pokracovani.. ()

Cedr

Poctivé hororově akční béčko s bandou britských vojáků na "cvičení" ve Skotsku. Film je okořeněn slušnou porcí hlášek a vtípků. Nejde o nic světoborného, ale podobných slušně natočených filmů není nikdy dost. Lepší tři hvězdy. ()

haushinkaa

Zajímavý příběh, neznámí herci, sice je to masakr, ale mě to zaujalo... I když lepit rozpárané břicho lepidlem, to bylo fakt hodně morbidní... ()

Sfinkter

Psí vojáci jsou parodií. Vojáci se chovají tak nelogicky a neumětelsky, že děj vás těžko vtáhne. Zvláště když vlkodlaci vypadají tak amatérsky, že se při pohledu na ně spíše usmějete než vyděsíte. ()

rodo

Tak tohle není moc povedený horor. Spousta lekaček, nelogických scén a trapných dialogů mě nechala absolutně chladným a dokoukal jsem to jen s vypětím všech sil. A to jsem se na tento film i docela těšil, protože jsem nedávno shlédl Marshallovy pozdější snímky Pád do tmy a Soudný den. U nich mám alespoň pocit, že se režisér poučil z chyb, které nadělal v tomto nepovedeném paskvilu. ()

adams89

Na papíře tenhle film vypadal dobře, ale po jeho skončení jsem byl docela zklamaný. Škoda, že Neil Marshall právě Psími vojáky začínal. Natočit to později, když už je filmově vyzrálejší, dopadlo by to jistě lépe. Atmosféra byla slušná jen na začátku. Řev vlkodlaků se mi zamlouval, jejich masky a neprůstřelná kůže už však nikoliv. Herci nevýrazní, stopáž mohla být určitě kratší. Následující filmy z dílny Neila Marshalla jsou naštěstí o třídu lepší. ()

karlik4801

Vlkodlaci vypadali dobře, na to že to byli jen elektrické napodobeniny nebo lidé v kostýmech. Pěkně žaludek ven, no když mi bylo devět, bylo utrpení na to koukat se ségrou. Ale jsem jí vděčný za to že mi to pustila. Mě to bavilo, jednou do půl roku si to pustím a bavím se. Není to nic extra, to ne, ale když v sobotu vstanete ve dvě odpoledne, hodí se. ()

lennyd

Vojenská jednotka seržanta Wellse je vyslána na cvičení kamsi do lesů Skotské vysočiny. Poté, co jsou jednoho večera vystrašeni sebevražedným útokem skotského skotu, druhý den nacházejí zbytky zbytky speciální jednotky v souhrnu jeden polomrtvý kapitán a hektolitry krve. Z blekotání kapitána, ale hlavně z informací okolojedoucí zooložky se vojáci dozvídají, že v lese řádí skupina vlkodlaků, a jediným možným úkrytem je blízká farma ... Začátek (filozofující vojáci u táboráku v lese) mi nepřišel nic moc, ale pak se film začal docela rozjíždět, a vojenská jednotka uvězněná na farmě pod neustálým útokem vlkodlaků už se mi docela líbila (člověk je sice nucen přimhouřit některé oko nad pár nelogičnostmi, které se ve filmu objevují - např. proč je někdo vlkodlakem hnedka, a někdo až pozdějc). Ne že bych se při filmu nějak rozplýval blahem (nebo snad se příjemně bál), ale už jsem viděl i horší napodobeniny hororu... ()

Raven0

Kdo čeká dokument o známé undergroundové kapele bude zklamán. Narazí jen na plytký a vizuálně komický film plný dementních situací (kráva spadlá z nebe) a hlavně ubíjející svou nudností. Radši se koukněte na Underworld, který je sice také průměrný, ale aspoň alespoň lépe natočený a také zábavnější. ()

Redswif

Prostě si nemůžu pomoc, ale mě se to líbilo. Ano sice to bylo plné neuvěřitelných scén a plné klišé. Vlkodlaci vs. Army by asi dlouho neustáli, ale ti vojáci jsou tak směšně neschopní. ()

eugeene

"Moje střeva, jsou venku!" "TO nevadí, nacpem je tam zpátky.." "Nééé, oni tam nebudou držet..." to je jediný, co si pamatuju. dobrá komedie. ()