Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

Romantický thriller o pomste s Kevinom, ktorý bol na vrchole svojich hereckých síl, je typický scottov film z obdobia jeho začiatkov - aj po stránke tématickej aj formálnej. Od melodramatických a romantických línií upustil a na akciu, drsnosť pritvrdil už o pár rokov neskôr. Z tohto filmu nie nepodobného (pomsta vyslúžilého hrdinu, dej situovaný v mexiku, magnát/milionár, ktorý je najprv priateľom a potom nepriateľom) oveľa lepšiemu Mužovi v ohni ostane v pamäti herecky dobrý (aj scenáristicky solídne napísaný) Quinn a záverečná polhodina, kedy sa to trochu rozbehne a záver, ktorý nie je úplne schematický.(4.7.2011)

• lekr

Ačkoliv mám Costnera rád tak tenhle film mě zklamal. Jeho zápletka není nijak originální, příběh není místy logický, sou tam nemožné vtipy a hlavně je nerealistický. Film se snaží vycházet ze současnosti ale spáš zdánlivě připomíná western, ta závěrečná scéna mi připomíná SEDM STATEČNÝCH. A ten naprosto debilní konec!!! Jedna hvězdička snad jen kvůli té krásné a dojemné hudbě a dobrému obsazení v hlavních rolích....bohužel v nedobrém filmu...(5.5.2009)

Mohutné city a krvavý konec letitého přátelství. A všechny atributy, aby to klaplo. Výborný režisér, kvalitní kameraman, skvostné herecké obsazení, exotické prostředí. Jenže tahle variace na velké tragické drama selhává. A je jen zdlouhavou červenou knihovnou, nostalgické kvality však má i po letech. Přiznám se, že scény s nahou Madeleine jsem si v dobách dospívání přetáčel zpět.(25.10.2014)

• movie

Snad až na samotný závěr ve mě POMSTA nezanechala moc hluboký dojem. Další věc je, že si nejsem uplně jístý Kevinem Costnerem v "revenge movie". 50%(3.5.2009)

prvá polovica na 4*.druhá na 2*.takže priemer.(24.3.2003)