poster

Pomsta

 • USA

  Revenge

 • slovenský

  Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

 • Matty
  **

  K pousmání obyčejný „revenge movie" drží nad vodou Scottův cit pro pěkně komponované obrázky. Tónování do žluté až oranžové filmu dodává dusnou jižanskou atmosféru. Atmosféru místa, kde všem praží na kebule a jsou tak trochu cvoci. Tonyho misogynismus je zde obzvlášť dobře patrný. Ženské hrdinky buď laškovně vystrkují pozadí, anebo schytávají údery v plné síle rozmachu. Jen škoda, že všichni ti upocení, ke konci i řádně (a právem) nakrknutí chlapi tolik žvaní a tak málo vraždí. 50%(7.6.2008)

 • swed
  **

  Tak tohle se moc nepovedlo. Film si hodinu buduje atmosféru, aby ji vzápětí zahodil a proměnil se v akční mišmaš. Výsledek sráží i překvapivě nevýrazný Costner, kterému role vůbec nesedla. Navíc je to celé jedna velká nuda, která působí dojmem, jako by režisér nevěděl co a jak točit (spousta scén na sebe ani nenavazuje a je tu i mnoho děr v zápletce). 4/10(4.5.2009)

 • nigga
  ****

  Nechápu to, ale prostě tuhle drsnou scottovku žeru, asi to je tím, že jsem kdysi poprvé pochopil, že zdánlivě „akční“ film nemusí nutně končit masakrálním infernem, ale vcelku smutnou scénou o konci jednoho přátelství. 80%(14.8.2006)

 • Anderton
  ***

  Veľká zmena vo filmografii Tonyho Scotta. Spočiatku typicky ladená melodráma s krásnymi hviezdami sa zmení na dosť drsnú záležitosť, ktorú zrejme už nebudete chcieť nikdy znovu vidieť. Takže aj po rokoch stále platí, že to nechcem už nikdy znovu vidieť. Pozerať sa na trpiacu Madeleine je lákadlom iba pre Quinna a sadistických úchylov. Tie tri hviezdy si, na rozdiel od mienky väčšiny, podľa mňa zaslúži.(21.2.2007)

 • NinonL
  ***

  Jay Cochran je elitním pilotem americké armády a po letech strávených ve službě oslavuje s kolegy odchod do civilu. Dostane pozvání od mocného mexického bosse Tiburona Mendeze na jeho sídlo. Kdysi mu dělal pilota na Aljašce a při lovu mu zachránil život. Jay naloží pár věcí a svého psa Rockyho a vydá se na cestu. Nedaleko od Mendezovy usedlosti potká krásnou ženu, která mu ukáže cestu a také prozradí, že je paní Mendezová. Tiburon Jaye přivítá velmi vřele a dokonce mu odpustí i to, když ho Jay porazí v tenise. Plánují spolu loveckou výpravu, kterou však naruší naléhavé večerní setkání Mendeze s jeho politickými odpůrci. Jay se, ač nerad, večeře zúčastní a znovu se setká s Mireyou, mladou ženou svého přítele. Mireya není v manželství šťastná, chtěla by na Tiburonovi alespoň dítě, aby se jí osud lépe snášel. Ten se však cítí již starý, má již dospělé děti, a proto další odmítne. Na večeři dojde mezi Tiburonem a jeho protivníky ke konfliktu a jeden z nich je bez milosti zastřelen. Mireya tuší, jak si její muž vyřizuje účty a je ještě smutnější. Brzy na to navštíví Mireya Cochrana na chatě blízko pláže, kterou má pronajatou. Dojde mezi nimi k velkému citovému vzplanutí, kterému se Jay všemožně snaží bránit. Na pozdější večerní slavnosti, které se účastní mnoho významných osobností, Jay své city neovládne a s Mireyou se fyzicky sblíží. Ví ale, co by znamenalo jejich prozrazení. Brzy na to se Mendez Jaye zeptá: „Je moje žena nádherná? Protože kvůli takové ženě udělá člověk skoro cokoliv.“ Jayovi je jasné, že Mendez něco tuší a varuje Mireyu před dalším pokračováním jejich vztahu. Svěří se i svému příteli, že se zamiloval. Ten ho varuje ještě důrazněji a radí mu, aby okamžitě odjel. Poslechne ho, nicméně nedokáže přestat dále se scházet s Mireyou. Mireya si zajišťuje alibi na následující víkend, který chce strávit na Jayově chatě, u přítelkyně v Miami. Jejich rozhovor však Mendez odposlouchává. Chce si ověřit i Cochranovu loajalitu, proto ho žádá o službu na víkend. Cochran odmítá. Mendez odváží manželku na letiště a loučí se s ní jako by se měli vidět naposledy. Cochran s Mireyou prožijí nádhernou cestu na vzdálenou chatu a i tam se zdá, že jejich víkend bude plný lásky a souznění. V noci jsou však přepadeni Mendezem a jeho muži. Jeho pomsta na obou je strašná.(22.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace