Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

"Jsem v hajzlu !! Asi jsem se zamiloval.." ;) To znám !! ;) Stejně jako Kevin Costner a Anthony Zeus Quinn, dvě velké herecké legendy filmového plátna a především muži, kteří by mohli charisma denně rozdávat na potkání a stejně by zbylo.. Ti se sešli v na Tonnyho poněkud utahaném snímku o pomstě, která se však i tak mladšímu ze Scottů prostě i pro tu dusnou atmosféru a tolik pro něj vždy typický vizuál povedla, v příběhu, v němž se Costner, který tančíval s vlky, vysral na nepsané pravidlo, že s kámošovou ženou se prostě nepíchá, obzvlášť v Mexiku, kde pak popíchají vás.. Výtečná adaptace Legendárně vášnivého Jima Harrisona..(4.1.2017)

• movie

Snad až na samotný závěr ve mě POMSTA nezanechala moc hluboký dojem. Další věc je, že si nejsem uplně jístý Kevinem Costnerem v "revenge movie". 50%(3.5.2009)

• Ridick

ja nemozem uverit, ze toto nakrutil majster akcneho filmu. toto je urcite len zakazovy film nejakeho studia a tony scott si to pri nakrucani cele odsedel. ziadna poriadna akcia - tych par strielaciek nestoja ani za staru belu; ustredna dvojica absolutne nezaujimava, naproti tomu quinn si zahral s chutou, co bolo aj v konecnom dosledku vidiet. sklamanieeee...(23.11.2006)

• kobejn

Dle mého soudu nejhorší film Tonyho S. Celé to, jak obrazově, tak příběhově, připomíná "televizní novely" z latinskoamerické produkce. No, přišlo mi to prostě strašný...(12.8.2012)

Příběh o přátelství dvou mužů, které skončí - pozor, veliké překvapení - kvůli ženě a pokračuje to asi stejně překvapující cestou pomsty a zkázy. Jistěže je to ohrané jako elpíčko s největšími hity Beatles po mamince, ale ruku na srdce, dívali byste se na film o přátelství, které skončí kvůli rozdílným postojům ke koprové omáčce?(16.7.2008)

• - John Leguizamo údajně po jedné proflámované noci pozvracel režiséra Tonyho Scotta. (-bad-mad-wolf-)

• - Krátká novela Jima Harrisona, podle níž je film natočen, vyšla roku 1979 v časopise Esquire. (-bad-mad-wolf-)

• - V 56 minutě filmu, ve fotbalovém utkání, které běží v televizi, je možné zahlédnout reklamu na obuvnickou značku Baťa. (Pavlátko)