Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

Průměrný Scott, kterého zachraňují Costner a Quinn.(15.1.2008)

Jay Cochran je elitním pilotem americké armády a po letech strávených ve službě oslavuje s kolegy odchod do civilu. Dostane pozvání od mocného mexického bosse Tiburona Mendeze na jeho sídlo. Kdysi mu dělal pilota na Aljašce a při lovu mu zachránil život. Jay naloží pár věcí a svého psa Rockyho a vydá se na cestu. Nedaleko od Mendezovy usedlosti potká krásnou ženu, která mu ukáže cestu a také prozradí, že je paní Mendezová. Tiburon Jaye přivítá velmi vřele a dokonce mu odpustí i to, když ho Jay porazí v tenise. Plánují spolu loveckou výpravu, kterou však naruší naléhavé večerní setkání Mendeze s jeho politickými odpůrci. Jay se, ač nerad, večeře zúčastní a znovu se setká s Mireyou, mladou ženou svého přítele. Mireya není v manželství šťastná, chtěla by na Tiburonovi alespoň dítě, aby se jí osud lépe snášel. Ten se však cítí již starý, má již dospělé děti, a proto další odmítne. Na večeři dojde mezi Tiburonem a jeho protivníky ke konfliktu a jeden z nich je bez milosti zastřelen. Mireya tuší, jak si její muž vyřizuje účty a je ještě smutnější. Brzy na to navštíví Mireya Cochrana na chatě blízko pláže, kterou má pronajatou. Dojde mezi nimi k velkému citovému vzplanutí, kterému se Jay všemožně snaží bránit. Na pozdější večerní slavnosti, které se účastní mnoho významných osobností, Jay své city neovládne a s Mireyou se fyzicky sblíží. Ví ale, co by znamenalo jejich prozrazení. Brzy na to se Mendez Jaye zeptá: „Je moje žena nádherná? Protože kvůli takové ženě udělá člověk skoro cokoliv.“ Jayovi je jasné, že Mendez něco tuší a varuje Mireyu před dalším pokračováním jejich vztahu. Svěří se i svému příteli, že se zamiloval. Ten ho varuje ještě důrazněji a radí mu, aby okamžitě odjel. Poslechne ho, nicméně nedokáže přestat dále se scházet s Mireyou. Mireya si zajišťuje alibi na následující víkend, který chce strávit na Jayově chatě, u přítelkyně v Miami. Jejich rozhovor však Mendez odposlouchává. Chce si ověřit i Cochranovu loajalitu, proto ho žádá o službu na víkend. Cochran odmítá. Mendez odváží manželku na letiště a loučí se s ní jako by se měli vidět naposledy. Cochran s Mireyou prožijí nádhernou cestu na vzdálenou chatu a i tam se zdá, že jejich víkend bude plný lásky a souznění. V noci jsou však přepadeni Mendezem a jeho muži. Jeho pomsta na obou je strašná.(22.6.2010)

• Rainey13

Ze 124 minut je 90 naprostá nuda! Dokážu pochopit že tu roli Costner vzal, ale nedokážu pochopit jak mohl takovou kravinu produkovat!(15.5.2011)

• Had6

Málem jsem se unudil k smrti.(7.9.2006)

• iamek

Filmu o pomstě bylo natočeny mraky a tohle je jeden z nejslabších. Ještě, že se Tony Scott postupem času tak zlepšil. Jeho počáteční tvorba je spíše k smíchu než k obdivování.(7.12.2010)

• - Přestože byl film uveden v roce 1990, ve skutečnosti bylo filmování dokončeno již o dva roky dříve, konkrétně od 24. září do 19. prosince 1988. Následující rok trvala postprodukce, proto je na úplném konci závěrečných titulků uvedeno "Copyright 1989 Columbia Pictures Industries Inc.". (tequilla)

• - John Leguizamo údajně po jedné proflámované noci pozvracel režiséra Tonyho Scotta. (-bad-mad-wolf-)

• - Předtím, než se ujal režie projektu Tony Scott, byl Kevin Costner rozhodnutý film zrežírovat jako svůj debut, ale producent Ray Stark mu to rozmluvil s tím, že ještě není schopný kormidlovat celý projekt. (helloween93)