Pomsta

Revenge

• slovenský

Pomsta

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA, 1990, 124 min (Director's cut: 104 min)

Další romantický thriller z devadesátých let, na nějž vzpomínám s jistou nostalgií, a jehož některé scény si dodnes živě vybavuji. Slušné herecké výkony ústředního tria, z něhož vyčnívá Anthony Quinn.(28.2.2014)

• Rainey13

Ze 124 minut je 90 naprostá nuda! Dokážu pochopit že tu roli Costner vzal, ale nedokážu pochopit jak mohl takovou kravinu produkovat!(15.5.2011)

• kobejn

Dle mého soudu nejhorší film Tonyho S. Celé to, jak obrazově, tak příběhově, připomíná "televizní novely" z latinskoamerické produkce. No, přišlo mi to prostě strašný...(12.8.2012)

• tron

„Je to fajn dievča... ale možno som si mal radšej zobrať jej matku.“ Mám rád filmy o pomste. Zrejme aj Tony Scott, veď o 14 rokov neskôr nakrútil ešte jeden (podstatne vydarenejšieho MUŽA V OHNI s Denzelom Washingtonom). POMSTA sa snaží. O to pokoj. Mužný Costner, krásne pláže, atmosféry dusných nocí a ešte horúcejších dní... vyložene bez debaty je aj charizmatický Anthony Quinn ako žoviálny ústredný zlosyn, ktorý nie je tak úplne zlosynom, čo je v trileroch vždy fajn, ak sú postavy zaujímavé a nie iba dobré/zlé. Bohužiaľ, 124 minút je na takýto jednoduchý príbeh až smrteľných; keď som si po hodine uvedomil, že sa to vlastne ešte ani poriadne nerozbehlo a nič mimoriadne sa, okrem jedného priestrelu hlavy, nestalo, zhrozil som sa. Napriek nematnej kamere matný film.(14.10.2005)

• paascha

tak nějak vo hovně, drahoušci, i když se Kosťa snažil, až z něj cákala krev(4.7.2011)

• - Přestože byl film uveden v roce 1990, ve skutečnosti bylo filmování dokončeno již o dva roky dříve, konkrétně od 24. září do 19. prosince 1988. Následující rok trvala postprodukce, proto je na úplném konci závěrečných titulků uvedeno "Copyright 1989 Columbia Pictures Industries Inc.". (tequilla)

• - Film měl původně režírovat John Huston, který nechtěl do hlavní role Kevina Costnera. Costner si však mohl dovolit po úspěchu filmů Neúplatní a Durhamští Býci snímek produkovat. (-bad-mad-wolf-)

• - Film chtěl režírovat také Walter Hill, který si v hlavní roli představoval Jeffa Bridgese. Ten však o roli neměl zájem. (-bad-mad-wolf-)