Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

Armin82

Údajně nejoblíbenější film takovýho borce režiséra, jakým Quentin Tarantino bezesporu je a tady má film 60%...kolikrát fakt nevim,co český divák očekává...já se přidávám k Tarantinovi! Sice film není můj nejoblíbenější,ale rozhodně má velkou kvalitu...máme tu slušnou zápletku (proto se i v reálném životě držim pravidla--->nikdy nedělej do kámošovo ženy) ,následné odhalení,posléze reakce na nevěru a pak tu máme jednoho přeživšího,kterej touží jen po pomstě a chce najít ženu,kterou miluje...Kevina Costnera mám rád kvůli jeho charismatu. I kdyby neřekl za celej film ani slovo,bude to výbornej výkon...Anthony Quinn mě tady taky nezklamal,jen ta Madeleine Stowe mě opět nepřesvědčila,sice byla krásná,ale prostě to není dobrá herečka...je nepřirozená a prkenná,jak fošna u strejdy v truhlářství,ale to je pro mě taky jedinej mínus,takže já si tenhle snímek cením na 80% ()

danny_21

Jeden by snad ani nevěřil, že to dělal Tony Scott - nudná šeď bez chtuti zápachu. Kevinovi tahle rolička mstícího se amanta teda moc neseděla a já to mu to nebaštil, stejně jako chudince "mexičance" Madlence, ale zato starej prasák Quinn byl teda pěkně všivej, a držel to nad vodou - 45 %. ()

Likan7

Pouštěl jsem si film o pomstě. Jenže v první hodině jsem dostal romantické drama o námořníkovi, kterému se líbí žena zámožného gangstera. Akční honba za pomstou pak začíná až někde za polovinou a je to překvapivě ta horší část filmu. Romantika a tak trochu drama Costnerovi jde, ale jakmile mu dáte brokovnici a nasranost, jde to do kopru. Nepomáhá tomu ani režie Tonyho Scotta. Celé je to unylé, bez nápadu, bez šmrncu, který Scott svým filmům dokáže vdechnout. Tohle je prostě jen prázdný. Nudný, podprůměrný film s nádhernou Stowe. ()

vetsinezobri

Ten scénář je tak zatraceně slabej. Velká škoda, protože Costner a Quinn by hráli ještě líp, kdyby měli co. Všechno se tu zbytečně natahuje, dvě hodiny jsou na takovou zápletku opravdu hodně. Vyzdvihnu dvě věci. Scottovi se povedla dobrá mexická atmosféra, prach, dusno a horko (hudba teda nic moc) a taky, pan maskér se náramně vyřádil na Costnerově rozmašírovaným ksichtě. To nateklý oko vypadalo zatraceně reálně, Rocky by mohl závidět. ()

Kulpotavs

Absolutně nechápu to průměrné hodnocení. Podle mě jde o velmi kvalitní atmosferický snímek s nepředvídatelným koncem. Není to sice na Oscara, ale má to slušnou zápletku , silné momenty a výborné herce . ()

hekla

Chvílemi vášnivý, chvílemi burtální film o zhřešení, pomstě a pomstě pomsty, chrismatický Kevin, přesvědčivý Quinn a sexy "cowboyové". Vstižný soundtrack a krásná příroda zaokrouhlují na 4*. ()

Brooks

Príťažlivý (kamera, hudba), dusný (erotika) a občas riadne drsný thriller, ale obsahovo hrozne prázdny a často veľmi nelogický. Prvá polovica lepšia, než tá druhá. Scott bol kvalitný režisér, len vkus na scenáre mal väčšinou mizerný. 2* ()

Pitryx odpad!

První hodina nuda a pak to vypadá na zlepšení, ale je to jen klamání nepřítele (diváka) tělem. On se tu totiž náznak akce objeví, ale pak vyšumí. A to se opakuje vícekrát, děj se smýká, brzdí a kličkuje... No prostě mne film skoro vůbec nebavil a za dvě nebo tři lehce dobré scény nelze nic přičíst. A ten konec, to mělo být jako co?? 2012091511531/11858 ()

knihovna

No jo, k...a hýbe světem. Tady se to bohužel pro aktéry kapku vymklo. Hergot chlapy, projde tím dětská hlavička, tak ti naši šašci na tom nemůžou zanechat větší škody. Film se mi přesto (nebo právě proto) líbil. Myslím, že je dosti nedoceňen a hlavně nepochopen. Dávám čtyři za atmosféru, Antonyho, Madelain i Kevina a za nehappyendovský závěr. ()

johnsnow odpad!

Na počudovnaie tá romantická linka sa my neskutočne páčila a bavila ma. Avšak keď by sa mala tá pomsta začať naplno, tak tá pasáž stála za kokot a úplne ma nudila. Akurát na slečnu Madeleine sa pekne kuká. ()

cinema_cz

Z velkého příběhu zůstala průměrná "červená knihovna", při vší atraktivitě příběhu a prostředí poněkud zdlouhavá. Jediné, co člověka s Pomstou smiřuje, jsou herecké výkony Kevina Costnera a stále skvělého Anthonyho Quinna. (08/1991, Iva Hejlíčková). ()

weasel.p

První část filmu byla slušná a měla úroveň,ale poté co se z Costnera stal drsoň v křiváku, který se prohání po Mexiku aby pomstil svou milenku, to šlo do hajzlu. Myslim, že se to mohlo natočit úplně jinak a udělat z toho dobrý thriller. ()

Denda3

Ne že bych dávala nějak extra na komentáře ostatních, ale stejně jsem v celku ráda, že jsem se podívala na tento film dříve než na jeho hodnocení. Je to moc krásný film sice na thriller ne až tak akční a krvavý, ale zase v sobě má spoustu emocí. Určitě bych mu nedala míň než ****.... ()

VanBradley89

Dlouho mi to leželo doma a ještě dýl jsem se odhodlával si to pustit. Nakonec jsem to zkusil. A nebylo to zase tak špatný jen tomu něco chybělo. Určitě by prospěl kratší úvod. Mojí chybou bylo taky, že od druhé poloviny jsem očekával něco jiného než se mi nakonec dostalo. I tak se, ale našlo pár povedených a zapamatování hodných scén. Suma sumárum není to špatný film, ale víc jak průměr z toho nevytáhnu. ()

vodkasesemte

Retard s čoklem, jaký muže mít zásady. I have a politican whos unable to make a decision. Only whores smoke in public. Líbí se mi. You are not ready to be me. Are you sure you not need any help? Zach 11/17. What happened? I guess I was married to jets as much as I was to her. Zbraně a stíhačky mi k němu teda vubec nejdou. A Medeleine je nějaká opuchlá. Vubec mu nenadbíhá. Nestojí ti za to. Vykašli se na ni. Máš psa, jste spolu štastní. Neměn to. Todle špatně dopadne. Rovnou na párty? To není dobrej nápad s tímdle špiclem za zádama. Kdyby ji ojel u sebe doma, tak neřeknu. Doufám, že je dědek oba zprovodí ze světa. Uvědomujete si, jak je to k němu bezohledné? Pozve si k sobě domu kamaráda a on mu ošoustá ženu. Zrada hned od dvou lidí, na kterých mu záleželo. A pak s ním hraje tenis, jako by se nic nestalo. I m feeling out of my element down here. Maybe you need some hamburger and some french fries. Even simple pleasures can become like a drug sometimes (když je to sometimes Medeleine Stowe, třeba). Polibek smrti. To je hrozná děvka. Já mám DC verzi, že jo. Todle v televizi normálně nepustili. To je hotový porno! Myslím, že jim dědek nedaruje ani jednu společnou noc. I want you to see what happen to whores, your whore. You want to be fucked? You will be fucked 50 times a day. Borec. Ale nebude to z lásky. Tak to je o ničem, když ji nadrogují. Z toho nemuže nic mít. Zajímavý komentář: Owen. ()