Drsný dobrodružný film o krvavém konci jednoho dlouholetého přátelství.  Michael J. Cochran zvaný Jay končí u námořního letectva a chystá se, že bude konečně dělat jen to, co chce. A začíná s tím hned: dostane pozvání od přítele Tiburona Mendeze "Tibby", aby za ním přijel do Mexika. Jay příliš neváhá a vydává se na cestu. V Tibbyho domě se mu dostává vřelého přijetí, navíc ho tu čeká překvapení v podobě přitažlivé Tibbyho manželky Mireyi, které Jay očividně není lhostejný. Přestože mají manželé mezi sebou neshody, Jay se nechce do ničeho zaplést. Jenomže když na večírku následuje jeden svůdný Mireyin pohled za druhým, nemůže si pomoci. Problémy na sebe ovšem nenechají dlouho čekat... (oficiální text distributora)

JokerBaby

Kevin Kostner vo filme Pomsta ako Jay Cochran vyslúžilí pilot americké armády po odchode do civilu dostane pozvánku aby strávil nejaký čas u svojho dobrého kamaráta Tibiho Mendeza / Anthony Quinn - Mexického Bosa v jeho luxusného sídle na ranči . Bývalý vojak sa teší na stretnutie. Prekvapením bude keď si ho po príchode všimne krásna manželka mexického bossa. Okamžite si padnú do očí a vznikne medzi nimi láska na prvý pohľad. Obaja sa do seba v krátkej dobe zaľúbia. Neskôr si to to všimne jej manžel a začne sa film uberať dramatickým smerom. Veľmi pekný, napínavý a zaujímavý film s celebritním obsadením. Kto ste ho nevidel doporučujem pozrieť . ()

veverysiak

Ťažko si predstaviť, ako elitný yankeeovský pilot prežije pomstu guerillovskej hordy po sprznení manželky jej atamana, ale je to film a v ňom sa pre napätie môže všetko, aj keď v tomto prípade ide viac o zádumčivé ako akčné tempo, je vidieť, že direktor nie je žiadny babrák, preto nemusí ohurovať dychberúcimi pasovačkami a strieľačkami, vystačí si s jednoduchou kostrou o klasickej zakázanej láske a vytrieska z toho celkom slušné kino, takže 55%. ()

zurivymlok

Překvapivě nízké hodnocení mě na databázi překvapilo. Podle mě se jedná o velmi dobrý snímek. Někomu může připadat pomalý - jenže on to víceméně není akční film. Rychlé akční scény by naprosto zničily atmosféru, kterou film měl mít. Anthony Quinn výborně hraje člověka, který udělá něco, co ani nechce, aby dodržel "tradice". Extrémně dojemný konec mi připadá při klišovitých happy endech amerických filmů jako naprostá bomba. Podle mě se jedná o extrémně podhodnocený (možná i trochu nepochopený) snímek. Za mě 80 %. ()

Fracek

Nádherný film se vším všudy, ať už je to kamera, střih, hudba, atmosféra filmu, která by se dala krájet a nebo výkon hlavních představitelů. Že se jedná o film všeobecně nedoceněný je zřejmé a možná by stálo za námahu zjistit, proč tomu tak je. Tolik jalových filmů má hodnocení mnohem vyšší. Na konci pátrání by nás možná překvapil zajímavý výsledek...:-) ()

Al90

Moje srdcovka,mohl bych se na tento film divat porad...Stone je dost nadherna zenska a kvuli takove bych zabijel :)) skoda ze to dopadlo jak to dopadlo :/ ()

Zofinka2

Nechápu, proč má film tak nízké hodnocení. Hraje tam překrásná Stowe a na to, že Costnera nemusím, v tomto filmu se mi líbí. Je to film mého dětství a k létu patří. Na léto dobrý film. Je tam moc střílení, ale ve kterém filmu není? ()

Chicharron

Řekl bych že je to "typická kostnerovka", kdy si po "oscaru" za Tanec z vlky o sobě začal Costner myslet, že je herecký bůh nebo tak něco...a vzal bůhví proč roli idiota, který klátí manželku mafiána a za nejlepší nápad považuje to, že ji vezme k sobě na chatu, o které mafián (Anthony Quinn) ví a ještě mu dopředu řekne, že jede na chatu. No není to debil? No a pak pár lidí dostane přes držku, lítají tam nože a trochu se tam střílí a jinak je film v podstatě o ho.... Za zmínku stojí ještě mladej John Leguizamo, jinak je film naprostá nuda. ()

sun.eagle

Vyjímečný film, vyjímečné obsazení a pro mě jeden z nejlepších filmů o pomstě, o lidské ješitnosti, tvrdohlavosti a odhodlání. To nejlepší Vás čeká na konci. Konečný střet dvou "nejlepších kamarádů" a posléze samotný závěr ve Vás zanechá hluboký dojem a jen tak se Vám z hlavy nevykouří. ()

Breeg

Dle mého nedoceněny film. Herci, příběh dobrý. Kupodivu nekončí Happy endem, což se jenom tak nevidím. Je to drsné, krvavé a smutné. Očekával jsem jiné zakončení, ale je pravda, že s dobrým koncem by to už byl převar. Takže může to zůstat tak. ()

KingBoss

Cením si filmů bez happyendu. Jsem rád, že takto film skončil, tím převyšuje většinu podobně ražených filmů. Navíc musím vyzdvihnout Anthonyho, který byl opravdu skvělý mafiánský boss. Kevin byl celkem dobrý, stejně jako Madeleine. Hudba byla výborná, též i režie a kamera, díky tomu je i po letech tento film dobře koukatelný. Dal bych plný počet, ale díky podivnostem ve scénáři, jedna za všechny: (na začátku Jay tvrdí, že umí španělsky a ke konci filmu musí mít překladatele), dávám 4 slabší hvězdy. ()