Konkurs

• Česko Konkurz na smrt (více)

Kontroverzní japonský režisér Takaši Miike je tvůrcem tohoto znepokojujícího hororového filmu o ovdovělém producentovi, který se rozhodne zorganizovat konkurz na svou potenciální novou manželku. Mezi mnoha uchazečkami zvláště vyčnívá především jedna - rozkošná bývalá baletka oblečená v bílé. Vdovec je jejím záhadným půvabem zcela fascinován a nemůže uvěřit vlastnímu štěstí, dokud se svou budoucí nevěstou nezačne zabývat podrobněji. Detaily z jejího osobního života do sebe tak úplně nezapadají, nohy má zohyzděné řadou ošklivých jizev a Aoyama až příliš pozdě zjistí, že lidé v jejím okolí mají ve zvyku záhadně mizet. Když v jejím obýváku objeví spoutaného muže s uříznutým jazykem a chodidly, usoudí, že ona dívka patrně nebude ženou jeho snů. (Cinemax)

DavidWebb

Tak som si zase raz siahol do ázijskej produkcie a zase je mojou najsilnejšou emóciou z tohto filmu - sklamanie. Audition totiž mal spočiatku predpoklady na nadpriemerný snímok. Niečo som o filme vedel už dopredu a tešil som sa naň. Tak ani prvých 45 minút, kedy sa dohromady nič nedialo, ma neodradilo, oprsnil som sa trpezlivosťou a stále sa tešil nato, ako sa to rozbehne. Á nerozbehlo sa. Takmer celý film je rozťahanou, pekne natočenou aj zahranou šunkou s chrenovou pastou a kúskom petržlenovej vňate k záverečným 15 minútam, kedy sa začne niečo diať. Bohužiaľ pre diváka, už zvoní v diaľke zvonec. Určite to nebol horor. Ani niektoré až umelecky krásne zábery z tohto diela nespravia nič kultové ani veľkolepé. Asi to vyznie trochu morbídne, ale tešil som sa práve na hororovú stránku filmu, ktorú vlastne nemá. Je to škoda. Pretože námet to vôbec nebol zlý, len režisér sa vybral iným smerom než som očakával a výsledkom je skôr dráma mixnutá snovými halucináciami, ako by povedal básnik, taký sex bez orgazmu. S aziatmi to ale ešte nevzdám, veď raz to musí prísť no nie? ()

Britt

Tak jsem to konečně zvládnul. Ale byl to boj.. přibližně v devadesátésedmé minutě jsem film zastavil a jako jsem už velmi dlouho u filmu neudělal, přemýšlel, jestli mám odvahu film dokoukat. Nakonec jsem pokračoval a velmi intenzivní poslední část filmu přežil. Film se mi líbil zejména atmosférou a výběrem ústřední herecké dvojice. ()

joelly01

Proklate zvlastni vec. Drama o lasce? Horror? Tak trochu od vseho neco (konec opravdu hodne brutalni). No kopnete me do hlavy, ale me se to docela hodne libilo! Ta hlavni hrdinka mi porad prisla takova unyla a pak mi najednou malem vypadly oci z dulku. A pri te scene jak se to tamto (nechci spojlerovat) prevrhlo, tak jsem si malem pustila do pyzama. Miike je dabel a ja ho desne uznavam (krome IZU, to se mi moc nelibilo) a Oodishon je kvalitka. A porad mam v hlave ten song ze zaverecnych titulku, to zase dokud nekde neschrastim tak se mnou nebude k vydrzeni. Videno v ramci Season Challenge Tour 2015: ()

masekjc

Tu hysterii a nadšení kolem tohoto snímku jsem teda nepochopil, ale tak je možné že v roce 1999 to bylo průlomové dílo. To čekání ale bylo nekonečné.. ()

Shanen29

Takaši hodně v tomto filmu polevil,sice je to podle knihy,ale možná o trošku více přitvrdit mohl,jelikož si o to děj přímo říkal. ()

Roudy

Zaslepenost nás mužů když se zamilujeme může být často fatalní. Mysteriózní drama o sbližování muže ve středním věku s mladou baletkou, která ve svém bytě schovává nějaké temné tajemství mě dost bavilo. Ale to, v co to na konci vygraduje bylo na mě až příliš :D Ač je mi jasný, že pro někoho to byl vrchol filmu a vlastně i respektuju odvahu režiséra na konci takle šokovat. :D ()

Gekon

Pro mě obrovské zklamání, 3/4 filmu je naprostá nuda a na konci je pár skutečně nechutných scén. Střihy mezi sny a realitou jenom přispívají k celkové zmatečnosti filmu. V porovnání s ostatními japonskými horory je to odpad. ()

--TMO--

Podľa mňa skvelá kamera, kompozícia obrazu a farby, príjemné herecké (alebo by som mal povedať "štandardne dobré"?) výkony a príbeh opäť nie pre každého. Ľudia, ktorí sú zaťažení na to, aby sa vo filme niečo superakčné alebo superdramatické dialo každú sekundu nech si idú pozrieť Titanic. Miike v tomto filme ukázal, že je proste Dobrý Režisér (naozaj s veľkým D aj R), aj napriek tomu (alebo možno práve kvôli tomu, je to vlastne úplne jedno), že film má toľko odbočiek/flashbackov a na prvý pohľad "hluchú" dejovú líniu, že by nejedného fajnšmekra odradil. Ja si však práve preto takého počiny najviac cením. Človek, ktorý je zvyknutý na Miikeho ako na úchylného krájača ľudských tiel bude asi dosť prekvapený - každopádne, radím mu, aby vydržal do konca, oplatí sa. Nie každé násilie prezentované v Miikeho tvorbe (resp vo filme ako takom) je tak sugestívne, ako práve tu. Nadšencom odporúčam okoreniť si zážitok s Audition Imprintom : ) ()

Kortexo

I Takaši Miike má slabé místo.Je to tenhle film...Jen krutost nestačí!...Průměr bez nápadů ke kterému se už nevrátíte... ()

Pitryx odpad!

O tom že první polovina filmu je extra blbina není pochyb. Ve druhé se to sice vizuálně zlepší,ale pro mne je to stále nepřehledný guláš bez náznaku vysvětlení. Nesmyslný film v podstatě o ničem. Nemá čím zaujmout. 2013032310814/11043 ()

adamix

Japonská romanca, ktorá stroskotala pri kombinovanom rozuzlení Aoayaminho tajomstva a tým pokazila celý dojem z filmu. Svetlý momentík je tortúroidná akupunktúra s nepríjemnou pedikúrou, to však nezakryje vady filmu ako celku. U mňa to mal byť značný konkurent trieroviek, stal sa z neho však patetický grc, ktorý zožral bezjazyčný aziat z misky pre psov. ()

MORION

Aj napriek hrereckemu "vykonu" hlavneho predstavitela (tie japonske mena su vazne nezapamatatelne) a trosku zdlhavemu prevedeniu davam filmu 4*. Konecne po velmi dlhej dobe azijsky film ktory za nieco stal.. a to som uz na azijsku kinematografiu takmer zanevrel. ()

xSxEx

Moc jsem byl na tento film zvyklý. Z tohodle filmu jsem, ale velice zmatený. První polovina byla dojemná a druha polovina byla pro mne Japonská klasika v kterých si hovím, ale nějak mi to v tomto filmu nesedlo takový zvrat. Mno takže za romantickým příběhem musím OPĚT do šuplíku Anime. ()

ali-n

Muž v rokoch tak trochu zneužije svoju profesiu, aby si po smrti svojej manželky a rokoch strávených bez ženy našiel novú partnerku. Už pri prehliadaní fotiek mu jedna padne do oka, ich prvé stretnutie mu len potvrdí, ze je tou pravou. Nasleduje jedno rande za druhým, pri ktorých objavuje jej jemnosť a tajomnosť. - Nie, toto neznie ako horor. Nezainteresovaným preto radím sledovať tento film bez zaradenia do žánru, o to viac jeho bombastický záver otvorí oči. Toľko zábavy, čo sa dá užiť so strunou na rezanie mäsa a kostí ... MOJE NAJ - Čaká, kým zavolá, v opustenej izbe. Len ona, telefón a vrece s prekvapením. ()

jack_scott

Úplně klasický Miike, dalo by se po zhlédnutí říci. Nejprve je nějaký, celkem normální příběh ze života....Nicméně již brzy začíná člověk vidět z náznaků, že sexy Asami je prostě BLÁZEN, a že je načase se začít bát. To tedy není bez alespoň základních znalostí režisérova stylu jednoduché odhalit,ale je to tak. Po příchodu Asami do bytu Shikegari se pak do člověka vkrádá hrůza z věcí následujích. To je skutečně dobré. Následně se s tím tedy Miike už nemaže a jede si svůj styl řežby naférovku, tak jak on dobře umí. Konec je zvláštní, ale prostě dobrá. Dávám lehce slabší **** / 70% za Miikeho klasiku. ()

bobin

Loudavý začátek ze všedního života a dlouho se nic neděje. To je první polovina filmu. K mému zděšení se začala rozbíhat romantická zápletka. Vydržel jsem čekat další hodinu , ale bylo to k uzoufání . Největší hrůzou tohoto " hororu ", je amatérská akupunktura a traumatická amputace. Nechápu vysoká hodnocení . Film mě ale jedno překvapení přichystal- Japonci zde jedí vidličkou a nožem . ()

goodnight

Kri kri kri kri.. Bavilo mě to a ohromně! No ano,možná se tam třičtvrtě filmu skoro nic neděje,ale to je jen zdání ! Jako celek film působí účelně,na divákovu psychiku a ten její šílený výraz !!! Bavilo mě to ! ()

elanista1

Hodinu a pol je to romanticky a nezny film o osamelom muzovi a zahadnej zene, pri ktorom som netrpezlivo cakal, kedy sa zacnu diat ocakavane veci. A pri jednej scene som sa skoro pozvracal. Zaujimava paralela medzi neznostou a brutalnym nasilim, ale pointa mi bud unikla, alebo je natolko jednoducha, ze som ju prehliadol. Zaiste sa oplati znova si to pozriet. ()