Sidney si myslel, že je v basketbalu nejlepší. Pak se objevil Billy, který je stejně dobrý. Brzo zjistí, že spolu nemusejí soupeřit, protože dohromady si víc vydělají. Ale to by Billy nesměl dlužit nesmlouvavým gangsterům... Billy Hoyle přijíždí na známé basketbalové hřiště na Venice Beach, aby změřil své síly s nejlepšími hráči. Jedním z nich je určitě Sidney Deane, se kterým se Billy vsadí, že ho porazí ve střelbě na koš. Jejich výkony jsou vyrovnané, ale nakonec vyhraje Billy. Peníze odnese své přítelkyni Glorii, která dluží bratrům Stucciovým; on je touto cestou vydělává. Sidney za ním pak přijde do motelu a nabídne mu spolupráci. Za týden má být turnaj dvojic, kam by se spolu mohli přihlásit. Do té doby by mohli ještě vydělat nějaké peníze na okrajových hřištích, kde je nikdo nezná. Budou dělat, že se neznají, a až obehrají protihráče, výhru si rozdělí. Billy přijímá, jenže s Glorií se pak pohádají. Když však vyjde z motelu, zahlédne bratry Stucciovy. Ti je začnou honit, ale Billymu s Glorií se podaří utéct. Druhý den jdou Billy a Sidneym zase hrát. Sidneymu se ale nedaří a prohrají všechny peníze, které měli. Billy je z toho nešťastný, Sidney má ale také problém – jeho žena chce nový dům. Billy přijde za Glorií, která se stále učí, protože čeká, že ji vyberou do soutěže Riskuj. Když jí řekne, co se stalo, dojde Glorii, že ho Sidney podvedl. Jedou za ním a zjistí, že měla pravdu. Gloria si promluví se Sidneyho ženou a dohodnou se, že Gloria dostane zpátky část peněz a Billy a Sidney půjdou vyhrát turnaj dvojic, kde je vysoká výhra. Na turnaji Billy začne pomlouvat a štvát všechny protihráče a také Sidneyho. Protihráče proto, aby je rozhodil, Sidneyho proto, že když je naštvaný, hraje lépe. Turnaj vyhrají a dostanou pět tisíc dolarů. Ještě než dojedou domů, Billy se naštve, protože si Sidney myslí, že neumí smečovat. Nakonec se vsadí o svou polovinu výhry, že na tři pokusy dokáže zasmečovat a dát koš. Sidney mu chce ještě na poslední chvíli poradit a řekne mu, že bílí muži neumějí skákat, ale Billy si nedá říct. Svou polovinu peněz prohraje. Když to doma řekne Glorii, ta se naštve a odejde od něj. Do toho všeho ještě přicházejí bratři Stucciové a chtějí z Billyho vymámit peníze, které jim dluží. (oficiální text distributora)

Petroff

Billy Hoyle a Sidney Dean. Je to taková moje srdcovka, takže dám plnou palbu, protože co ti dva pánové pod košem předvádějí, a to jak po herní, tak hláškový stránce, to je prostě paráda!! A ten basket je tu úžasně přehledně natočenej, radost se dívat, žádnej míčovej sport není tak elegantní a krásnej na pohled.  "Víš, problém je v tom, že se vy se na mě podíváte, vidíte že mám čepici dozadu, šedivý ponožky, vytahaný hadry a hned si řeknete: tenhle kluk je nejakej bambula.""Jo, jsi zasranej kretén! Vypadáš jako zasranej kretén!"" ... ale neuvědomujete si, jaká je to zatraceně těžká práce, vypadat jako bambula, nebo kretén a bejt tak strašně dobrej!" "Házíš to tam jako cihly. Víš co, všechny ty cihly vezmem a postavíme z nich starobinec, aby měla tvoje máma kde bydlet!" "Tvoje máma je tak stará, že viděla růst hnědý uhlí.""Tvoje máma má plešatou paruku s šedivejma kotletama!""Podívej, ten kretén je tak blbej, že ani nepozná, že ho urážím!" "My mother is too drunk to be an astronaut!"  "Víš, jednou sem přišel Michael Jordan... a řek mi, že bych měl hrát ligu. A já mu řek: "Ne, zkurvilo by mi to styl!" ()

OG_Swifty

Wesley Snipes s mentální čepicí (kšiltem nahoru) zpočátku vypadá jak debil a Woody jako ten, co má za ušima. V průběhu filmu si tu roli prohodí a nakonec je evidentně street-wise ten, od koho se to vlastně celou dobu čekalo... Svěží film s netradičním zakončením pobaví nejvíc asi tím streetem, ale raketový vědec v tý debilní soutěži byl taky dobrej :D ()

Had6

Streetball v Los Angeles. To by si zasloužilo o mnoho více filmů s touto tematikou. Díky tedy alespoň za tento. Snipes a Harrelson jsou vážně skvělá dvojka. Což se potvrdilo i v budoucnu. Taky je nutno vyzdvihnout Wesleyho proříznutou pusu a jeho nemilosrdné narážky na všechny okolo. Skvělý trash talking při hře samotné. - "Házíš to tam jako cihly" - "Cože?" - "Že to tam házíš jako cihly. Víš co? Vezmeme všechny ty cihly co jsi právě vyházel a postavíme z nich útulek pro bezdomovce. Aspoň bude mít tvoje máma kde bydlet!" ()

peto12

Wesley Snipes a Woody Harrelson v jednom filme, čo je super. Túto dobrú komédiu som totiž videl, ale pozrem si ju ešte raz a hocikedy. ()

Streeper

I když je to místy hodně zábavné a basketbalové zápasy jsou i napínavé a hlavně zajímavé, že vás to donutí se koukat, tak příběh už tak dobrý není. Romantika, tam je, ale všechno kolem čeho se to točí jsou prachy, prachy a prachy a když už se zdá, že se začíná dít nějaká akce, tak je to všechno nahrané. A navíc ani netuším jestli to skončilo dobře nebo špatně. ()

joker.george

Místy je to až zbytečně moc dětinské a kadence ukecanosti občas sklouzne za hranu únosnosti a potom chvíli trvá, než se podaří z otravnosti zmátořit. Film ale na svých bedrech drží ústřední energická dvojice, která nedovolí dlouhodobější úpadek z laťky nadprůměrnější zábavy a většinou ji projde i to, co by v každém druhém snímku působilo škodlivě. A kupodivu se ani nenaplnila všechna klišé, která se nabízela. 3,5* ()

Phos4rus

Cinema to nejak napalila. 20 procent je prece jenom malo. Film je dobry a pro basktebalisty(ja:-) ) nebo bask. fanousky balzam na dusi. Jinak je to pohodovy snimek na pohodove odpoledne. P.S. doporucuji shlednout v slovenskem(pro slovaky v opacnem)dabingu, je to fakt sranda:-) ()

Dannysek4U

Tezce srdecni zalezitost, po Hracich z Indiany byl tohle prvni basketovej film, kterej k nam dosel. Diky za nej, veskere chyby ignoruju ()

BoXBe

Po dobrém odpoledni rovnou z asfaltového hřiště na sídlišti zamířit k téhle klasice. V mládí to byl kdykoliv svátek. Ať už to běželo v TV nebo bylo zapůjčeno na VHS. Duch toho sportu v tom bez pochyb je. Úsměv, klid, pohoda. Ani stopa po Netflixovských kalkulech. Na druhou stranu už po těch letech některé pokusy o humor vyvadly, to musím uznat. ()

Gumi.30

V 90tých letech to musela být strašná cool nálož. Nová boody dvojka, discmany, sexy pidi Hispánka a hlášky, které pobaví i bezmála po dvou dekádách. Samozřejmně dobou tenhle śnímek trochu ubírá tehdy nasazenou latku, ale pořád je to fajn nenáročná dvouhodivka plná smečů, vtipu i naké té romantiky. ()

FritoleXx

Na rozdíl od podobných filmů zde Shelton nevypráví žádný příběh o zázračných talentech z ulice, kteří by mohli s přehledem hrát v NBA, ale o dvojici flákačů, kteří mají jednak problém s penězi, ale také se svými drahými polovičkami, přičemž se tyhle problémy snaží řešit hraním pouličního basketu o peníze. Sympatický snímek svým neokoukaným námětem, ale i klasickým devadesátkovým feelingem včetně na dnešní dobu poměrně nekorektním scénářem, který by dnes v Hollywoodu jistě neprošel. Na druhou stranu se člověk však nedočká žádného napětí ani úderného humoru, tudíž to celé působí tak nějak bez tvůrčí vize. ()

Beky

..tak tohle byla fakt šílená kecačka..vůbec nechcápu, že slepenec, který vznikl aspoň částečně drží pohromadě...pokud, ale nemáte rádi basktebal, Snipese a Harrelsona, tak na tenhle film zapomeňte!!..mě se líbilo prostředí kde se film odehrává, Harrelson jako looser je fakt dobrej a machýrek Snipes taktéž!! Jenom musim napsat, že jsem čekal trošku něco jinýho, akčnějšího...jinak tady jsou opravdu velké odmlky mezi dobrýma scénama...mě si ale nakonec pánové získali!!!..takže What´s up?..60%!! jednou větou: Čau ty vole, nedáš basket vo prachy? ()

lennyd

Ač jeden bílej, druhej černej, uvnitř jsou si velmi podobní. Milují basket, a chybí jim peníze. Po prvním duelu oba zjistí, že když budou soupeřit, nikam to nepovede - ale spoluprací by mohli nějaké peníze docela snadno vydělat. Stačí že vyzvou ke hře nějaké nýmandy, navíc nalákají sázkaře, a pak všem vytřou zrak. Jenže ne vždy to úplně vyjde... Film jsem viděl pradávno (zhruba v době, kdy byl jako horká novinka k sehnání na videokazetách), a pamatuju si, že se mi docela líbil. Nostalgicky natěšen jsem si jej nedávno pustil, a můžu si říct, že mi docela nelíbil. Nevím čím to bylo - jestli tím, že člověk je už starší, rozumnější (ehm) a nebo prostě tím, že film divákovi nic extra nenabídne. Takže jediné co mi utkvělo trochu víc v hlavě byla Gloria, která nepřetržitě studuje encyklopedie s pocitem, že ji vyberou do "Riskuj" a ona vyhraje majlant (což se jí sice nakonec povede, ale jak je známo, penízky jsou kulaté a hodně rychle se rozkutálí, zvlášť pokud má doma "gamblera"). Mno nic, viděl jsem, a znovu už mne asi ten nostalgický pocit k tomuto filmu nepopadne... ()

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018