Bílí muži neumějí skákat

• slovenský

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $76,253,806Tržby Celosvetovo $90,753,806(14.5.2010)

Som neskutočne rád, že som túto klasiku začiatku 90tych rokov objavil aj na dvd a mohol si ju znovu užiť. Konštatujem, že na svojom čare tento film nestratil nič a znovu som sa po rokoch dobre zabavil na streetbalových výkonoch Sidnyho a Billa. Bieli muži vedia skákať, ale tým čiernym to fakt ide lepšie.(14.10.2009)

Nekriticky dám plnou palbu, protože co ti dva pánové pod košem předvádějí, a to jak po herní, tak hláškový stránce, to je prostě paráda!! Házíš to tam jako cihly. Víš co, všechny ty cihly vezmem a postavíme z nich starobinec, aby měla tvoje máma kde bydlet!"(18.8.2010)

Streetball v Los Angeles. To by si zasloužilo o mnoho více filmů s touto tematikou. Díky tedy alespoň za tento. Snipes a Harrelson jsou vážně skvělá dvojka. Což se potvrdilo i v budoucnu. Taky je nutno vyzdvihnout Wesleyho proříznutou pusu a jeho nemilosrdné narážky na všechny okolo. Skvělý trash talking při hře samotné. - "Házíš to tam jako cihly" - "Cože?" - "Že to tam házíš jako cihly. Víš co? Vezmeme všechny ty cihly co jsi právě vyházel a postavíme z nich útulek pro bezdomovce. Aspoň bude mít tvoje máma kde bydlet!"(12.5.2006)

• dobytek

Basketbal mě nebaví ani trochu, takže jsem tak nějak čekal, že film o basketbalu mě taky asi moc nenadchne. Nečekal jsem ovšem, že to bude až taková slabota. Wesley Snipes a Woody Harrelson hrajou basket, pořád se s někym sázej a pronášej u toho rádoby vtipný hlášky, který jsou tak na úrovni 1. stupně základní školy. A o tom je v podstatě celej film. Woody Harrelson možná skákat neumí, ale já jsem měl při sledování týhle hovadiny chuť skočit z okna. Zejména část filmu z nějaký americký obdoby televizní soutěže, která se u nás vysílala pod názvem "Riskuj", byla ultra-debilní. Dost vážně jsem uvažoval, že to vypnu, ale nakonec jsem překonal sám sebe a dokoukal jsem to do konce. Jestli vám basket nic neřiká, tak se tomu vyhněte obloukem, protože ten film je naprostá ztráta času. Vůbec nechápu, jak tomu někdo může dát 5 hvězdiček...(27.4.2007)

• - Počas natáčania bol Woody Harrelson (Billy Hoyle) výrazne lepší v basketbale ako Wesley Snipes (Sidney Deane), ale vo filme museli byť podľa scenára vykreslení ako rovnocenní. (misterz)

• - Podle basketbalových instruktorů, kteří měli hlavní představitele na starosti, dosáhli Wesley Snipes a Woody Harrelson úrovně, že by mohli nastoupit za tým třetí divize NCAA. (don corleone)

• - Pro roli Billyho Hoyle byl první volbou herec Charlie Sheen. (don corleone)