Bílí muži neumějí skákat

• slovenský

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Zajimavy a ojedinely film, s vybornym W.Harrelsonem. Nejde o zadne umeni, ale o dobre zvladnut snimek pro sobotni odpoledne.(6.9.2003)

Cinema to nejak napalila. 20 procent je prece jenom malo. Film je dobry a pro basktebalisty(ja:-) ) nebo bask. fanousky balzam na dusi. Jinak je to pohodovy snimek na pohodove odpoledne. P.S. doporucuji shlednout v slovenskem(pro slovaky v opacnem)dabingu, je to fakt sranda:-)(17.8.2003)

• dobytek

Basketbal mě nebaví ani trochu, takže jsem tak nějak čekal, že film o basketbalu mě taky asi moc nenadchne. Nečekal jsem ovšem, že to bude až taková slabota. Wesley Snipes a Woody Harrelson hrajou basket, pořád se s někym sázej a pronášej u toho rádoby vtipný hlášky, který jsou tak na úrovni 1. stupně základní školy. A o tom je v podstatě celej film. Woody Harrelson možná skákat neumí, ale já jsem měl při sledování týhle hovadiny chuť skočit z okna. Zejména část filmu z nějaký americký obdoby televizní soutěže, která se u nás vysílala pod názvem "Riskuj", byla ultra-debilní. Dost vážně jsem uvažoval, že to vypnu, ale nakonec jsem překonal sám sebe a dokoukal jsem to do konce. Jestli vám basket nic neřiká, tak se tomu vyhněte obloukem, protože ten film je naprostá ztráta času. Vůbec nechápu, jak tomu někdo může dát 5 hvězdiček...(27.4.2007)

Som neskutočne rád, že som túto klasiku začiatku 90tych rokov objavil aj na dvd a mohol si ju znovu užiť. Konštatujem, že na svojom čare tento film nestratil nič a znovu som sa po rokoch dobre zabavil na streetbalových výkonoch Sidnyho a Billa. Bieli muži vedia skákať, ale tým čiernym to fakt ide lepšie.(14.10.2009)

Je to celkom dobrá športová komédia s Wesley Snipesom a Woody Harrelsonom. Má dobrý príbeh o nezamestnanom belochovi, ktorý si peniaze zarába svojim basketbalovým umením, keďže kvôli jeho rase a výzoru ho vždy černošskí basketbalisti podcenia až raz narazí na podobne schopného černocha, ktorý v ňom uvidí potenciál a dajú sa dohromady, aby vyhrali turnaj dvojíc. Ale beloch má problémy nielen s gangstrami, ale aj so svojou namyslenou priateľkou. Spracovanie nie je zlé, nie je tu žiadne výraznejšie slabé miesto, prvá polovica zaujme hlavne basketbalovými zápasmi, v druhej ide šport do úzadia a všetci riešia hlavne svoje osobné problémy, ale ani to nie je o nič horšie, z celkového potenciálu by sa určite dalo získať viac, viacero prvkov mi tu prišlo slabo využitých, ale zase viaceré sú výborné a na film sa aj kvôli svojej pohodovej atmosfére celý čas dobre pozerá. Dobre sú na tom aj samotné zápasy, kde vidno, že obaja hlavní hrdinovia tento šport zvládajú perfektne, len škoda, že sa tu za celý film nenájde žiadna iná akcia, čo hlavne kvôli obsadeniu Snipesa trochu sklame, aj keď potenciál tu na to bol. Celkom slušný je aj humor, týka sa hlavne rôzneho ponižovania na zápasoch, aby hráči svojich protivníkov vyviedli z mieri, ale viaceré hlášky a situácie sa skutočne vydarili. Herecké obsadenie je samozrejme výborné, hlavné duo Wesley Snipes a Woody Harrelson bez problémov ťahajú film a zaujme aj Rosie Perez s prakticky totožnou úlohou, ktorú zahrala aj v neskoršom filme To sa môže stať každému s Nicolasom Cageom. Réžia a technická stránka sa tu snáď ani skaziť nedajú, takže tu nemám žiadny problém. Bieli mužia nevedia skákať nie je určite žiadny hit, ale zabaviť dokáže a ako oddychovka je to úplne ideálne. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 60%.(23.10.2011)