Bílí muži neumějí skákat

• slovenský

Bieli muži nevedia skákať

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1992, 112 min

Tohle je a zároveň není film o basketu, respektive streetu. Sport je tady použit jen jako záminka pro vznik partnerské krize. Touto záminkou bývá častěji něco jiného, ale tady je to basket ve spojení s hazardem. Díky tomu je film sice trochu originální, ale na druhou stranu, kromě efektních basketbalových akcí toho samotný příběh zase až tak moc nenabízí.(3.5.2003)

Vydělavt peníze, se da různě třeba "basketem" . Woody a Wesley to dělají docela zábavným způsobem.(5.7.2006)

Obyčejná, nenáročná, zábavná podívaná. Víc v tom nehledejte.(16.7.2012)

Skvelé duo s ktorým budete mať o zábavu postarané. Tí chlapci sa našli a dokazujú to aj v ďalšom filme (Vlak plný peňazí). Nepatrím medzi fanúšičkou Majkla Džordena a už vôbec nie basketu. A to hlavne preto, pretože biely muži nevedia skákať. A práve preto som sa dal na hokej. Každopádne o šport tu nejde. Ak máte radi týchto dvoch borcov, rozhodne odporúčam, to je hlavný ťahák filmu. 85% - 4*(19.3.2015)

Bílý Billy a černý Sidney s přehledem na ulici mrskají oranžové míče do bezedných košů. Někdy hrají spolu, někdy proti sobě, někdy obojí a nebýt vycpávkového děje, tak bych si s nimi chodil zaházet častěji.(21.12.2009)