Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

sklennenka

Když pominu přesvědčivý výkon malé Abigail Breslinové, musím se zaměřit na vynikající kameru, která dle mého soudu má hlavní zásluhu na vtažení diváka do děje. Bohužel jsem ale dříve neprozřetelně zhlédla parodii Scary Movie 3 a to mi krapet narušilo tolik žádoucí příjemné mrazení. Jinak na obehrané téma - slušné Sci-Fi. ()

PROCESOR

Mistrovskej kousek, který dokáže vytěžit hutnou atmosféru bez použití efektů za miliardy. Dneska nám můžou připadat některý věci úsměvný, ale já byl spokojený tenkrát i nyní. ()

zette

Po technicke strance dobre odvedena prace, solidni budovani napeti, ktere se vsak rozplyne do ztracena... Gibson me tradicne nepresvedcil. Kycovita hudba. Trochu mi to prislo jako film pro dospivajici mladez, cekal jsem vice. ()

necisty

Čekal jsem nějakou hlubší myšlenku, nebo že nám nic neukážou a budeme se bát jak v Blairwitch. Tím, že je problém nakonec vyřešen tak na půl, jsem jako divák neuspokojen. Ale problém mám jen s myšlenkou, film má super atmosféru. ... Enšpígle ty jsi fakt pakoš :D ()

BoXBe

Třikrát jsem na tom byl v kině. Shyamalan hraje na naše nervy jako virtuoz a staví atmosféru svých filmů precizně, okénko po okénku, s podmanivými hudebními motivy a jednotlivé díly skládačky zapadají do dokonalého celku. Takhle se dělá dobré hororové drama bez kapky krve. ()

mortak

Křesťanská filosofie se neustále vrací k otázce zla. Základní problém byl znám už v antice: (a) Bůh nemůže porazit zlo, pak je slabý; (b) Bůh nechce porazit zlo, a pak není dobrý. Filosofové odpovídají na tento problém tvrzením, že zlo je pouze akcidentální, a jeví se pouze z našeho pohledu, neboť člověk je příliš nepatrný, než aby viděl svět z Božího pohledu, tj. jako nejlepší svět ze všech možných (Leibnitz). Cynicky řečeno: když se vám milovaná žena rozfláká v automobilu, z vašeho pohledu je to tragédie, ale z pohledu Boha se to stalo pro budoucí zvýšení objemu dobra na Zemi. A pak už stačí, aby se rodina, základ všeho dobra, semkla, a zlí mimozemšťané nemají šanci. Shyamalan už balancuje na hraně směšného, ale ještě v tomto případě to dokázal točit tak, že nenudí. ()

animaxis

Znamení je ten nejlepší mystery film,jaký jsem kdy viděl.Atmosféra je zde tak tajemná,že mi to chvílemi nahánělo hrůzu.Soundrack byl také celkem strašidelný a pokud jde o scény ze sklepa,tak jsem byl v křesle celý napjatý,co bude dál,což se mi děje u mála filmů.Pro ty co mají rádi Akta X je to orgasmus. ()

Šimpy

SPOILER! Pořád nechápu, proč mimozemšťani, pro něž je voda smrtící, si k okupaci vybrali planetu, která je ze 70 procent tvořena vodou?! ()

WolfR

Znamení mě doslova posadilo na zadek! Shyamalan stvořil komorní sci-fi thriller, který mě nadchnul. Sází na úžasnou atmosféru, skvělé herecké výkony, velkou dávku napětí a jak je u něj zvykem, šokující konec. Celý film mne naprosto pohltil a jeho celkové duchovní vyznění mě velmi zaujalo, 5 hvězd! ()

A.Fish

Tak tenhle film si o zparodování vyloženě říkal. Naprostá nuda bez atmosféry nebo napětí. Celou dobu se v podstatě žvaní aby se film horkotěžko dostal do naprosto stupidního finále. ()

Flyer

Filmů o obsazení naší planety mimozemšťany je natočeno nesčetně mhoho. Většina z nich sází na vizuální efekty či slušnou porci akční zábavy. Snímek Znamení od Manoje Night Shyamalana je však jiný. V tomto filmu jde o postupné budování napětí, které zpočívá ve strachu z toho, co vlastně ani není pořádně vidět. Ničeho se člověk nebojí tolik, jako vlastní fantazie. Tím Znamení působí skoro až mystickým dojmem. Celý děj se víceméně odehrává jen v rodinném domku či na kukuřičném poli, přesto díky výtečnému vizuálnímu zpracování a skvělým hereckým výkonům na mě tak zapůsobil, až mi chvílemi šel mráz po zádech. Nebýt podivného závěru, dal bych pět hvězdiček, ale i tak jsem rád, že Shyamalan natočil film, který i přes "provařený" námět nabízí skutečně nevídanou podívanou. ()

E=mc2

Nie tak dobre...ako som podla reci cakal..Prva polovica filmu bola super,este kusok z tej druhej,ale potom to naberalo na gicovosti. Vyvrcholilo to priamim zaberom na mimozenstana na konci filmu. Dovtedy to bolo velmi napinave. Ale aj napriek tomu pirbehu, si odnasam z tohoto filmu velmi dobry pocit..a to z jednoznacnou zasluhou Jamesa Newtona Howarda ktory dodal skutocnu atmosferu filmu. Bez toho by to bola slabota..nie lepsie nez Vyvoleny,a nie lepise nez najnovsia Dama vo vode:) Celkovo dobry pocit,atmosfera,herci..:) ()

tomeek

Miluju Znamení. Shyamalan udržuje napětí až do konce pouhým naznačováním, skoro nic se neukáže - což je ještě horší. Výborná hudba, ze které mi vždycky běhá mráz po zádech! Můj nejoblíbenější soundtrack. Obzvlášť v závěrečném vyvrcholení v obýváku je hudba přímo epická! Znamení mám tak rád, že odpustím i to, že (SPOILER) ač je slabinou mimozemšťanů voda, vybrali si pro invazi planetu, jejíž povrch tvoří ze 70% právě voda. *EEEEE* Epic fail. Nevadí! Za pět. ()

kubin.

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který má neskutečnou atmosféru, skoro celý film mi běhal mráz po zádech a kromě brilantní režie za to může hlavně jeden moc nadaný chlapík a tím je James Newton Howard. Soundtrack který vytvořil patří k mým nejoblíbenějším a utváří 80 % již zmiňované atmosféry. Výkon Mela Gibsona byl jako vždy perfektní a scéna na zahradě, kdy asi minutu neproběhl žádný střih patří k tomu nejlepšímu a nejemotivnějšímu co jsem viděl. Díky tomuto skvostu a šestému smyslu jsem se více zaměřil na Shyamalana a i další jeho tvorba se mi dost líbila. Stal se tak jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. ()

moviefilm

TOP 10 Znamenia majú niečo, čo z nich robí jeden z najlepších hororov a najlepšiu Shyamalanovku:atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Shyamalan sa drží pravidla, divák má strach z neznáma. Necháva pôsobiť hudbu Jamesa Newtona Howarda ktorá diváka nenechá vydýchnuť ani na chvíľu, zvuky, kameru, strih a herecké výkony, z ktorých nemožno vyzdvihnúť nikoho, pretože všetci zúčastnení hrajú na plné obrátky. Keby som mohol v každom filme niečo zmeniť, tak Znamenia by boli jedným z mála filmov, v ktorých by som nezmenil absolútne NIČ, pretože ten film jednoducho nemá chybu. Kto neuvidel, neuverí... ()

tom88

Neuveriteľné koľko muziky sa dá spraviť za tak málo peňazí. Shyamalan je neskutočný režisér, aj keď sa mu poslednou dobou nedarí, vytvoril zopár skvelých filmov a Znamenia k nim určite patria. Je to skvelé sci-fi a naviac horor, pred ktorým padám konečne na zadok. Atmosféra neskutočne pracuje a graduje aj vďaka výborne zvolenej hudbe. Zimomriavky na chrbte tancujú len taký fukot. Dobrá kamera aj strih. Réžia je skvelá, je tu množstvo výborných scén a nezabudnuteľných situácií. Všetko graduje a záver tiež kvalitný, len škoda toho unáhlenia. Veľmi rýchlo mi to ubehlo. Nelogickosti a chybičky sú dávno odpustené. Toto je film, ktorý sa dá dokonale užiť a netreba ani premýšľať. Herci na čele s Gibsonom a Phoenixom vydali zo seba takmer všetko. Je to malý film dosahujúci neskutočných výšin. 85% ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)