Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

teekanee

za mě nejlepší Shyamalanův film. Určitě jedno z mých nejoblíbenějích Sci-fi s příchutí horroru. Fakt nedokážu z hlavy vyjmenovat film, kterej má tak vybroušenou atmosféru, jako tento. Všemu napomáhá skvělý herecký obsazení, pochválit musím zejména děti, který drří krok s takovými velikány jako Phoenix a Gibson. Příběh by mohl považovat za takovou lehkou křesťanskou agitku smíšou s předestinací osudu, což mi ale upřímně vůbec nevadí. Soundtrack je taky příjemně vlezlý, za mě 89%. ()

Chladasko

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Poznám ten “pocit” , ktorý ma ako krpca zopár krát pekne motivoval tie , schody , po tme , pre istotu vybehnúť . Myslím si , že pán Shyamalan tuto tzv. paranoju , aj keď , v tomto prípade reálnu , pekne zneužil , a scenár navrhol tak , aby ju čo najlepšie následne využil , a aspoň mňa , samozrejme , aj vďaka svojej réžii , po celý čas držal v napätí . Finále mi síce prišlo trochu odbité , ale tá “husto , dusná“ atmosféra , a výborný herci , mi to príjemne vynahradili . Dnes už na znamenia nedbám , a po schodoch sa mi behať nechce , ale pri sledovaní tohoto filmu mám zimomriavky stále . Taký je , aspoň , po tejto stránke , perfektný . ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ()

momomoo22

Dobrá atmosféra, hudba a aj mimozemštania sa ukážu. Vcelku to má čaro. Ale hviezdičky dole za antipatiu voči psom SPOILER 2 mŕtve psy. Jeden zabitý dieťaťom a druhý preto, lebo mimozemšťana okolo domu a však psa zavrieme do šopy až po večeri.... ()

TylerD.

Legenda, která se možná jako jedna z prvních nebála jít až do konce tak, jak si to všichni sci-fi fandové vždy přáli. Dodnes si pamatuji to své překvapení. 90 % ()

Drolit

Film jsem viděl před lety a navzdory velice příznivým recenzím se mi moc nelíbil. Včera jsem si na něj vzpomněl a řekl jsem ai, že mu zkusím dát druhou šanci. Po zhlédnutí musím konstatovat, že chválu od kritiků stále nechápu. Ano, film má úžasnou kameru. Velice chytré střihy, které diváka utvrdí v tom, že tvůrci vědí, co dělají. Děj vyniká také silným příběhem hlavního protagonisty, co přišel o svou manželku a se svým bratrem se stará na farmě o své dvě děti. Do toho se začnou objevovat první známky toho, že není něco v pořádku, což vede až k odhalení, že na planetu zavítali nezvaní návštěvníci. Film si uchovává celou dobu tajemnou atmosféru, která mě dokázala po celou stopáž pohltit.  Jak se ale film tváří chytře, kazí mu to vystupování postav. Jejich komické nereálné dialogy, u kterých mi zůstává rozum stát. Tenhle druh humoru se do filmu fakt nehodil. A co se týče vetřelců... Dokud je člověk neviděl, budily respekt. Jakmile ale přišly první scény s pařáty vyčuhujícími zpod dveří a potom i odhalení vetřelce v obýváku, šlo to totálně do háje. A že se bojí vody? Naplánovali si invaze na Zemi, ale zapomněli, že se bojí vody? Ach jo. ()

alesandro2

Filmu by více prospělo, kdyby byl trochu komornější. Tím myslím, že by nešlo o světovou invazi, ale o lokální záležitost na jednom statku, jednom poli a jedno znamení. ()

Simon_459

Pamatuju si když jsem to viděl poprvé, bylo my tak 10 let. Průběh filmu byl velmy napínavý, že jsem mu odpustil i to finále! ()

KoplinusPrim

Podla mna najpodcenovanejsi Shyamalanov film a zaroven od tohto rezisera moj najoblubenejsi ... mrazivy thriller ,v ktorom MNS skvele pracuje s gradaciou atmosfery ,hudba to este viac podciarkuje ... Mel Gibson v najlepsej forme (potom to snim islo dole az dokial ho nevytiahol S.Craig Zahler),slusny Joaquin Phoenix a detsky herci to zaklincovali...flasbackove sceny paradne zapasovali do deja ... mimozemstanov nie je vela vidiet ale to ani netreba ,Shyamalan na naserviroval hustu atmosferu aj bez nich 90% ()

foldpe

Naprosto jedinečná podívaná, kterou nepohrdnu asi nikdy. Povedené sci-fi, které dostojí svého jména, a to i bez zapojení kdejakých futuristických technologií. Sledujeme osud rodinky uprostřed pole, ve kterém se objeví kruhy. Jak prosté, ale funguje to. Vzhledem k tomu, že film zůstává paradoxně nohama na zemi, působí velmi reálně, a temná, napínavá atmosféra je neskutečná. Přispívá tomu i vynikající hudba. Kvituju i psychologickou, symbolickou linku, která je ve finále základním poselstvím celého filmu. Večerní rozhovor hlavních dvou postav u televize pokaždé hltám slovo po slově, a závěrečná scéna mi přijde krásným završením, i když se nejedná zrovna o nějaký šílený boom. Co bych vytknul je možná až moc nápadná přesnost obsahu knihy, kterou si malý synek koupí ve městě, ale to se dá zkousnout. Vzhledem k závěrečnému významu filmu to tak možná má být. Jinak je tenhle snímek rozhodně skvělým kouskem, a doporučil bych ho každému. ()

botka2

Jako fakt 79%? Za mě teda nuda od začátku, žádný rozumný děj, prostě nic, co by mělo zaujmout od začátku, po dlouhé době film, který jsem ani nedokoukal ()

jirikzaboj

Umanulo mě to v dětství a zůstalo to tak dodnes. Uvědomělý film s výjimečným citem pro filmařinu a spojení několika žánru dohromady. Znamení poznamenalo celou generaci sci-fi žánru, která se jim nechala inspirovat, stejně jako Shyamalan se nechal inspirovat generaci předchozí. Hitchcock potkal Spielberga a Shyamalan tomu vdechl svou osobitost. Paralela mezi znameními, štěstím a rodinnou tragédií, která je pro zápletku stěžejním tématem a ten odkaz na konci filmu patří k jednomu z nejlepších, co jsem kdy viděl. ()

Benny6

Prvých 15 minút-nuda,druhých 20 minút-utrpenie,nasledovalo vypnutie.Moje zhodnotenie:kto má rád nudu,odporúčam a kto nie,môže sa dívať na strop,tam sa toho určite deje viac,ako v tomto filme. ()

pt93

Dne 17. 3. 2024 jsem tento film viděl poprvé v životě. A neskutečně lituji toho, že jsem ho neviděl dřív. Film je svým způsobem geniální. Celou dobu ve mě udržoval napětí a pocit strachu, vše jsem prožíval s hlavními hrdiny. Za mě mistrovské dílo. ()

Pankozabijak

Takže oni priletia neviem až odkiaľ v neviditeľných lodiach proste veľmi vyspelé bytosti na planétu kde je všade voda 70% (ktorá je pre nich niečo ako kyselina pre nás čo sa kontaktu s kožou týka) prší tu, voda v bazénoch, kohútikoch... a povedia si že najlepšie bude ísť nahý bojovať jeden na jedného! Keby si aspoň gumáky a pršiplášť dali ale oni nieeeee tak tvorcovia silou mocou chceli použiť tie poháre s vodou po celom dome že sa vytoto na nejakú logiku. Škoda hovoriť ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)