Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Quen11

Za mojich detských čias to bol ten najdesivejší film. Po prvom pozretí ma pravidelne strašil vo snoch. Dnes ma straší už iba to otrasné finále, ktoré takmer zrazí na zem brilantnosť, ktorá mu prechádzala. Takmer. ()

Monoxid

Zvláštní, u tohodle filmu jsem si hrozně dlouho myslela, že se jako nic neděje a že se z toho vyklube třeba nějaký podfuk narafičený na hlavní hrdiny, vládní experiment nebo něco takového. Byla jsem upřímně překvapená, když se tam vážně objevili ti mimozemšťani. A vůbec mi tam nevadili. ()

Pavlínka9

Dohad se známým o tom, že ZNAMENÍ v tomto filmu neznamená opravdu jen ten vytvořneý obrazec v poli, ale jedná se o vícero různých ZNAMENÍ, tudíž to není TO ZNAMENÍ, ale TA ZNAMENÍ, byla opravdu ztráta času, jelikož to opravdu nepochopil...Jak by tedy mohl přijmout zajímavý snímek od autora "záhadných, mystických a tajemných" filmů, kterého mnozí přezdívají jako následovníka mistra Hitchcocka? Nepochopím. Film byl ve své době velkým překvapením a moc ráda si ho pustím znova, jen proto, abych viděla manželku hlavní postavy, jak řekne ".....ať pořádne máchne". Hudba Jamese Newtona Howarda - to je lahoda pro uši :) ()

majxik

Musim se přiznat že tenhle snímek s Mel Gibsonem se poměrně povedl, ne že by byl užasnej a měl všechno ošefováno (pro králika svatého, proč na zemi když tu nic jiného než voda není? XD), ale ohledně sci-fi i mysteriozity povedený příběh a některé scény jsou opravdu napínavé, a to že se ten příběh odehrává na tak malém místě tak je to místo opravdu dobře využito. ()

noriaki

Žjóva, to mělo vrstev. V tomhle filmu je snad všechno. Konspirace, mimozemská invaze, hledání ztracené víry, rodinné hodnoty i osudovost. Mel Gibson a Joaquin Phoenix by asi udrželi pohromadě i chatrnější scénáře, a M. Night Shyamalan měl z kraje tisíciletí formu jako hrom, takže výsledkem je velice solidní thriller, který díky sympatické délce nenudí ani při pomalejším tempu. Nebýt slabšího závěru, byl bych ještě nadšenější. ()

Cushing

Ufodoják na jedno zívavé zkouknutí, při dobré vůli. A pan Noc si tam musel i zahrát, ehm. Mel v té scéně přehrával, aby to nějak vyrovnal. ()

OHI

Film je napínavý, chvílemi děsivý, ale nebýt Mela Gibsona a několika závěrečných scén- např. zlikvidování mimozemšťana baseballovou pálkou, byl by Shyamalanův snímek mnohem lepší. Překvapujícím faktorem je absence propracovanější pointy. ()

Kerion

Úžasně budované napětí srážené vyloženě trapnými situacemi spojenými s náboženstvím. Ovšem jakmile se na scéně objeví vetřelci, dostaví se taková atmosféra, kterou umí navodit jen Shyamalan. ()

dANo

U mňa sú Znamenia takisto veľkým sklamaním! Film je zaujímavý jedine obrazovým stvárnením napínavých scén s minimom explicitných zobrazení, teda až na úplný záver... A tam je jeden z viacerých problémov (SPOILER: nechápem a neviem si logicky vysvetliť konanie mimozemšťana v závere filmu). Okrem toho mi vadil aj samotný Mel Gibson, ktorý nepredviedol v mojich očiach nič, čím by si ma získal na svoju stranu a doslova mi tam vadil. Shyamalan ani tentoraz u mňa nezobodoval naplno, hlavne "vďaka" chabému scenáru. Formálne to bolo v poriadku, ale ten príbeh... :o( ()

Ewey

Mě to teda přišlo celý takový jednoduchý a předvídatelný.Strachem to se mnou teda rozhodně necloumalo a celá ta óda na boha a víru mi přišla dost trapná. ()

Compadre

Mysteriózní talent Shyamalan mě tady přeci jen trochu zklamal. Začátek filmu byl sice nadmíru zdařilej (měl jsem z něho podobný pocit jako z Halloweenu, kde se celou dobu nic neděje a přesto jste celou dobu napjatí až k prasknutí..), ale zhruba od poloviny filmu se celý dojem jaksi pokazí úplně okatýma chybama, které zaregistruje i malé děcko (a nemusí být ani tak chyré jako to ve filmu) - jak se například může rodina zabarikádovat v místnosti aniž by řešila něco jako potraviny, vodu a dokonce léky pro synka, které zapomněli někde v obýváku...no je toho víc..a začalo to tak pěkně. ()

Master19

Velice hutná záležitost, natočená s příkladnou pečlivostí. Některé lekačky jsou opravdu nečekané a dalším velkým kladem je jakoby uťáplý Mel Gibson. Zvolání "Jsou v domě!", je pro mě jednou z nejděsivějších frází vůbec. ()

shantim

Možná jsem měl tento film vidět před šesti lety a vzal by mě více. Dneska mi připadá vozit se na vlně tajemství jako mlácení prázdné slámy. Formálně je ale snímek velmi zdařilý a herci podávají velmi dobré výkony. 72% hvězdiček ()

hroubek

Tak tohle je nářez jeden dům a okolo nic, než jen pole a do toho kruhy v obilí.Režisér si vystačil s tak jednoduchým námětem, u kterého se mu podařilo vytvořit atmosféru, tak děsivou až je to skoro jako realita.Mel Gibson jako kněz co ztratil víru, Joaquin Phoenix jako jeho bratr co mu pomáhá se starat o děti.Pro mě jeden z nejlepších filmů co M. Night Shyamalan natočil. ()

sskrblik

Další skvělý počin od režiséra, který má dar udělat opravdu zajímavý film s výborným námětem. Znamení je napívané a do poslední chvíle vlastně nevím s kým máme tu čest se ve filmu setkat. Jasně, že víme, že se jedná o mimozemšťany, ale až v poslední chvíli víme jak vypadají a nakonec opět s překvapením. ()

Danny F.

Pěkně propracované a natočené s šokujícím oběvem. Atmosféra zde byla a děj plynul bez nudnějších okamžiků. 75% ()

JohnSmith

Čekal jsem víc,mnohem víc. Sice je to klasické Shyamalanovo tajemno,ale tentokrát je to nějak bez napětí a hlavně velice nudné. Krom posledních asi 15 minut ()

Brain-D

Nejlepší Shyamalanův film (aspoň u mě). Celou dobu mě držela hutná atmosféra, která byla hustší než raní mlha. Celé je to tak dokonale natočené, že jsem skoro slintal. Mel Gibson je naprosto skvělý a s Joaquinem Phoenixem jsou dobrá rodinná parta. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)