Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

Wooke

Vtipný film. Jasne, troška som sa bál, ale klobúčiky na hlavách ma rozosmiali. Koho ešte baví pozerať filmy o mimozemšťanoch a ako to že sú slávnejší ako ja, čo žijem na Zemi ? ()

PeterJon

Úžasná atmosféra, cítiš to fluidum, až na odpadovú polhodinu ku koncu. Námet so stratou viery v Boha vyznieva banálne. Škoda, aj Joaquin bol výborný ()

kubilov

Neskutečné hry s divákovým úhlem pohledu, s jeho představivostí a s se skrývaným nebezpečím. Závěrečná scéna v domě je už pak hotová dokonalost. Je smutné kam to dnes "dotáhl" kdysi takto geniální režisér. Varování: pouštět si před Znamením Scary Movie 3 může zcela zničit požitek ze sledování. ()

Brano

Celkom vydarená hororová atmosféra, ktorá je budovaná na základe tajomná. Na filme sa mi taktiež páčila hudba a výborný herci. Bohužiaľ to nevydržalo ísť v rovnakom tempe počas celého filmu a záver mi už prišiel trochu odfláknutý. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom podobného žánru, ale tento film nebol až tak hrozný a hodnotím ho ako nadpriemerný. Námet bol skvelý, len to spracovanie bolo o čosi slabšie. /70%/ ()

Emjecko

Je zajímavé s odstupem času pozorovat vývoj filmové tvorby Shyamalana, jehož úspěšná cesta aspoň podle diváckého hodnocení skončila právě tímto snímkem. Mně osobně se pak ještě velmi líbila i Vesnice, dále už je to však především tápání ve vodách průměrnosti a čekání na zlomový okamžik, který by přerušil více než 10 let dlouhou sérii neúspěchů. Nic to však nemění na tom, že Znamení je dokonalým příkladem, kterak za použití minimálních prostředků natočit komorní sci-fi s epickým vyzněním. Do děje budete vtažení téměř okamžitě poctivě budovanou atmosférou využívající především strachu z neznáma, svůj prostor zde mají i humorné scény, byť má jejich vtip díky okolnostem značně hořkou příchuť, a na konci zjistíte, že i zdánlivě nesouvisející věci se vzájemně ovlivňují. Náhoda, nebo záměr vyšší moci...? ()

adamix

Skvelý atmosférou a napätím nabitý sci-fi triler !! Ak niekto verí na ufónov a má rád také filmy, tak doporučujem pozrieť si Znamenia. Ako som už spomenul, je tu desivá atmosféra, ktorá asi najviac sprevádza scénu v pivnici a napätie, ktoré vám premení srdce na zvoniaci kostolný zvon. No okrem toho je tu aj dobrá idea, pri ktorej si položíte otázku : Sú tu, aby sa s nami spriatelili, alebo aby nás vyhubili ? No musím priznať, že to má len malú chybičku, a to, že to bolo trochu rozťahané. Potom len čakáte, kedy bude ten geniálny a napínavý koniec. Ale aj tak, spolu s Vojnou svetov sú toto moje najobľúbenejšie filmy o útokoch mimozemšťanov. Dávam 5* a 90%. ()

tavvva

Trochu škoda přiblblého konce, ale jinak film oplývá dávkou napětí podobného rázu, jako Vetřelec Ridleyho Scotta. Slušně zvolení herci (podobnost tváří Mela Gibsona a Joaquina Phoenixe v roli bratrů byla zajímavým zpestřením) ()

Benjik

Dost psychózní filmek, který je silný hlavně v tom, že nic zásadního z "vetřelců" neukáže. Mel Gibon je těžce depresivně cool a scéna s nožem a dveřmi od spíže je něco strašlivě napínavý a atmosférický. Dvě výtky - ten malý kluk byl až moc přemoudřelý a finále bylo až moc "přímé". Odehrávat se finálová scéna třeba jen celá v odrazu od televize, dal bych plný počet, protože náznaky táhly tenhle brutálně atmosférický filmek a konec to jaksi popřel. Přesto super překvapení. ()

helrohir

Signs sú dokonalým stelesnením filmového napätia v jeho najčírejšej podobe. Nie každý film dokáže vyvolať zimomriavky a zvýšenú srdečnú aktivitu obyčajným letmým záberom kamery na kukuričné pole alebo pomocou prostých dialógov hlavných postáv. A keď dôjde na scény s kuchynským nožom alebo TV reportáž z Brazílie, moje reakcie by sa dali porovnať s tými, ktoré v daný moment predviedli herci. Mimochodom, dvojica Gibson/Phoenix si vedie doslova fantasticky a prekvapivo im zdatne sekundujú aj detskí herci. Výhodou "Signs" oproti iným atmosferickým thrillerom/hororom je aj to, že príbeh nie je len povrchnou desivou "zábavou", ale má aj určitú hĺbku. Stačí sa započúvať do dialógov a hneď je jasné, že tento film nie je len pozlátko na prázdnom obale. 100%. ()

G3orgig

I přes nechuť sledovat horrorové filmy, (proč bych se měl dobrovolně bát a lekat, když je to tak nepříjemný pocit?) jsem se rozhodl tuto kultovní záležitost zhlédnout. Naštěstí jsem měl při sobě "asistenta", který mě informoval před každým lekacím momentem, takže jsem nemusel být v nepříjemném napětí po celou dobu a mohl si relativně v klidu vychutnávat děj a atmosféru, kteréžto jsou opravdu výborné. Trochu mě zamrzela snad jen absence finálního zvratu - zkrátna jsem celou dobu tajně doufal, že vše není tak, jak se jeví. ()

RafaKrakal

První 2/3 filmu naprosto fenomenální, závěr absolutně nezvládnutý, neboť z rozpracovaného příběhu se dalo vytěžit o hodně víc než zcela bizarní konec. I tak se jedná o film, který rozhodně nenudí a přináší do žánru mysteriozního dramatu něco zcela nového. 75% ()

johnsnow

Naozaj zaujímavý film, so skvelým Gobsonom, Phoenixom alebo aj mladučkou Breslin. Komorné scifi veľmi nemusím ale toto sa mi páčilo. ale na viac ako 3* to nie je. ()

mrclTV

Jeden z tých lepších Shyalamanových filmov - kvalitná kombinácia sci-fi (hororu) thrilleru (táto časť je trošku slabšia) a psychologickej ropytvávačky ľudského vnútra (naopak, táto časť je lepšia). Kvalitné obsadenie (nielen hlavné duo, ale aj detský herci), napätie budujúca hudba, a dávkovanie zimomriavkových momentov v akurátnych dávkach je celkom úspešný koktejl. Ale vedľajšie postavy a ich vykreslenie mi prišlo až komediálne, parodicky ladené, čo sa mi do takto štylizovaného filmu nejako nehodilo. Paranoja a napätie sú v tomto filme mocná zbraň. ()

PlayEasy

Mistrovská ukázka toho, jak vytěžit z minima naprosté maximum. Tisíckrát obehraný námět, hrstka herců a jedna farma neslibovaly zrovna sci-fi událost roku, Shyamalan ovšem za pomocí pohlcující hudby rozjel poutavou a žánrově velmi rozmanitou podívanou, která divákovi nedá ani na okamžik vydechnout. A mimochodem, Mel a Joaquin vypadají podle obličejových rysů opravdu jako příbuzní :) 95% ()

DeDanu

Všemi deseti pro! Po druhém shlédnutí jsem nenašla chybu. Zvyšuji z původních čtyř na pět hvězd. Ať hloubám jak hloubám, nemohu přijít na to, co se mi na tom tenkrát nelíbilo :-)) ()

me_george

Skvělá atmosféra týkající se mimozemšťanů. Křesťanské nesmysly s Bohem a rodinné promluvy odpad. Takže výsledek průměr. ()

Snagleo

Znamení se hodnotí velice těžce. Je to film, ve kterém celou dobu nevíte, o co jde. Příběh je ale velice dobře zpracovány a má tu správnou hororovou atmosféru. Scény jsou dobře natočené a některé spolu s atmosférou fungují opravdu dobře. Z herců překvapí převážně děti, ale Gibson a Phoenix samozřejmě také. Na závěr dodám, že je toto můj úplně první film od Shymalana, tudíž jeho styl natáčení pořádně neznám. Jedná se tedy o kvalitní počin, který časem určitě docením více. 70% ()

maoc

Znamení se mi obtížně hodnotí i komentuje. Není vůbec špatné, ale míjíme se. Nechci k němu být nespravedlivý, ale zohlednit vlastní diváckou zkušenost je otázka poctivosti. V prvé řadě mne naprosto míjí téma mimozemšťanů, létajících talířů a invaze. Celý film mi to shazuje do pozice nechtěné komedie, přitom film se snaží být TAK vážný... až na čapky. Celou druhou a část třetí třetiny filmu jsem si říkal kdy se celá invaze sesype jako výmysl, hoax, pominutí smyslů nebo myslí podivné neúplné rodiny. Až ke konci jsem pochopil, že invaze nepovedených alienů je skutečná a výmysly z knihy doktora Bambule o osobním boji tváří v tvář berou postavy ve filmu vážně! Jak mohu k filmu jako celku přistupovat seriózně?! Invaze se dá jistě vnímat i v symbolické rovině, ale já nejsem žádný filozof a odhalovač mystérií. Chci film brát seriózně už v prvním plánu! No dobrá, možná v jedenapůltém... Skládání dílků puzzle do konečného obrazu je snesitelné, jen už snad nemuselo dojít k závěrečnému ústnímu check-listu postavami. Nejprve film pracuje s náznaky, tajemnem, nejistotou a strachem a nakonec nám vše hezky polopatě ústy postav vysvětlí? Whatta! V posledním záběru mi na zdi chyběl znovupověšený kříž. Škoda. Křesťanské vyznění respektuji, ale v takovýchto filmech působí spíše nešťastně. Věřím, že víra v Boha potažmo Ježíše Krista se dá propagovat i lépe. Šestý smysl mne kdysi jako adolescenta dostal. Znamení mne, jako již šednoucího otce rodiny, zklamalo. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)