Avengers: Endgame (2019)

Tenhle komentář píšu trochu pozdě, ale nevadí. Nikdy není pozdě. Pro začátek chci říct, že se bude jednat spíše o osobní vyjádření k tomuto snímku. No, vzal bych to od začátku. Byl konec roku 2018. S kamarádem ze třídy jsme spali u jednoho kamaráda (také ze třídy). Chillovali jsme a najednou oznámení, že vyšel trailer na nové Avengers. My okamžitě zapnuli YouTube a trailer si pustili. Byli jsme nadšení a přesvědčení, že půjdeme do kina. O cca 6 měsíců později film vyšel. Během týdne jsme domluvili, že půjdeme v pátek. Všechno jsme zařídili a v pátek vyrazili (bylo nás šest). Když jsme dorazili do kina, tak nám bylo oznámeno, že naše rezervace jsou neplatné, že jsme měli přijít dříve. Poté nám bylo nabídnuto posledních šest míst v úplně první řadě v rohu. Chvíli jsme váhali, ale nakonec jsme šli. Nelituji toho. Sice nás bolelo za krkem z toho tříhodinového koukání na plátno hned před námi, ale stálo to prostě za to. Co se týče k samotnému filmu, tak můžu snad říct jedině to, že Endgame je pro mě uzavření něčeho. co jsem vždy miloval, miluju a milovat budu. Mluvit o krásných efektech, hereckých výkonech, hudbě, už je tak trochu stereotyp. Endgame pro mě je a vždy bude ten největší filmový zážitek z kina. Na závěr chci jen říct, že na scénu ``Avengers Assemble`` nikdy nezapomenu. 100%

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Seriál, na který nikdy nezapomenu. Kvalitní příběh, úžasné postavy, zábavné a vtipné epizody, dechberoucí scény. Co víc si přát.

Láska nebeská (2003)

Ja jsem romantickým komediím nikdy moc nevěnoval pozornost. Pár jsem jich sice viděl a líbili se mi, ale nevyhledával jsem je. Každopádně, to se po včerejším zhlédnutí Lásky nebeské změní. Nějakou dobu jsem o ni slyšel a zrovna včera byla ta práva chvíli si jí pustit. Nelituji toho. Překrásná vánoční pohádka, u které jsem slz nešetřil. Moc se mi líbí, jak si tvůrci vyhráli s příběhy jednotlivých postav. Každý má něco do sebe. Co se týče herců, tak všichni měli svou roli ušitou na míru (u mě gradoval Hugh Grant). Krásně vynikali i vedlejší postavy. Musím zmínit i humor, který mi opravdu sednul. Tenhle film je jednoduše poklad, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři snad každému. Jsem nesmírně šťastný, že jsem na Vánoce dostal takovýhle dárek. 100%

Zkažená mládež (2007)

Dost drsný a pravdivý film. Přesto jsem byl ohromen tím, jak na mě film působil. Příběh je obyčejný, ale funguje velice dobře. Herci hrají dobře, ale někteří hrají ještě líp a podávají zde neskutečně kvalitní a důvěryhodný výkon (tenhle film je krásný důkaz toho, že neznámý herci dokážou hrát lépe, než někteří slavní). Scény jsou velice pěkně zpracované a autentické. Při sledování jsem furt cítil smutek a soucit s hlavní postavou. Atmosféra také rozhodně patří mezi silné stránky. Nevím, co si tříhvězdičkoví hodnotitelé mysleli, že dostanou. Film je sice obyčejný, ale skvěle natočeny a silný. Ocenění v Karlových Varech bylo rozhodně zasloužené. Tenhle Estonský zázrak by se měl na školách povinně pouštět, aby si lidé uvědomili, co se muže stát, když budou k šikaně nečinně přihlížet. 90%

Na nože (2019)

Na Knives out jsem se už nějakou dobu chystal a konečně včera přišla ta chvíle, kdy jsem si film pustil. Zklamaný rozhodně nejsem. Příběh je opravdu originální. Zápletka se mi na začátku zdála banální, ale na konci jsem zjistil, že v sobě skrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Herecké výkony jsou asi na filmu nejlepší. Daniel Craig zde předvádí skvělý výkon, který dodává tu správnou atmosféru. Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Toni Collete nebo třeba takový Don Johnson. Ti všichni hrají také opravdu dobře. Co mě trochu štvalo, byla hlavní postava Any De Armas, která mi nebyla sympatická a spíš mi vadila. Špatně ale nehrála. Kamera zde funguje dobře. V celku se jedná o parádní krimi komedii, kterou mužů vřele doporučit třeba na volný večer. 80%

Pařba na třetí (2013)

Po výborné jedničce a skvěle dvojce přichází třetí Pařba. Abych pravdu řekl, zklamaný nejsem. Největší změnou je to, že se tvůrci rozhodli vydat jinou cestou a odstranili z tohoto dílu tu Pařbu, na kterou byl každý zvyklý. Celkem riskantní krok, ale ne úplně špatný. Postavy opět vynikají svým humorem a hláškami. Herci jsou boží a Ken Jeong je frajer :). Pro ty, kteří se těší na Pařbu to bude asi zklamání, každopádně, potitulková scéna potěší. S tímto zakončením The Hangover série jsem spokojen i přes ten fakt, že se jedná o nejslabší díl série. 70%

Stmívání (2008)

Twilight série vždycky šla kolem mě. Nikdy jsem totiž neměl sebemenší důvod se na tento “poklad” podívat. Furt jsem slyšel, že je to boží nebo že je to blbost (slyšel jsem i horší výrazy). Každopádně jsem to zase někde viděl a řekl jsem si, že dám šanci prvnímu dílu. Filmový zážitek (jestli se tomu tak dá říkat), byl špatný. Herecké výkony ničím nepřekvapí a postavy (naštěstí ne všechny) začnou po nějaké době lézt na nervy. Kamera a efekty také nic moc. Jsou tu ale dvě věci, kterou film trpí nejvíce, a to jsou dialogy a mimika. Nedokážu pochopit, proč jeden člověk ve filmu řekl, že se stav jeho otce zhoršuje, když se přitom smál! Do toho všeho je tu spoustu chyb a klišé. Aspoň, že nějaké scény nejsou špatné. Třeba scéna, kde Edward s Bellou tančí a přitom hraje romantická hudba, je opravdu pěkná. Na závěr dodám, že se na film koukat dalo, ale podruhé bych se už nepodíval. Holky z toho šílí, ale ja rozhodně ne. Je to špatný film, ale dokoukal jsem ho. 40%

Pach krve (2003)

Klasický slasher, ke kterému nemám moc co dodat. Jako takový horor na volný večer je to vcelku fajn. Nečekejte ale nic zásadního. 50%

Znamení (2002)

Znamení se hodnotí velice těžce. Je to film, ve kterém celou dobu nevíte, o co jde. Příběh je ale velice dobře zpracovány a má tu správnou hororovou atmosféru. Scény jsou dobře natočené a některé spolu s atmosférou fungují opravdu dobře. Z herců překvapí převážně děti, ale Gibson a Phoenix samozřejmě také. Na závěr dodám, že je toto můj úplně první film od Shymalana, tudíž jeho styl natáčení pořádně neznám. Jedná se tedy o kvalitní počin, který časem určitě docením více. 70%

Pařba v Bangkoku (2011)

Často se říká (nejen u filmů), že opakovaný vtip není vtipem. Troufnu si ale nesouhlasit, obzvlášť, když se jedná o Pařbu. Jasně, je to úplně stejné, jako první díl, akorát město je jiné. Vadí to ale nějak?? Mně teda rozhodně ne. Ikonická čtyřka se vrací v plné kráse s fůrou vtipů a hlášek. Jednička u mě sice vede, ale i tak jsem si Bangkok pořádně užil. 80%