Graham Hess a jeho rodina žijí na farmě daleko v polích. Jednoho dne se probudí a zjistí, že přímo za jejich domem je obrovský kruh v kukuřičném lánu. Zaslechnou zvěsti o tom, že je to znamení mimozemšťanů. Zvířata v okrese se začínají chovat zvláštně, psi se stávají agresivními. S rostoucím strachem sledují televizní zprávy, které dokola opakují, že znamení v obilí se rychle objevují po celém světě. Kdo jsou jejich tvůrci? Co se jimi pokoušejí sdělit? Čeká Zemi útok? Skutečnosti, které odhalí Graham během vyšetřování tohoto jevu, navždy změní životy jeho bratra a dětí. (TV Nova)

nostromos

Bydlíte na farmě, v noci Vás budí divné zvuky a na pozemku se Vám občas udělají kruhy v obilí... Zajímavě podaný film o invazi mimozemšťanů z pohledu jedné rodiny žijící na venkově. Nečekejte akční řežbu jako ve Dnu nezávislosti, veřte mi, že tenhle film je mnohem lepší i bez toho... Hudební složka se povedla a dočkáte se i překvapivého konce. ()

Martyyn

Pro mě vcelku zklamámí, čekal jsem od tohoto filmu více. Atmosféra byla dobra, to samé se dá říci i o Melu Gibsonovi. Některé okamžiky byly vskutu napínávé a tuhla v nich krev žilách, ale ten konec byl opravdu absolutně nepovedený. Spíš mi to přípomínalo menší parodii. Škoda, jinak bych hodnocení určitě zvýšil ()

mich4l.b

Téměř dokonalý snímek o ztrátě a znovunabytí víry odehrávající se na pozadí nepřátelské invaze z vesmíru. ()

Insomniac

Výborne budovaná atmosféra a kamera. Vadilo mi to hranie sa na vyššie myšlienky, ktoré si veľa americkej produkcie nemôže odpustiť a trochu podľa mňa odfláknutý záver. ()

Tohle je velmi zajímavý pohled na nadpozemské věci vůbec, ale nemá cenu o tom psát, akorát byste od toho čekali kdovíco nebo od začátku věděli, jak to dopadne. ()

brasek

Mám podobné pocity ako u Shyamalanovho filmu Osada... zmiešané. Film má svojskú atmosféru a také isté napätie, ale čo sa týka vtiahnutia do deja, ja osobne ostávam niekde na polceste. Do istej miery na mňa filmy indického režiséra Shyamalana (Osada, Znamenia, Vyvolený a Šiesty zmysel) pôsobia rovnako... teda niečo skryté v nich resp. niečo divné v nich? ()

Metzger

Shyamalanovo Šestý Smysl byl naprostá pecka a Mela Gibsona mam fakt rád - proto jsem se na tenhle film dost těšil ... výsledek je ovšem obrovské zklamání a to radši vůbec nebudu komentovat ten ubohej konec :-( ()

MAST3R

Skvělí. Jen škoda toho konce, který mi přišel takový odbitý. A myšlení dětí, nad tím jsem jen kroutil hlavou. Být to moje děti asi bych je dávno seřezal. No vem to čert. Hlavně, že mě film po celou dobu držel napjatého a zařezaného do gauče. 90% ()

VUCAKO

Z hlediska atmosféry a budování napětí je tento film vynikající, proč ale proboha použili ten trapný sci-fi kontext a proč tam je tolik náboženské agitky? Fanouškům sci-fi nedoporučuji.. P.S.: nejtrapnější mi připadaly: baby-monitor, znamení pro navigaci?? A cesta na Zemi, planetu, jejíž povrch i atmosféra je dost nasycená vodou! To si předtím nezjistili? ()

Kybela

Napínavé, zlověstné, husí kůži způsobující. Co mi ale dost vadilo, byli ti mimozemšťané. Vůbec bych je neukazovala, nechala bych tam jen ten pocit, že tu jsou. Bylo by to tak efektnější a silnější, alespoň pro mě. ()

HennessyVSOP

Pro mě se jedná o skvělé drama, které se lehce dotýká hororu. Mimozemšťany mám rád a tenhle film je umí podat opravdu dobře. Chvílema mi to připadalo jako Vetřelec - neustále máte strach z něčeho, co skoro celý film není vidět. U některých scén mi vážně mrazilo v zádech, což se mi nestává zas až tak často. Mel Gibson opět podává perfektní výkon a já musím uznat, že si znamení klidně s chutí pustím ještě několikrát. 90% ()

Ilus

Normálně bych podobný film brala jako celkem podprůměrné sci-fi, s pár debilními momenty, které ale nijak neurazí. Co to ale úplně zabilo, byly ty rádoby hluboké náboženské myšlenky. ()

pursuer

Pakliže máte rádi Kubricka, tak z tohohle filmu budete cvrkat. Nikoliv ovšem pro inovace, myšlenky či filosofické kvality, ale pro jeho schopnost i jednoduchou scénu protáhnout jako sýr na pizze. Zdlouhavost doprovází nuda, až na několik opravdu děsivých scén je film neuvěřitelně umělý a nedůvěryhodný/Phoenix. A co nikdy, nikdy neodpustím, je, když je film založený na naprosté logicko-faktické kravině coby film Jádro. ()

Thorgerda

První část dobrá, lekačka s mimozemšťanem na záznamu opravdu efektní... ale to rozuzlení mi přišlo pitomý... Pakliže těm mimozemšťanům tak strašně ubližovala voda, pak nechápu, že jim nevadil už samotný pobyt ve zdejší atmosféře, ve které se voda v plynném skupenství vyskytuje v docela vysokém procentu.... ()

Hans07

Mimozemšťani hákliví na vodu se snaží osídlit planetu na které je více než 70% povrchu pokrytou právě vodou. :D ()

MrLinhy

Nevěřím vlastním očím, tak krasný a zároveň Sci-Fi hororový film se jen tak nevidí. Úžasná atmosféra, napětí a herecké výkony ( Mel Gibson je borec) Nechápu proč tohoto režiséra lidé shazují, když on přece umí natočil dobrý film!!! ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

27.08.2015

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)