Clint Eastwood jako neúprosný šerif stíhající zločince v ulicích New Yorku. Pomocník arizonského šerifa, samotářský sympaťák Walt Coogan, odvádí dopadeného vraha z vězení, aby jej v New Yorku předal spravedlnosti. Zatčený muž mu ale s pomocí bývalých kumpánů uprchne v ulicích Manhattanu. Coogan se rozhodně nechce vrátit domů s pokaženou profesionální ctí a pokouší se uprchlíka najít v prostředí velkoměstské džungle. Jde vytrvale po jeho stopě, přitom potkává místní holky, pasáky, zloděje, mladé hippies i místní policajty… Představitel tvrdých, svérázných a osamělých mužů Clint Eastwood je dobře znám z kriminálek Drsný Harry, Neúprosný, Každý způsob je dobrý, Náhlý úder a celé řady dalších titulů. Největší úspěch si získal ve westernech Sergia Leoneho Pro hrst dolarů a Pro hrst dolarů navíc. Právě film Cooganův trik, který byl natočen v roce 1968 režisérem Donaldem Siegelem, předurčil Eastwoodův typ (drsňáckého detektiva), jak jej známe z dalších titulů. (Česká televize)

GOREGASM

Stará škola mně baví, stejně jako Eastwoodův arizonskej polda, který se v New Yorku nezdráhá balit každou slečnu, která mu pod klobouk přilítne. Zhruba v půlce sice jeho kovboj ztrácí kapánek dech, ale druhá půle to svým spádem, kdy se všechno rozhýbe napraví a Clintovi je možné jen závidět, jak pěkný baby mu rejža přihrál na plac. Clint se pro klobouk a bohorovný stoneface narodil a tady obojí prodává trochu jinak, než jsme u něho zvyklí, ale taky dobrý ;-) 75% ()

JimiH

Ničím neurážející béčko, po rozpačité první půlce se v té druhé dočká divák i trochu té akce a hlášek. ()

tranquill

"Jakmile Vás začne něco zajímat, jdete si za tím jako beran..." Ano, takový Clint je, vždy! Jednoduchá krimi je ale jinak jen průměrná. ()

arkie

Pomerne slabe, dej nezaujimavy, pomaly. Jedine, co stoji za to, je vidiet Eastwooda mladeho poliateho kecupom a zabery z psychedelickeho drogoveho dupata s pornozabermi na stenach. Neoplati sa ani stahovat. ()

PavelU

Jakoby Clint přicestoval z divokého západu do současnosti, přitom ale zapomněl střílet a šel svádět každou ženskou, kterou potká. Fakt, celý film o tom je. Stylový začátek sice hraje na jinou notu, jíž se děj už pak vůbec nedrží, aby se divák dočkal poctivějch honiček, rvaček a policejní práce až v samém závěru. Do té doby se dosti nudí, protože do hlavního hrdiny každý rýpe, že je z Texasu, že musí jít za soudcem, aby mu povolil převoz jednoho vězně, on to přitom řeší po svém. Proč by se jako mladý švihák těmito věcmi vůbec zabýval, že? Dostala mě scéna, jak na policejním oddělení jeden týpek sahá ženě na prso, Clint si toho všimne a dotyčnému dá za vyučenou :) Obecně není stáří snímku problém, New York je tu moderní, do nočních klubů se chodilo už tenkrát, přepis na Blu-ray se Universalu povedl. Tvůrci se jaksi snažili nahlédnout pod pokličku Clintova charakteru, ale moc se toho divák o něm stejně nedozví. ()

Tiiso

Film míchá několik klasických klišé dohromady, ale jako výsledek to funguje. Drsný policista, nepřátelské prostředí. Oddychová kriminálka pro příznivce Clinta. ()

coco.brice

drsňák Clint a trochu jiný New York než ho známe z Hair:-)správná ostrá kriminálka ze které na Vás dýchne rok 1968 v USA:-) ()

Stanix

Clint v roli arizonského pobočníka šerifa, hejska, sukničkáře, noblesně galantního muže a v neposlední řadě lovce kriminálníků. Dalo by se i předpokládat, že postava Coogana je Siegelův - Eastwoodův předchůdce legendárního Harryho Callahana, který je ovšem evolučně a kvalitativně vymazlenější. Coogan "vytrousí" jen několik málo hlášek, které se nesnaží být příliš vtipné či drsné jak je zvykem u Harryho, ale jeho styl už se formuje. Celkově vzato slabší Eastwood, ale přesto dobrý. ()

AshT

Siegelova kriminálka opět s Eastwoodem v hlavní roli. Jednoduchá zápletka o policistovi, který doprovází vězně a ten mu uteče.I přes krátkou stopáž film nudí, ale na druhou stranu akční scény nejsou nejhorší. ()

mac000

První film s C. Eastwoodem, který byl - byť až od roku 1973 - oficiálně promítán v čs. filmové distribuci (nepočítáme-li  Leonovy 3 spagetti westerny z let 1964-66, které vlastnil ČSFÚ a občas je uvedlo v Praze i v Brně kino Ponrepo) ()

Davis I

Typický Clint, ve své typické poloze, tak jak ho máme všichni rádi...rok 1968 je na filmu poznat, ale to neubírá nic na faktu, že tyhle příběhy drsných policajtů by mohl točit i dnes a nám by to nevadilo... ()

transbeskyd

Pohádka pro velké o tom, jak přišel vidlák z Arizony ukázat měšťákům z velkého jabka, jak se to dělá..Trochu mi vadí, jen ten ultramačistický přístup k ženám v tom filmu, a to jak mu to ty "kravky" baští i s navijákem. Jinak CE v dobré formě. ()

subic

Zástupce šerifa Coogan jako předchůdce Drsného Harryho. Aneb jak vesničan z Arizony přijel do New Yorku konce šedesátých let, takže trošku divočina. Mlátička, kdy se Coogan v kulečníkové herně pustí sám do 4 týpků, je dost dobrá a autentická. A holky tam klátí jak Džejms Blond. Závěrečná honička na mašinách je taky fajn. Takže co tomu chybí na lepší hodnocení? Akčních je jen posledních asi 30 minut a celkový pocit, ten je jen lehce nadprůměrný. 70% ()

Jehan

S potěšením zjišťuji, že Clint byl vždy nekorektní a nadčasový. A v neposlední řadě natvrdlý fešák a programový buran, což mi, jak s provinilým pocitem zjišťuji, až tolik nevadí. ()